Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hotel Trabzon 5*
« önceki   12

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Avni Aker
1 yıl önce - Prş 14 Eyl 2017, 23:58
Avrasya Üniversitesi yanına o projede sona gelindi5 yıldızlı otel düzeltmesi.
Haber61/Haber Servisi - Levent Ustabaşı - Trabzon’da bir tane daha 5 yıldızlı otel hizmete girecek. Yalıncak’ta Avrasya Üniversitesi’nin hemen yanındaki mülkü hazineye ait olan alanda otel yapımına başlandığı öğrenildi. 12 bin dönüm arazi üzerine yapılacak olan otelin 200 yataklı olduğu öğrenildi.

Otel projesiyle ilgili bugün Kuzey Ekspres’te yayınlanan haberde hazineden kiralanan alanda 4 yıldır çivi çakılmadığı eleştirilmişti. Projeyi yapan Gürler İnşaat Sanayi ve Dış Tic. Ltd.Şti. Genel Müdür Abdullah Gür’den yazılı açıklama geldi.

Açıklamada projenin de görseli yer alırken projenin gerçekleştirilmesi için yasal prosedürler uygulandığı öğrenildi.

Abdullah Gür’den yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Trabzon yerel basınında yer alan bazı asılsız iddialara istinaden aşağıdaki açıklamayı yapmak zarureti doğmuştur. 1967 yılından beri Türkiye’de ve Yurtdışında onlarca proje gerçekleştiren %100 Türk sermayeli şirketimiz, kendi memleketimiz Trabzon’a 5 yıldızlı otel yatırımı yaparak istihdama katkı yapmak istemiştir. Şirket ortaklarımızın tamamı Trabzon nüfusuna kayıtlıdır. Yalıncak’ta yer alan arazinin tahsisi, Maliye Bakanlığı’nın onayı ile 30.11.2016 tarihinde şirketimize devredilmiştir. Şirketimiz mevzuat uyarınca gereken ÇED raporu, Turizm Yatırım Belgesi ve Yatırım Teşvik Belgesine haizdir. Şirketimizin yaptığı bütün işlemler ilgili idarelerin onayı ile yasal mevzuat çerçevesinde
gerçekleştirilmektedir. Arazide bulunan eski binalar yıkılmış ve gerekli proje çalışmaları tamamlanarak ruhsat başvurusunda bulunulmuştur. Zorunlu bütün ruhsat harçları yatırılmış ve inşaat ruhsat izninin imzalanması
beklenmektedir. Gerekli izinlerin tamamlanması ile biran evvel inşaatı bitirerek, Trabzon’umuza hizmet etmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kuzey Ekspres’te ise şu haber yayınlandı;

ARAP YATIRIMCIYA VERİLDİ, 4 YILDA BİR ÇİVİ BİLE ÇAKILMADI

Yalıncak’ta mülkiyeti Hazine’ye ait olan 12 bin 620 metrekarelik arazi, 5 yıldızlı otel yapımı için önce Arap yatırımcıya tahsis edildi, sonra Arapların da ortak olduğu Türk şirketine devredildi ama 4 yıldır bir çivi dahi çakılmadı.

ŞİRKET İSTANBUL’DA

2013 Mayıs’ında 49 yıllığına Suudi Arabistan vatandaşı Saleh Mabrouk ve Hisbam Younis Yahya’nın İstanbul’da kurdukları Anda Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Ltd. Şti’ne tahsis edilen arazide; sözleşme gereği tüm işlemler tamamlanarak bir yıl içinde inşaata başlanacaktı. Sözleşmede makul neden kaydıyla inşaat için bir yıl ek süre verilebileceği yazıyordu.

GERİ ALINMALIYDI

Bir yıl dolunca iki Arap’ın ortak olduğu şirketin ismi Anda Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Tic. A.Ş. oldu ve bir yıl ek süre isteyip aldı. Ek sürenin dolmasına yakın yeni şirket yatırım teşvik belgesi aldı. İki yıl sonra 1 Şubat 2017 tarihinde ise firmanın teşvik belgesi iptal edildi. Şartnameye göre 2 yıl içinde inşaata başlanmadığı için arazinin geri alınması gerekiyordu.

BU ISRAR NİYEDİR?

Yalıncak’ta bugün Trabzon’un en kıymetli arazilerinden biri olan takriben değeri 40-50 milyon lira civarında olan bu araziyi, Valiliğin Anda Gayrimenkul Geliştirme ve İnş Tic A.Ş’den neden geri almadığı merak ediliyor. Şartnamenin 4. ve 7. maddelerine aykırı uygulamaya rağmen aynı firmada niçin ısrarcı olunduğu sorusu kafalarda soru işaretleri yaratıyor.


Misafir 064

1 yıl önce - Sal 07 Ksm 2017, 11:25

Halkın denizini millete peşkeş devam ediyor.O otelin önündeki kumsalı halk kullanabilecekmi tabiki hayır.Yaylalarda,sahillerde çoğunluğun elinden çıktı.Vergiyide yaylaları işgal edenlerle,denizin gıçında oturanlar versin.Devlet çokdaha dışardan et ithal edecek,yaylalarda vatandaş gaz çıkardığı sürece.

Ynstrn
1 yıl önce - Sal 07 Ksm 2017, 11:36

Alıntı:

Halkın denizini millete peşkeş devam ediyor.O otelin önündeki kumsalı halk kullanabilecekmi tabiki hayır.Yaylalarda,sahillerde çoğunluğun elinden çıktı.Vergiyide yaylaları işgal edenlerle,denizin gıçında oturanlar versin.Devlet çokdaha dışardan et ithal edecek,yaylalarda vatandaş gaz çıkardığı sürece.

Halk normalde orayı kullaniyormu? Hayir! Otel kumsalı düzenleyip denize girilebilir hale getirip yatırım yaparsa girilir. Karadeniz de kaç kere denize girdiniz? Senin yayla evini devlet birilerine satmıyor . vatandaş malını istediğine satıyor bunun suçlusu devlet mi? Yaylada köyde yaşayan kaç kişi var? Hayvan besleyen kaç kişi var? Millet olarak hepimiz lüks peşinde koşuyoruz koylu2mü kaldı? Herkes şehirde. Köyde oturan adamda gidip eti yoğurdu marketten almaya başladı . bugün devletten yetiştirmek üzere 8 ve katı Hayvan alabilirsin hadi basvur yapta memleket et yesin. İşiniz gücünüz devlet devlet devlet.Jolly Roger
6 ay önce - Pts 18 Hzr 2018, 11:29

Trabzon Zorlu Hotel:Misafir 94e

5 ay önce - Cum 29 Hzr 2018, 18:39

Albayraklar grubu 2019 da trabzona 5 yıldızlı otel yapacak

Jolly Roger
2 ay önce - Cum 05 Ekm 2018, 16:54

Radisson Blue Trabzon Boztepede Hotel acacak:

Haberin devami ve Kaynaki ingilizcede:

https://www.hotelmanagement.net/openings/turkey-s ...-travelersquantique
2 ay önce - Cum 05 Ekm 2018, 23:03

Yaylalar ve dogamiz mahvoluyor !!! Turistler boyle devam ederse gelmezler. Bu gidisle bu oteller maliyetini kurtarmadan belki kapatir .

Misafir 11c

2 ay önce - Cmt 06 Ekm 2018, 06:31

yatırıma karşı olan yok yayların mahvolduğuda gerçek.Devlet yaylaları temizleyemiyor köylü milletinden çekiniyor herhalde.İdam cezası gelirse çok daha kolay yıkılır yaylalardaki evler.Yaylalar ineklerindir köylülerin değil bütün inekler greve gitmeli.Ayrıca otel sayımız az daha çok yapılmalı.Trabzon bütün dünyanın gezip göreceği bir şehirdir tarih var,doğa var daha ne olsun.

Misafir 300

1 ay önce - Pzr 21 Ekm 2018, 15:54

https://www.google.com.tr/search?q=trabzon+radiss ...erState=lb

https://www.google.com.tr/search?q=trabzon+radiss ...erState=lb

Radisson blu otel açıldı. Trabzon'da beşinci 5 yıldızlı oteli oldu.

Ramada
Doubletree by hilton
Radison Blu
Zorlu Grant
Sheraton otel ( inşaat halinde)

Ayrıca Nov Otel ve Park Dedeman otelleride var.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET