Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Yeni Hastane Yatırımları
« önceki   123 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
ozgurfantastik
2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 02:58

Kesinlikle demirtaş yükselen bir değer olacak, bu bölgeye hastane şart binlerce konut yapılıyor, ulaşımda rahat, yaseminpark karşısı arazilerde uygun, belediyeden artık bu konuda icraat bekliyoruz.

concordet
2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 17:52

bu bölgeye yapılacak icraat belli, kömür santralı, hayvan pazarı, mezbaha , hurda pazarı ha bi de yeni çıktı şimdi çamur işleme tesisi bu bölge toptan ölsün ne önemi var, yaseminparkta oturan birisi olarak bu tarafın değeri olmadığını düşünüyorum.

Güven Hoca

2 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2016, 18:47
Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi arkasına yapılan hastanede cephe giydirme işlemleri başlamış


Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bahçesinden görünüm

(+)


(+)
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 16:25

BURSA'YA BİR HASTANE DAHA GELİYOR
Alıntı:
Yenişehir'de 75 yataklı hastane için imzalar atıldı. Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Hastanenin temeli atıldıktan sonra, tüm personelimiz farklı imkanlarla buluşacak” dedi.YENİ PROJELER KONUŞULDU
Üyelerine ve sağlık çalışanlarına önemli hizmetler sağlayan Bursa Sağlık Çalışanları Derneği (BUSAD) Başkanı Metin Altundal, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette açıklama yapan Başkan Çelik, “Buluşmamızda sağlık çalışanlarımız ile ilgili yeni projeler üzerine de konuştuk. Projelerimizin hayata geçmesiyle bu personellerimiz daha farklı konumda olacaklar. Ayrıca, devlet hastanemizin artık müteahhit firma ile karşılıklı sözleşmelerinin imzalanması aşamasına geldik. Bu ilçemiz için çok önemlidir. Hastanemizin hayata geçmesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Hastanemizin temelini attıktan sonra, tüm çalışan personelimiz farklı imkanlarla buluşacak. Bu imkanlar ise onları rahatlatacaktır” diye konuştu.

BUSAD'TAN ANLAMLI ZİYARET
BUSAD Başkanı Metin Altundal, “Yenişehir Bursa’mıza en yakın ilçelerimizden birisidir. Diğer ilçe ve illerde son derece modern hastanelerin olduğunu neden bunun Yenişehir ilçesinde olmadığını da kendi kendimize soruyorduk. Fakat başkanımız bunun müjdesini bizlere verdi. Yakın zamanda 75 yataklı bir hastanenin yapılacak olması bizleri çok mutlu etti” dedi.

Altundal, bizler dernek olarak bugüne kadar üyelerimize ve sağlık çalışanlarımıza menfaat sağlayacak işlerde bulunduk. Yenişehir’de de sağlık çalışanlarımız için ne yapabiliriz. Onlara nasıl katkı sağlayabiliriz. Bu konuda da Yenişehir’in gelecek vaat ettiğini bildiğimiz için bu konuları başkanımızla görüşerek sağlık çalışanlarımıza destek olmak için kendisiyle bir araya geldik dedi.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/bursa/bursaya-bi ...66367.html

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Sal 04 Nis 2017, 16:44

YENİŞEHİR'E YENİ HASTANE
Alıntı:
Yenişehir Devlet Hastanesi'nin temeli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katıldığı törenle atıldı. Müezzinoğlu, hastanenin gelecek yıl 23 Nisan'a kadar yetiştirileceğini söyledi.Yenişehir'de yapılan yeni Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı. 33 milyon TL'ye malolacak hastanede 5 ameliyathane, 20 poliklinik yer alacak. 15 bin 586 metrekarelik alanda inşa edilecek hastane, yoğun bakım odası dahil olmak üzere 86 yatak kapasiteli olacak.

Törene katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sağlık alanında çok önemli hamleler yaptıklarını belirterek,”Eskiden hastanelerde senet imzalatıp rehin alıyorlardı. O günler gerilerde kaldı” dedi.

Yenişehir Devlet Hastanesi'nin yeni binasının gelecek yıl 23 Nisan'a yetiştirileceğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız, AK Parti iktidara gelince önce sağlığa el attı. Vatandaşımız sıkıntı çekmemeli, mağdur olmamalı diyerek sağlıktaki sessiz devrimlerin talimatını verdi. Sağlık Bakanları'nın bu sayede işleri kolay oldu. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı birleşmesiydi, vay halimize. Cumhurbaşkanımız o günlerde Almanya'da ne varsa, Türkiye'de de o olacak dedi. Şimdi ambulans uçak, ambulans helikopter, vızır vızır ambulanslar var mı? Var.”

TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİNDEN RAHATSIZLAR
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yenişehir Devlet Hastanesi'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, artık dünyada yarışan bir Türkiye bulunduğunu belirterek, Almanya, İngiltere, Hollanda ve Avrupa Birliği'nin Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olduğunu ifade etti. Bu rahatsızlıklarını da hukuk dışı, demokrasi dışı, insanlık dışı uygulamalarla net bir şekilde gösterdiklerini aktaran Müezzinoğlu, “Biz onlar ne yaparlarsa yapsınlar yine insanımız diyoruz. Değişme diyoruz, hak diyoruz, hukuk ve medeni Türkiye diyoruz” ifadelerine yer verdi.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'a tepki gösteren Müezzinoğlu, “Çıkmış, ‘Yüzde 65 evet çıkarsa, Samsun'a, Amasya'ya, Sivas'a ve Dumlupınar'a giderek onları İzmir'den denize dökeriz' diyor. Bu nasıl ihanettir, nasıl bir mayadır? Ya Yunanı mı döküyorsun? Bu yüzde 65 kim? O yüzde 65 milletin asli unsurlarıdır. Anadolu'dan, Balkanlar'dan gelmiş, vatanım diyen, milletim diyen, tek devlet diyen bir anlayışın mensuplarını sen kim oluyorsun da İzmir'den denize dökeceksin? Bu CHP zihniyeti milletten korkuyor. Milletin değerlerinden, dik duruşundan korkuyor. Daha sonra da utanmadan, sıkılmadan 'Denize dökeceğiz' diyor. Hadi buyur. Bursa, Amasya, Sivas burada. Hadi gel, elinden tutan mı var? Gel bakalım kimi nereye döküyorsun” diye konuştu.

Vali İzzettin Küçük de bu alanda Bursa'nın şanslı bir il olduğunu belirterek, ilçelerin hemen hemen tamamında hastane binalarının yenilenerek, çehresinin değiştirildiğini söyledi. Vali İzzettin Küçük, hastanelerin beş yıldızlı otel konforuna ulaştırıldığını ifade etti.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/yenisehir-e-yeni-hastane/104906/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 09 Hzr 2017, 19:53

BURSA'YA 7 YILDIZLI KALP DAMAR HASTANESİ
Alıntı:
Bursa’da 2014 yılında yapımı başlayan 7 yıldızlı otel görünümündeki dev kalp damar hastanesinin inşaatı yüzde 90 tamamlandı. 300 hasta yatak kapasiteli 75 tane yoğun bakımı olan hastane Ekim ayında hizmete açılacak. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, bölgesel nitelikte hizmet verecek Yüksek İhtisas Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi’nin Ekim ayında hizmete açılacağı müjdesini verdi.Kamuoyunda Eski Fakülte olarak da bilinen Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Ek Hizmet Binası’nın deprem yönetmeliğine göre ekonomik ömrünü tamamladığını dile getiren Dr. Akan, "Şu anda da iyi durumdayız ama malum eski binamız deprem ve afet yönetmeliği açısından ekonomik ömrünü tamamlamıştı. Bu hastaneyi hem deprem hem yangın yönetmeliğine uygun olarak konforlu uluslararası standartlara uygun olarak inşa etmiş oluyoruz. Bu hastanenin yapımına 2014 yılının ortalarında başlamıştık. Şu anda geldiğimiz seviye olarak inşaatın yapımını yüzde 90 bitirmiş durumdayız. Bir aksilik olmazla biz burayı 3-4 ay içerisinde hizmete almayı planlıyoruz. Yapacağımız kalp damar hastanesi bizim eski fakülte olarak nitelendirdiğimiz hastanenin yenilenmesi olarak düşünüldü. Yenilerken de bu kompleksin içerisinde düşündük. Bir tarafımızda kadın çocuk doğum hastanesi, değer tarafımız da genel hastane ve kalp damar hastanesini de bu kompleksin içerisinde kurguladık" dedi.

Güney Marmara'nın en büyüğü
Yeni hastanenin son teknolojiyle uluslararası standartlarda inşa edildiğini belirten Sağlık Müdürü Akan, "Güney Marmara’nın en büyük kalp damar hastanesi oluyor. Türkiye’de de sayılı kalp damar hastanelerinden biri olacak. Bu hastanemizin şöyle bir önemi var. Bölge olarak yaklaşık 5.5,- 6 milyonluk bir hinterlanda sahibiz. Bir nevi Güney Marmara’nın kalp damar hastanesi olmuş oluyor. Bu hastane yapılırken tabi ilgili uzmanların talepleri doğrultusunda bakanlığımızın stratejilerine uygun olarak planladık. Ve yaklaşık 40 bin metrekare kapalı alana sahip 75 tane yoğun bakımı olan totalde de 300 yatağa sahip olan bir hastaneden bahsediyoruz. Hizmete girdiğinde artık hiçbir hastamızı il dışına sevk etmemiş olacağız. Bu günkü rakamlara göre 68 milyonluk bir bedeli var. En geç 9’uncu ayda biz burayı açmış oluruz. Şu anda çevre düzenlenmesine de başlandı. Odaların temizliği yapılıyor. Hastanenin girişi sol tarafından olacak, poliklinik hizmetleri için gelenler ise üst kapıdan alınacak. Bu hastaneyi de genel hastaneyle birlikte entegre edeceğiz. Acil hastaların sevkinde koordineli bir şekilde çalışma yürüteceğiz. Hastanedeki odaların büyük bir çoğunluğu tek kişilik odalar geri kalan bir kısmı da çift kişilik odalar olacak. Burada 112 adet tek kişilik odamız mevcut bölgenin ihtiyacını karşılayacak şekilde planlandı" diye konuştu.

Daha önceki adıyla Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma ile Kadın Doğum Çocuk Hastanesi'nin yanıbaşında yükselen kalp damar hastanesinin açılmasıyla bölge adeta bir sağlık merkezi hüviyetini de kazanmış olacak.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/bursa-ya-7-yildizli-kalp-d ...si/112233/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 10 Ağu 2017, 15:35

BURSA'DA İKİNCİ AMATEM AÇILIYOR
Alıntı:
Bursa'da uyuşturucuyla mücadele devam ediyor. Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Görükle'de bulunan Dörtçelik Akıl ve Ruh Merkezi bünyesinde AMATEM birimi açılıyor.Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Doç. Dr. Rabia Bilici, Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, Dörtçelik Akıl ve Ruh Merkezi'nde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından uyuşturucu ile mücadele ve yurt dışındaki uygulamalar hakkında sunum gerçekleştiren Doç. Dr. Bilici, bütün bakanlıkların uyuşturucu ile mücadele ettiğini dile getirdi. Bağımlılıkta ayakta ve yatarak tedavi olsa da herkes için uygun olan tek bir tedavi şekli olmadığını belirten Rabia Bilici, "Bütün kuruluşların birlikte çalışması lazım. Tam tedavi, kişinin sadece madde kullanımıyla ilgili değil, medikal, sosyal, mesleki ve hukuki problemlerini kapsaması lazım" dedi.

Dörtçelik Akıl ve Ruh Merkezi bünyesinde yeni açılacak 18 yatak kapasiteli AMATEM'de hem yataklı, hem de ayakta tedavi hizmeti verileceği öğrenildi.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa-da-i ...93726.html

Hayırlı uğurlu olsun.


Huseyin Topcuoglu
1 yıl önce - Pts 06 Ksm 2017, 15:22

Demirtaş için düşünülen hastane için, osmangazi belediyesinin imar planında 24 dönüm yer ayrılmış görünüyor, hatta önündeki caddeyede hastane caddesi demişler. Yine yan tarafına eğitim ve kültür alanı için yer ayrılmış.

Büyük bir hastane için bu 24 dönüm küçük kalabilir.
(+)
(+)


Misafir 012

1 yıl önce - Pts 06 Ksm 2017, 16:47

o hastane alanının içinden hızlı tren hattı geçiyor uygulama yapılmayacak bu haliyle... değişir o plan...

Cüneyt5316

1 yıl önce - Pts 06 Ksm 2017, 21:49

O hastane planı çok eski plan. Şuan yeri değiştirilmiştir onun.sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet