Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
çağdaş501_2

11 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 22:07
76. Uluslararası İzmir Fuarı


Fuarımız 31 Ağustos'tan itibaren 10 gün süreyle açık kalacak.Bu yılki fuarın onur konuğu il:Çorum,onur konuğu ülke ise:Ukrayna
Bu arada İzulaş'a ait 1994 model körüklü Vosvo Marka otobüslere de 76.İZMİR ENTERNASYONEL FUARI ile ilgili çıkartmalar yapıştırılmış

Alıntı:
İEF’ de bir ilk; ULUSLARARASI KONGRE  

Ana Sayfa  Haberler  İEF’ de bir ilk; ULUSLARARASI KONGRE  
İEF’DE BİR İLK; ULUSLARARASI KONGRE

75 yıllık onurlu geçmişinde pekçok ilke imza atan İzmir Enternasyonal Fuarı, yine bir ilki gerçekleştiriyor. 76. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında yapılacak 3. Türkiye Acil Tıp Kongresi, dünyaca ünlü bilim adamlarını İzmir’de buluştururken; İEF “Herkes İçin Sağlık” temasıyla aday olduğumuz EXPO 2015 için de önemli bir hazırlık ve sınav olacak.

Türkiye’nin ilk, tek ve en uzun süreli uluslararası fuar organizasyonu olan İEF-İzmir Enternasyonal Fuarı’nın 76.sı 31 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 76. İzmir Enternasyonal Fuarı’na damgayı bu yılın teması olan sağlık vuracak.

İzmir’in “Daha iyi bir dünya için yeni yollar ve herkes için sağlık” temasıyla Büyük Dünya Sergisi EXPO 2015’e aday olması nedeniyle Enternasyonal Fuarının bu yılki teması da sağlık olarak belirlendi. Bu amaçla, İEF kapsamında uluslararası çapta bir kongrenin, halka yönelik bir  sempozyumun ve sağlık sektörü katılımcılarının gerçekleştireceği sağlık taramalarının yapılmasına karar verildi.

ACİL TIP KONGRESİ (www.tatkon2007.org)
İEF kapsamında yapılacak etkinliklerden birisi Türkiye Acil Tıp Derneği öncülüğünde gerçekleştirilecek 3. Türkiye Acil Tıp Kongresi olacak. Onursal Başkanlıklarını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Emin Alıcı’nın üstlendiği kongreye yurtdışından 20, Türkiye’den ise 40 bilimadamı konuşmacı olarak katılacak. 6-8 Eylül 2007 tarihleri arasında Uluslar arası İzmir Fuar Alanı 1-B Salonunda gerçekleşecek kongreyi 600’e yakın doktorun takip etmesi bekleniyor. Kongrede teorik bilginin yanısıra yara bakımı, dikiş atma, zımbalama, doku yapıştırıcıları konusundaki son teknoloji ürünleri de kurulacak beceri atölyelerinde uygulamalı olarak sergilenecek. Ayrıca ultrasonografi ve radyografi kursları da verilecek.İEF kapsamında düzenlenecek Türkiye Acil Tıp Kongresi’nde bilimsel gelişmeyi teşvik etmek amacıyla en başarılı poster sunumu ve en başarılı araştırma ödüllendirilecek.  

HERKES İÇİN SAĞLIK SEMPOZYUMU (www.izfas.com.tr/hiss)

Acil Tıp Kongresi yapılacak faaliyetlerin bilimsel alanını kapsarken; 3-8 Eylül 2007 tarihleri arasında Celal Atik Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek Herkes İçin Sağlık Sempozyumu halka dönük toplantılardan oluşacak. “Kalbim ve Ben”, “Sağlık ve Müzik”, “Organ Bağışı”,
“Canım Bebeğim”, “Sağlık ve Seks”, “İzmir ve Deprem” konu başlıklarında düzenlenecek söyleşilere ünlü uzman doktorların yanısıra pekçok popüler isim de konuşmacı olarak katılacak.

Sempozyum ve fuar çerçevesinde İEF ziyaretçilerine ücretsiz olarak göz, diş, kolestrol, kan, tansiyon vb konularda sağlık taramaları da yapılacak.  

ORGAN BAĞIŞI-KALAYOĞLU İZMİR’E GELECEK

Etkinlikler içinde organ bağışına ayrı bir önem verilecek. Ege Organ Nakli Derneği’yle ortak yürütülecek çalışma çerçevesinde “Bir organ, Bir Yaşam” sloganıyla organ bağışı kampanyası düzenlenecek. Organ Bağışına ilişkin olarak düzenlenecek etkinliklere katılacak isimlerden biri ise dünya organ transplantasyonunda en önemli isimlerden biri olan, Türk doktor Prof. Dr. Münci Kalayoğlu da konuşmacı sıfatıyla katılacak. Kalayoğlu İEF kapsamında kente düzenlenecek etkinliklere katılacak ünlü bilim adamlarından biri olacak.

İŞLEYEN; “İEF ŞİFA DAĞITACAK”

İZFAŞ Genel Müdürü Dogan İşleyen, “ EXPO’ya giden yolda 76. İEF’nin temasının sağlık olması neticesinde İEF tarihinde ilk kez bir kongre düzenlenecek. Doktorlarımız fuar ziyaretçilerine şifa dağıtırken; yapılacak uzmanlık toplantılarıyla tıp bilimine katkıda bulunulacak. Bir İzmir geleneği olan ve tam76 yıldır aralıksız olarak sürdürdüğümüz İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yıl şifa dağıtmasını istiyoruz” dedi.
İşleyen,  Acil Tıp biliminin tıbbın tamamını kapsayan bir bölüm ve aynı zamanda vatandaşın tıp bilimiyle direkt olarak karşılaştığı ilk alan olması nedeniyle özel olarak seçildiğini bildirdi.

ATİLLA; “BİR TIP ŞENLİĞİ ARZULUYORUZ”

3. Türkiye Acil Tıp Kongresi’nin sekreteryası görevini üstlenen Yard. Doç. Dr. Rıdvan Atilla ise “Acil Tıp doğal ve toplumsal afetlerle direkt ilgili tek tıp bilim dalı. Bu nedenle acil tıptaki gelişmeler herkesi ilgilendiriyor. Kongresiyle, sempozyumuyla, sağlık taramalarıyla gelen herkesi kucaklayacak bir tıp şöleni yapmayı arzuluyoruz. Konuklarımız çok üst, uluslararası düzeyde bilim adamları, hastane yöneticileri, enstitü müdürleri olacak ve İzmir Fuarı tıp biliminin gelişmesine katkıda bulunacak” dedi.      kaynak:http://www.izfas.com.tr/izmirfair.php?sayfa_id=11 ...46&l=1


çağdaş501_2

11 yıl önce - Pts 30 Tem 2007, 08:09

İZFAŞ'ın Mayıs ayındaki bildirisine göre;

Alıntı:
İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş.’den aldığımız bir yazıda 76. kez gerçekleştirilecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yıl 31 Ağustos – 9 Eylül 2007 tarihleri arasında kapılarını açacağı bildirilmiştir.

Bu yıl 3. kez gerçekleştirilen Onur Konuğu İl uygulamasında Çorum, fuarda Onur Konuğu il, Ukrayna da Onur Konuğu ülke olarak yer alacaktır.

Expo 2015 İzmir adaylığı sürecine destek verilmesi amacıyla 76.İEF ana konsepti olarak “sağlık” teması seçilmiştir. Tema, tüm ürün, hizmet ve etkinlikler ile işlenecektir. Aynı zamanda 75.İEF’nin ana teması olan “organik ürünler” de yine fuar teması olarak yer almaya devam edecektir.

Fuarda sergilenen diğer ürün grupları ise; otomobil, oto yan sanayi, ticari araç, motosiklet, bisiklet, iş makineleri, yapı malzemeleri, inşaat sektörü, gıda, mobilya, beyaz eşya, ısıtma – soğutma, makine ve yan sanayi, elektronik, telekomünikasyon, bilgisayar, finans ve hizmet sektörleri olarak belirlenmiştir.http://www.izto.org.tr/IZTO/TC/Duyuru-Etkinlik/Du ...ir3108.htm


En son çağdaş501_2 tarafından Pts 30 Tem 2007, 08:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


ELİF ÇAĞLAR
11 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2007, 10:43

Çorum Valiliği Fuarda konuk il olarak çağrılmış ama Çorum'u hak ettiği gibi tanıtamamıştır. Çok eksiklikleri vardı. Personeli ise oldukça soğuk sorulan sorulara bile cevap verme inceliğinden yoksundular. Çorum leblebilerinin bir yığın çeşiti olmasına rağmen tanıtım yetersizdi. Halk göremedi. Tarihi oldukça zengin olan bir olmasına rağmen tanıtım zayıftı. Koydukları bir iskeletle tanıtımı tamamladıklarınımı düşündüler. Kendi adıma çok üzüldüm. Büyük bir tanıtım fırsatı kaçırıldı.EnderYıldırım
11 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 16:29

İzmir Fuarı' nda sabah saatlerinde çıkan yangının, meteor düşmesi sebebiyle gerçekleştiği iddia ediliyor.
Alıntı:
Fuar'a meteor düştü iddiası

İZMİR Kültürpark'daki Fuar alanı 2 Nolu holün çatısında sabaha karşı çıkan yangının meteor düşmesinden kaynaklandığı iddia edildi. İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen yangının nedeninin belirlenemediğini, meteor iddialarının araştırıldığını bildirdi.

Sabaha kırşı 2 nolu Holün çatısında başlayan yangın itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürüldü. Teknik ekiplerin yaptığı incelemede eltrik donanımında bir arıza bulunamadı. Yangının çıkış nedeni araştırmasından da bir sonuç elde edilemedi. Bu arada Basmane'de çalışan taksiciler ve bazı vatandaşlar gökyüzünden alev saçan bir ışığın binanın çatısına düştüğünü, yangının bundan sonra başladığını öne sürdü.

Yangını öğrenir öğrenmez olay yerine geldiğini belirten İZFAŞ Gerel Müdürü Doğan İşleyen yangının çıkış nedenin henüz kesinleşmediğini çatıda yapılan incelemelerde ise elektirik tesisatının sağlam olduğunu belirtti. İtfaiye ve polisten yangınla ilgili kesin bir sonuç beklediklerini anlatan İşleyen, “Basmane Meydanı'nda taksiciler ve vatandaşlar meteor düştüğü iddiasında bulundu. Bu konuyu gerekirse bilim adamları ile görüşüceğiz” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/7382346.asp?gid ...p;sz=49003cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet