Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ahmet Özbuluk

6 yıl önce - Pzr 31 Tem 2011, 21:11
Osmaniye-Gaziantep-Habur Hızlı Treni [PROJE]


Hızlı Tren Bölgeyi kalkındıracak

Demiryolları, Limanlar, Hava Meydanları Genel Müdürlüğü tarafından Osmaniye, Gaziantep, Kilis ve ilçeleri arasında yapılması planlanan Toprakkale-Kilis-Çobanbey-Nusaybin-Silopi-Habur Demiryolu "hızlı tren" projesi ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun onaylandığı bildirildi.
TCDD yetkililerinden alınan bilgiye göre, incelenme ve değerlendirme komisyonu tarafından ÇED yönetmeliğinin 12.maddesi gereğince incelenip değerlendirildiği projenin inceleme ve değerlendirme sürecinin sona erdiği, raporun Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunarak kabul edildiği ve kabul edilen ÇED raporunun 10 iş günü içerisinde halkın görüş ve önerilerini almak üzere halkın görüşüne açılması istendi. Bu bağlamda DLHİ Genel Müdürlüğü tarafından kurulması planlanan "Toprakkale-Kilis-Çobanbey-Nusaybin-Silopi-Habur Demiryolu" ile ilgili olarak komisyonca nihai edilen ÇED raporunun halkın görüşüne açıldığı bildirildi.
Toprakkale-Yarbaşı -Kilis-Çobanbey-Nusaybin-Silopi-Habur Demiryolu projesi ile ilgili sınırları içerisinden geçen birçok ilçe, belde ve köy muhtarlıklarına halkı bilgilendirmeleri için yazı gönderildiği, uygulanacak projenin hızlı bir şekilde aşama aşama sürerken, hızlı tren projesinin bölgenin ekonomisine büyük katkı sağlayacağı bildirildi.
Toprakkale-Yarbaşı -Kilis-Çobanbey-Nusaybin-Silopi-Habur Demiryolu projesinin tamamlanmasından sonra Gaziantep- Kilis-Halep arası hızlı tren projesinin başlaması ile birlikte Türkiye-Suriye arasında hızlı tren seferleri başlayacak.

http://www.olaymedya.com/hizli-tren-bolgeyi-kalki ...racak.html


Batuhan42
3 yıl önce - Cmt 07 Şub 2015, 21:31

Çed Projesi nihayet yayınlandı. Okumak ve incelemek isteyenler.

(+)


(+)

http://eced.csb.gov.tr/ced/jsp/ek1/7170#


Ahmed Bayezid
4 ay önce - Pzr 29 Ekm 2017, 23:57
TCDD - Resmi Planlama(+)
İbrahimobj
4 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 00:32

Ahmed daha geniş ölçeklisi varmı ?

Ahmed Bayezid
4 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 00:41

Resmi farklı kaydedip , pixresizer yada picasa 3 programında büyütebilirsin.Büyütünce bozulma olmuyor.Orjinal boyutunu attım zaten.Misafir be8

4 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 00:47

Çed 6 yıl önce onaylanmış 2 yıl önce yayınlanmış. Hedef 2071 galiba.

Ahmed Bayezid
4 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 14:53


(+)
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM