Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana en çok suç işlenen il değildir !!
« önceki   123 ... 1213141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
kaan0703
1 ay önce - Pzr 29 Ekm 2017, 18:55

bu basligi rezil eden tek derdi adana olan 3 veya 5 soytari bunlar etrafimizdaki tipler bunlarla komsu olana kadar yunanlilar olsak daha faydali olurdu..

karnifeks
1 ay önce - Pzr 29 Ekm 2017, 20:38

bazı adana düşmanı mı diyeyim, kıskançlıktan mı diyeyim artık bilemiyorum formatı bozuk insanlar çamur at kirletmese de izi kalır mantığı ile adanaya saldırıyorlar. varsın onlar bildiğini okusun, varsın beğenmeyen adını anmasın- sokağına adımını atmasın. gitsinler kendilerini nerede mutlu hissediyorlarsa orada yaşasınlar. türk düşmanları her yerde gerine gerine geziyorken, türk bayrakları diyarbakırda yakılırken ümmet düşkünü , gizli oğlan seviciler bunları içine sindiriyor da kimseye zararı olmayan akbank'ın - sabancının- mhp - çukurova holdingin sahibi adanayı sindiremiyorsa bu onların sorunudur arkadaş.

yuceladana
1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 02:48

Ben Adana dışında hiçbir yerde araç park ücret alımı için kadınların çalıştığını bu işlere kadınların
baktığını görmedim.

Misafir 08a

1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 03:22

Türkiye'nin ilk sokakları süpüren kadın çöpçüleri ve yüzlerce kadın belediye otobüs şöförü ilk Adanadandır.

Misafir 112

1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 09:52

Herkese Merhaba,

Ben bir bayanım. Hemşireyim ve aynı zamanda sosyoloji mezunuyum. Google'a adana insanları yazdım ve bu grup ile karşılaştım. Yorumları sayfa 1 den sayfa 13 e kadar da ilgi ile okudum. Herhangi bir üyelik gerektirmeden de yazmak ayrıca güzel bir şey.

Devlet memuruyum ve bir çok şehir gezdim aynı zamanda bir sosyoloğum ve toplum insan davranışlarını farklı bir gözle izleyebiliyorum.

Maalesef Adana iyi bir yer değil.

Trabzon, Erzurum, Tokat gibi şehirlerde uzun süre yaşadım geçen gün ise artık Adanadan gitmem lazım lafını kendime söyledim. Tayinim çıkmazsa istifa edeceğim yeter ki Adanadan gideyim. Çünkü artık şehirde ve ya hastanede her an biri tarafından dövülme korkusu içinde yaşıyorum. Geçen gün yemin ederim size ışıklarda duruyorum, yanıma bir araba yaklaştı, tuhaf tuhaf hareketler yaptı anlamadım, bir sonra ki ışıklarda yine geldi arabasından indi, ben bütün pencereleri kapattım, insene arabadan diyerek bana küfür etti. Ben bir bayanım, başka bir arkadaşada eşinin yanında eşine küfür etmişler...

Kimse kusura bakmasın arkadaşlar, siz bu hengameye bu kuralsızlığa bu düzensizliğe alışmışsınız. Misafirperverlik sıfır, insana saygı sıfır, trafikte saygı sıfır...

Biz Adanaya geçici gelen insanlar Adanadan kurtulmak istiyoruz, belki siz bu anlattıklarımız gibi değilsiniz gerçekten iyi insanlarsınız orasını bilemiyorum fakat yazdıklarımızı Adanaya hakaret gibi algılamayın. Adanada yaşadığımız diğer şehirlerde görmediğimiz şeyleri size anlatıyoruz siz bizi Adana düşmanı Adanayı karalayan insanlar olarak yargılıyorsunuz.

Diğer insanları yargılamak yerine sağ duyulu davranın. Bir bayana küfür etmek, bir erkeğe eşinin yanında küfür etmek, yemin ederim başka şehirde görmedim.

Ferhatsefa

1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 11:00

Alıntı:
Herkese Merhaba,

Ben bir bayanım. Hemşireyim ve aynı zamanda sosyoloji mezunuyum. Google'a adana insanları yazdım ve bu grup ile karşılaştım. Yorumları sayfa 1 den sayfa 13 e kadar da ilgi ile okudum. Herhangi bir üyelik gerektirmeden de yazmak ayrıca güzel bir şey.

Devlet memuruyum ve bir çok şehir gezdim aynı zamanda bir sosyoloğum ve toplum insan davranışlarını farklı bir gözle izleyebiliyorum.

Trabzon, Erzurum, Tokat gibi şehirlerde uzun süre yaşadım geçen gün ise artık Adanadan gitmem lazım lafını kendime söyledim. Tayinim çıkmazsa istifa edeceğim yeter ki Adanadan gideyim. Çünkü artık şehirde ve ya hastanede her an biri tarafından dövülme korkusu içinde yaşıyorum. Geçen gün yemin ederim size ışıklarda duruyorum, yanıma bir araba yaklaştı, tuhaf tuhaf hareketler yaptı anlamadım, bir sonra ki ışıklarda yine geldi arabasından indi, ben bütün pencereleri kapattım, insene arabadan diyerek bana küfür etti. Ben bir bayanım, başka bir arkadaşada eşinin yanında eşine küfür etmişler...

Kimse kusura bakmasın arkadaşlar, siz bu hengameye bu kuralsızlığa bu düzensizliğe alışmışsınız. Misafirperverlik sıfır, insana saygı sıfır, trafikte saygı sıfır...

Biz Adanaya geçici gelen insanlar Adanadan kurtulmak istiyoruz, belki siz bu anlattıklarımız gibi değilsiniz gerçekten iyi insanlarsınız orasını bilemiyorum fakat yazdıklarımızı Adanaya hakaret gibi algılamayın. Adanada yaşadığımız diğer şehirlerde görmediğimiz şeyleri size anlatıyoruz siz bizi Adana düşmanı Adanayı karalayan insanlar olarak yargılıyorsunuz.

Diğer insanları yargılamak yerine sağ duyulu davranın. Bir bayana küfür etmek, bir erkeğe eşinin yanında küfür etmek, yemin ederim başka şehirde görmedim.

,
Nedense sana hiç inanamadım ben ya.. işim gereği Türkiye'nin her bölgesine gidiyorum. Ankara İzmir Antalya İstanbul vs. O şehirlerde gördüklerimi sana anlatmaya kalksam gün yetmez bana.. Belli ki bir amaç uğruna yazıyosun bunları. Böyle birinin de (eğer yalan söylemiyorsan tabi ) bu şehirden gitmesi beni mutlu eder zaten. Boş yere kendi kendinizi kandırmayın

Kubilay1
1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 11:24

Alıntı:
Nedense sana hiç inanamadım ben ya.. işim gereği Türkiye'nin her bölgesine gidiyorum. Ankara İzmir Antalya İstanbul vs. O şehirlerde gördüklerimi sana anlatmaya kalksam gün yetmez bana.. Belli ki bir amaç uğruna yazıyosun bunları. Böyle birinin de (eğer yalan söylemiyorsan tabi ) bu şehirden gitmesi beni mutlu eder zaten. Boş yere kendi kendinizi kandırmayın

bende doğma büyüme adanalıyım ama asıl ben de sizin gibi zihniyetleri anlamıyorum. Ya bayan gelmiş yaşadığını anlatmış neden bunu bu kadar içerliyorsun. Mesela ben şimdi bu bayan arkadaşın yazdıklarını okuyunca şehrimden utandım neden çünkü şehrimde bu tarz olayların olmasını en başta adanalı birinin böyle birşeye karışmasını hiç istemem ( belki adanalı değildir o insan olmaz) ancak şehrim ile ilgili bir olay duymak beni üzer. Şimdi bir düşün kardeşi senin bayan bir akraban olsa buna benzer olay yaşasa birilerine içini döküp anlatsa ona da mı yalancı diyelim. Bu içinizdeki fanatizm maalesef ülkemizdeki çoğu insanı bu noktaya getirmiş. senin memleketin ya asla öyle bişey olmaz değil mi ? taraflılığı fanatizmi bırakın eğer sen ben has adanalıysak bu olaylara tasvip etmiyorsak bu tarz olayları gördüğümüzde bu olayı yaşatanlara o an tepki vermeyi bilmeliyiz. Bayanın işi gücü yok gelecek burda adana hakkında palavra atacak yalan söyleyecek seni kızdıracak . bu mu yani anlayış biçimin. Kadın bir sorun yaşamış bildirmiş işte. Cahil olmamamız lazım kendimizi düzeltmemiz lazım. Mesela trafikte bir maganda mı gördük 4 5 tane diğer şoförlerden biri çıkıp sen nasıl araba sürüyosun dese inanın herkes kurallara uyan süt dökmüş kedi olur ama bu beraberliği sağlayabilmemiz lazım bu da eğitimle detaylı düşünceyle kurallara uymakla olacak

Kubilay1
1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 11:32

Alıntı:
Herkese Merhaba,

hanımefendi maalesef türkiye genelinde heryerde her platformda olduğu gibi bu forumdada insanlar herşeyi holiganlıkla fanatizmle yorumluyorlar size bahsettiğiniz olayı yaşatan maganda ile aynı zihniyete sahipler de ondan. Bende adanalıyım şehrimi çok severim savunurum da ama okumuş eğitimli biriyim sizin yapmış olduğunuz bu yoruma maalesef katılıyorum çünkü buna benzer olayları bende etrafımda görüp yaşıyorum. Siz bir olay yaşamışsınız burada bahsetnme içinizi dökme ihtiyacı hissetmişsiniz burada yorum yapanlar neredeyse size hayır öyle bir olay olmadı bende ordaydım falan diyecekler siz şehirlerinizi kötülediniz ya nasıl olur da benim şehrimi kötülersiniz zihniyetiyle yorum yapıyorlar. Adana işsizliğin cahilliğin çok olduğu bir memleket doğrudur. Ancak belirli kesimlerindeki insanlarıyla doğasıyla bu ülkede sosyal hayatın çok daha üst düzeyde olduğu bir yerdir aynı zamanda. Ancak trafik kurallarının saygının maalesef olmadığı bir yerdir. Buna zemin hazırlayan bir başka ortam da şehri yönetenlerin mağara adamı gibi bilimden ilimden uzak sosyal hayattan anlamayan çapsız insanlarla dolu olması. İnanın yaşadığınız olayda burda yorum yapan tipler oralarda olsa emin olun onlarda haksızlığa ses çıkarmaz bana değmeyen yılan ne hali varsa görsün derlerdi. Ha belki olayda siz haksızsınız o da olabilir ama dediğiniz gibiyse eğer küfür edildiyse sözle taciz edildiyse bunu yapmaya kimsenin hakkı yok.

Misafir ad2

1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 12:14

Adana 18 yıl kaldım çok göç aldı 90'lı yıllarda en çok (doğu,güney) illerinde maalesef hanımefendi çok haklı insanları görgü kuralı bilmiyor,terbiyesizliği mağfiretmiş gibi direten bir toplum cahil,ukala tipler var işleri,taş,sopa,kendinden yaşça büyük insanlara saldırıyor öğretmenleri dövüyorlar bıçak çekiyorlar tehdit ediyorlar not yükseltmedin diye

Ferhatsefa

1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 12:56

Alıntı:
hanımefendi maalesef türkiye genelinde heryerde her platformda olduğu gibi bu forumdada insanlar herşeyi holiganlıkla fanatizmle yorumluyorlar size bahsettiğiniz olayı yaşatan maganda ile aynı zihniyete sahipler de ondan. Bende adanalıyım şehrimi çok severim savunurum da ama okumuş eğitimli biriyim sizin yapmış olduğunuz bu yoruma maalesef katılıyorum çünkü buna benzer olayları bende etrafımda görüp yaşıyorum. Siz bir olay yaşamışsınız burada bahsetnme içinizi dökme ihtiyacı hissetmişsiniz burada yorum yapanlar neredeyse size hayır öyle bir olay olmadı bende ordaydım falan diyecekler

Haklısın Adana çok kötü bir yer

sayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 1213141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET