Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cmt 14 Eyl 2013, 22:03
Bursa Hamitler TOKİ konutları yanındaki hafriyat sahası yeşil alan olacak


HAFRİYAT SAHASI YEŞİL ALAN VE PARKA DÖNÜŞECEK
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAMİTLER TOKİ KONUTLARI YANINDAKİ YAKLAŞIK 100 BİN METREKARELİK ALANI HAFRİYAT DÖKÜM SAHASI OLARAK BELİRLEYEREK ÖNEMLİ BİR ÇEVRE SORUNU OLAN HAFRİYAT ATIKLARINI KONTROL ALTINA ALIRKEN, BELİRLENEN ALAN DOLDURULDUĞUNDA İÇİNDE PİKNİK VE SPOR ALANLARININ BULUNDUĞU AYRICALIKLI BİR REKREASYON ALANI BÖLGE SAKİNLERİNİN HİZMETİNE SUNULACAK.

Büyükşehir Belediyesi, Hamitler TOKİ konutları yanındaki yaklaşık 100 bin metrekarelik alanı hafriyat döküm sahası olarak belirleyerek önemli bir çevre sorunu olan hafriyat atıklarını kontrol altına alırken, belirlenen alan doldurulduğunda içinde piknik ve spor alanlarının bulunduğu ayrıcalıklı bir rekreasyon alanı bölge sakinlerinin hizmetine sunulacak.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla alt ve üst yapı yatırımlarının yanında çevre yatırımlarına da büyük bir önem veren Büyükşehir Belediyesi, önemli bir çevre sorununu daha çözüme kavuşturuyor. Hamitler TOKİ konutlarının kuzeybatısında bulunan ve 1/1000’lik planlarda rekreasyon alanı olarak görülen yaklaşık 100 bin metrekarelik alanın yeşil alan ve park olarak hizmete açılması için düğmeye basıldı. Çevre yolu ile TOKİ konutları arasında vadi şeklinde kalan alan Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından hafriyat döküm sahası olarak belirlendi. Böylelikle şehir içinde kontrolsüz ve kaçak hafriyat dökümlerinin önüne geçmek için yeni bir depolama alanı kazanan Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 100 bin kamyonluk hafriyat atığıyla doldurulacak bölge üzerinde ayrıcalıklı bir park ve rekreasyon alını projesini uygulamaya geçirecek. İçinde piknik alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve spor aletlerinin de bulunacağı park, bölge halkının yaşam kalitesini yükseltecek.

Video:Bölgeye değer katacak
Hafriyat depolama sahası olarak belirlenen bölgede incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bahattin Kuşoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaçak ve kontrolsüz hafriyat dökümleri nedeniyle vatandaşlardan şikayetler geldiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Bu konuda bir taraftan etkin bir şekilde denetimlerimizi artırırken, bir taraftan da yeni bir depolama alanı kazanmış olduk. Buranın hafriyat sahası olarak kullanılmasıyla hem belediyemiz kazanacak hem de bölge doldurulduktan sonra kazanılacak 100 bin metrekarelik alanda uygulanacak park projesiyle bölge halkı kazanacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/hafriyat-sahasi-yesil-ala ...ber/14294/

Hafriyat sahasının yeşil alan olarak belirlenmesi doğru bir karar olmuş. Hayırlı uğurlu olsun.Mürsel Öztürk
5 yıl önce - Cmt 14 Eyl 2013, 22:21

Hafriyat sahası zaten başka bir amaç için kullanmaya pek uygun ve sağlıklı olmazdı.Yerinde bir karar olmuş

mustafaguler
5 yıl önce - Pzr 15 Eyl 2013, 01:26

Arazinin park olarak değerlendirilmesi çok güzel ama yanında ki çöplüğü ne yapacağız bilmemİlhan Ercek
5 yıl önce - Çrş 18 Eyl 2013, 17:26

vadi gibi bir yere kocaman dağ gibi bir çöplük yapıldı... orası mı park olacak? Ağaç mı yetişir? Ne parkı olacak martı parkı mı?

Misafir e4e

1 yıl önce - Cum 27 Ekm 2017, 01:50

Proje güzel birde şehir trafiğini rahatlatmak açısından tokiden yalova yolu İzmir yolu mudanya yoluna bağlantı olsa mesafe çok kısa Hamitler TOKİ de 928 hane oturuyor her evde en az 2 araç var bu insanlar Yalova,İzmir,Mudanya gitmek için şehir trafiğini rahatlatmak açısından yol açılırsa daha iyi olur trafik rahatlar zamandan kazanılır Öneri olarak Söylüyorum ilgili makamlara tahminen araç sayısı 928*2=1856 araç yapar .Bu araçların şehir trafiğine girmeden direk çevre yoluna bağlanması trafiği çok rahatlatır Saygılar

Misafir e4e

1 yıl önce - Cum 27 Ekm 2017, 23:59

Toki evleri 6 ayda bir zam geliyor memur maaş katsayısına göre memura 100 TL geliyorsa Tokide oturama zam olarak yansıyo ortalama 1 yılda 200 TL Biz TOKİ oturanların olarak ödemelerin sabit olmasını istiyoruz ilgili makamacevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet