Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 14 Eyl 2013, 22:03
Bursa Hamitler TOKİ konutları yanındaki hafriyat sahası yeşil alan olacak


Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAMİTLER TOKİ KONUTLARI YANINDAKİ YAKLAŞIK 100 BİN METREKARELİK ALANI HAFRİYAT DÖKÜM SAHASI OLARAK BELİRLEYEREK ÖNEMLİ BİR ÇEVRE SORUNU OLAN HAFRİYAT ATIKLARINI KONTROL ALTINA ALIRKEN, BELİRLENEN ALAN DOLDURULDUĞUNDA İÇİNDE PİKNİK VE SPOR ALANLARININ BULUNDUĞU AYRICALIKLI BİR REKREASYON ALANI BÖLGE SAKİNLERİNİN HİZMETİNE SUNULACAK.

Büyükşehir Belediyesi, Hamitler TOKİ konutları yanındaki yaklaşık 100 bin metrekarelik alanı hafriyat döküm sahası olarak belirleyerek önemli bir çevre sorunu olan hafriyat atıklarını kontrol altına alırken, belirlenen alan doldurulduğunda içinde piknik ve spor alanlarının bulunduğu ayrıcalıklı bir rekreasyon alanı bölge sakinlerinin hizmetine sunulacak.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla alt ve üst yapı yatırımlarının yanında çevre yatırımlarına da büyük bir önem veren Büyükşehir Belediyesi, önemli bir çevre sorununu daha çözüme kavuşturuyor. Hamitler TOKİ konutlarının kuzeybatısında bulunan ve 1/1000’lik planlarda rekreasyon alanı olarak görülen yaklaşık 100 bin metrekarelik alanın yeşil alan ve park olarak hizmete açılması için düğmeye basıldı. Çevre yolu ile TOKİ konutları arasında vadi şeklinde kalan alan Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından hafriyat döküm sahası olarak belirlendi. Böylelikle şehir içinde kontrolsüz ve kaçak hafriyat dökümlerinin önüne geçmek için yeni bir depolama alanı kazanan Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 100 bin kamyonluk hafriyat atığıyla doldurulacak bölge üzerinde ayrıcalıklı bir park ve rekreasyon alını projesini uygulamaya geçirecek. İçinde piknik alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve spor aletlerinin de bulunacağı park, bölge halkının yaşam kalitesini yükseltecek.

Video:Bölgeye değer katacak
Hafriyat depolama sahası olarak belirlenen bölgede incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bahattin Kuşoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaçak ve kontrolsüz hafriyat dökümleri nedeniyle vatandaşlardan şikayetler geldiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Bu konuda bir taraftan etkin bir şekilde denetimlerimizi artırırken, bir taraftan da yeni bir depolama alanı kazanmış olduk. Buranın hafriyat sahası olarak kullanılmasıyla hem belediyemiz kazanacak hem de bölge doldurulduktan sonra kazanılacak 100 bin metrekarelik alanda uygulanacak park projesiyle bölge halkı kazanacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/hafriyat-sahasi-yesil-ala ...ber/14294/

Hafriyat sahasının yeşil alan olarak belirlenmesi doğru bir karar olmuş. Hayırlı uğurlu olsun.Mürsel Öztürk
4 yıl önce - Cmt 14 Eyl 2013, 22:21mustafaguler
4 yıl önce - Pzr 15 Eyl 2013, 01:26İlhan Ercek
4 yıl önce - Çrş 18 Eyl 2013, 17:26Misafir e4e

1 ay önce - Cum 27 Ekm 2017, 01:50Misafir e4e

1 ay önce - Cum 27 Ekm 2017, 23:59cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet