Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - İzmit - Akademi Hastanesi


ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
kemalcanhakkı

11 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 15:48
Kocaeli - İzmit - Akademi Hastanesi


Kırman ve Oğuz Aileleri 'nden oluşan grubumuz bir sağlık yatırımı yapmak üzere yola çıktığında ilk akla gelen bölge Kocaeli oldu.Yaşanılan büyük deprem sonrası özel sağlık hizmetlerinde aksamalar mevcuttu.Bölge halkı ulaşabildiği ölçüde özel sağlık hizmetlerini İstanbul'dan almaktaydı.Bu fikirden yola çıkarak bölgede tam teşekküllü bir özel hastane için fizibilite çalışmalarına başlandı ve yatırım kararı alındı.Özel Kocaeli Akademi Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş. 2000 yılının Ekim ayında 100 milyar sermaye ile kuruldu. Bugün ödenmiş sermayesi 3 milyon YTL'ye ulaşmıştır.Bünyesinde istihdam ettiği sağlık personeli ve idari personel sayısı 200 kişiyi aşmıştır.

Yatırım planlanırken bir hastanenin kalbi sayılabilecek ameliyathaneler ve yoğun bakım ünitesi üzerinde hassasiyetle durulmuş, klinikte hasta odaları, hasta refakatçilerin rahatı dikkate alınarak, hasta mahremiyetine özen gösterilerek planlanmıştır.İlave modernizasyonlar sonucu tümü tek kişilik klima,lcd tv,kablosuz internet vb. hizmetlerle donatilmis odalarimizda hastalarimiza hizmet vermekteyiz.

Radyoloji ve laboratuvar gibi tanı üniteleri Acil Servis ve Yoğun Bakım Üniteleri'ne destek vermek için 24 saat çalışmaktadır. Bugün hastanemiz 20'yi aşkın branşta faaliyet göstermektedir.Ameliyathanelerinde beyin cerrahi gibi özellikli ameliyatlar rahatlıkla yapılabilmekte, tam teşekküllü yoğun bakım ünitesi 7 adet yatağı ile ve uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Türkiye'de ilk olarak HMO ( Health Maintenance Organization ) programına başlayan Akademi Hastanesi sağlık ve sigortacılık alanında öncülük etmiş, Lastik - İş grubu ile 12.500 kişiye sürekli, kaliteli ve ekonomik sağlık hizmeti vermiştir.Önümüzdeki yıllarda bu tür projelerin artacağı tahmin edilmektedir. Hastane olarak hedefimiz bölgede ilk akla gelen güvenilir ve kaliteli sağlık hizmeti veren kurum olmaktır.2002 ve 2003 yıllarında bir diğer ilki; kişiye özel hastane sağlık sigortasını ( Akademi Card ) bölgeye tanıtan hastanemiz kısa sürede 1500 ?ü aşkın üyeye ulaşmayı başarmıştır

Aynı dönemlerde kendisine bağlı poliklinikleri ile ( Özel İzmit Polikliniği, Bekirpaşa Polikliniği ) büyümesini sürdüren Akademi Hastanesi 2004 yılı Temmuz ayında kardeş kuruluşu Özel HAYAT TIP MERKEZİ ?ni kendi binasında faaliyete geçirmiştir.

Hastanemiz son donemde SGK Sosyal Guvenlik Kurumu uygulamalarinda kalitemizden ödün vermeden devlet memuru,ssk ve Bağkur'lu hastalarımıza da hizmet vermeye başlamıştır.
http://akademihastanesi.com.tr/hastane.asp?ItemID=55


(+)
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler