Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Giresun Yolu - Eğribel Tüneli
« önceki   123 ... 91011

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 11
suleyman sivas
9 ay önce - Pts 12 Hzr 2017, 13:40

eğribel tünelinin devamında yapılacak olan pınarlar tüneli ihalesi yapıldımı?

ilhami28
7 ay önce - Sal 01 Ağu 2017, 17:47

Sadece Şebinkarahisar - Giresun yolunu tamamlamak yeterli değil. Şebinkarahisar - Suşehri arasında bulunan 42 kilometrelik yolun da viyadükler ile tekrar yenilenmesi lazım. Şuan da çok virajlı ve iniş çıkışların çok olduğu bir yol. O zaman Giresun üzerinden Anadolu ya rahat ve güvenli olarak bağlantı kurulmuş olur. Aynı zamanda Şebinkarahisar - İstanbul yolculuğu da daha rahat ve güvenli hale gelir.

beratdemir
7 ay önce - Prş 03 Ağu 2017, 22:39

Dereli-Şebinkarahisar Yolunda Planlanan Çalışma

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun-Sivas güzergahında başlanması planlanan ve devam eden yol projelerinin turizm ve ticaret için olmazsa olmaz olduğunu söyledi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun-Sivas güzergahında başlanması planlanan ve devam eden yol projelerinin turizm ve ticaret için olmazsa olmaz olduğunu söyledi.

Çakırmelikoğlu, Dereli ilçesinde düzenlenen "Devlet Destekleri İlçelere Taşınıyor" toplantısında yaptığı konuşmada, Dereli'nin Giresun'un turizmde atar damarı gibi olduğunu belirtti.

Bu özelliğin doğa turizmine sağladığı ulaşım imkanı ve bölgenin jeopolitik yapısından kaynaklandığını ifade eden Çakırmelikoğlu, bölgede 2013 yılında yatırımına başlanan Giresun-Dereli yol iyileştirme projesi olduğunu anımsattı.

Çakırmelikoğlu, bu zamana kadar bitmesi gereken yatırımın, kamulaştırma sorunları ve bazı bölgelerde yaşanan maliyet artış yatırımlarından dolayı aksadığını gördüklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu an yeni bir ek ihaleyle yatırım sürecinin devam edeceğini de öğrendik, yol yatırımının takipçisiyiz. Sadece Giresun-Dereli değil, Dereli-Şebinkarahisar yol projesi de Giresun Ticaret ve Sanayi Odasının gözetimindedir. 2017 yılı sonu veya 2018 yılıyla yatırım ihalesini beklediğimiz Dereli-Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirilmesi ve Pınarlar tünel projesi, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar ve Sivas yol bağlantısı stratejik hedefe ulaşılabilmesi adına önemlidir. Bu konu zaten Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli'nin himayelerinde ilerlemektedir."

Yatırımları yakından takip edeceklerini dile getiren Çakırmelikoğlu, "Görüldüğü gibi bölgenin tüm kaderi bu yola bağlı, Kümbet, Bektaş ve hatta Kulakkaya turizmi dahi bu yolun yapımına bağlıdır. Büyük turizm seyahat acenteleri dahi Kelkit Havzası üzerinden Karadeniz'e ulaştırmayı hedefledikleri tur güzergahlarını Tamzara, Kümbet, Kulakkaya ve Dereli yolu üzerinden planlamaktadır. Bu bakımdan bu yol bizim için olmazsa olmaz özelliği taşımaktadır." diye konuştu.

Toplantıya, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın, TKDK, KOSGEB, İŞKUR, DOKA, SGK il kurum temsilcileri ve uzmanlar katıldı.

Kaynak : https://www.haberler.com/dereli-sebinkarahisar-yo ...62-haberi/Misafir c99

5 ay önce - Pts 09 Ekm 2017, 21:06

Stajer inşaat mühendisi çalıştırıyorlar mı

talha58
5 ay önce - Pts 09 Ekm 2017, 22:33

Perşembe günü geçtim tünelin yanından çalışmalar devam ediyor.Hamza Koçak
4 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 16:24
kürşad58
4 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 20:01

sivas giresun arası kaç saatte gidilir bu yol yapıldığında?

talha58
4 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 20:03

Şu anda 4 saat dersek Eğribel ve Geminbeli bittiğinde 3,5 saate düşer hocam.
Asıl ondan sonra Pınarlar tüneli ve diğer bağlantı yolları var. Onlar da tamamlanırsa 5-6 sene sonra belki 3 saate kadar düşer.sayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 91011
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET