Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Giresun Yolu - Eğribel Tüneli
« önceki   123 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 11
suleyman sivas
1 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 13:40

eğribel tünelinin devamında yapılacak olan pınarlar tüneli ihalesi yapıldımı?

ilhami28
1 yıl önce - Sal 01 Ağu 2017, 17:47

Sadece Şebinkarahisar - Giresun yolunu tamamlamak yeterli değil. Şebinkarahisar - Suşehri arasında bulunan 42 kilometrelik yolun da viyadükler ile tekrar yenilenmesi lazım. Şuan da çok virajlı ve iniş çıkışların çok olduğu bir yol. O zaman Giresun üzerinden Anadolu ya rahat ve güvenli olarak bağlantı kurulmuş olur. Aynı zamanda Şebinkarahisar - İstanbul yolculuğu da daha rahat ve güvenli hale gelir.

beratdemir
1 yıl önce - Prş 03 Ağu 2017, 22:39

Dereli-Şebinkarahisar Yolunda Planlanan Çalışma

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun-Sivas güzergahında başlanması planlanan ve devam eden yol projelerinin turizm ve ticaret için olmazsa olmaz olduğunu söyledi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun-Sivas güzergahında başlanması planlanan ve devam eden yol projelerinin turizm ve ticaret için olmazsa olmaz olduğunu söyledi.

Çakırmelikoğlu, Dereli ilçesinde düzenlenen "Devlet Destekleri İlçelere Taşınıyor" toplantısında yaptığı konuşmada, Dereli'nin Giresun'un turizmde atar damarı gibi olduğunu belirtti.

Bu özelliğin doğa turizmine sağladığı ulaşım imkanı ve bölgenin jeopolitik yapısından kaynaklandığını ifade eden Çakırmelikoğlu, bölgede 2013 yılında yatırımına başlanan Giresun-Dereli yol iyileştirme projesi olduğunu anımsattı.

Çakırmelikoğlu, bu zamana kadar bitmesi gereken yatırımın, kamulaştırma sorunları ve bazı bölgelerde yaşanan maliyet artış yatırımlarından dolayı aksadığını gördüklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu an yeni bir ek ihaleyle yatırım sürecinin devam edeceğini de öğrendik, yol yatırımının takipçisiyiz. Sadece Giresun-Dereli değil, Dereli-Şebinkarahisar yol projesi de Giresun Ticaret ve Sanayi Odasının gözetimindedir. 2017 yılı sonu veya 2018 yılıyla yatırım ihalesini beklediğimiz Dereli-Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirilmesi ve Pınarlar tünel projesi, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar ve Sivas yol bağlantısı stratejik hedefe ulaşılabilmesi adına önemlidir. Bu konu zaten Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli'nin himayelerinde ilerlemektedir."

Yatırımları yakından takip edeceklerini dile getiren Çakırmelikoğlu, "Görüldüğü gibi bölgenin tüm kaderi bu yola bağlı, Kümbet, Bektaş ve hatta Kulakkaya turizmi dahi bu yolun yapımına bağlıdır. Büyük turizm seyahat acenteleri dahi Kelkit Havzası üzerinden Karadeniz'e ulaştırmayı hedefledikleri tur güzergahlarını Tamzara, Kümbet, Kulakkaya ve Dereli yolu üzerinden planlamaktadır. Bu bakımdan bu yol bizim için olmazsa olmaz özelliği taşımaktadır." diye konuştu.

Toplantıya, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın, TKDK, KOSGEB, İŞKUR, DOKA, SGK il kurum temsilcileri ve uzmanlar katıldı.

Kaynak : https://www.haberler.com/dereli-sebinkarahisar-yo ...62-haberi/Misafir c99

1 yıl önce - Pts 09 Ekm 2017, 21:06

Stajer inşaat mühendisi çalıştırıyorlar mı

talha58
1 yıl önce - Pts 09 Ekm 2017, 22:33

Perşembe günü geçtim tünelin yanından çalışmalar devam ediyor.

Hamza Koçak
1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 16:24


kürşad58
1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 20:01

sivas giresun arası kaç saatte gidilir bu yol yapıldığında?

talha58
1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 20:03

Şu anda 4 saat dersek Eğribel ve Geminbeli bittiğinde 3,5 saate düşer hocam.
Asıl ondan sonra Pınarlar tüneli ve diğer bağlantı yolları var. Onlar da tamamlanırsa 5-6 sene sonra belki 3 saate kadar düşer.


beratdemir
11 ay önce - Pzr 15 Nis 2018, 08:54

Eğribel Tüneli'nde Işığa 50 Metre
Kış mevsiminde kar ve tipi nedeniyle ulaşımın aksadığı 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne inşa edilen tünelin sol tüpünde ışığın görülmesine 50 metre kaldı.

GÜLTEKİN YETGİN - Kış mevsiminde kar ve tipi nedeniyle ulaşımın aksadığı 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne inşa edilen tünelin sol tüpünde ışığın görülmesine 50 metre kaldı.

Giresun'un iç bölgelerdeki ilçeleri ile Sivas'la ulaşımının sağlandığı ana güzergahta yer alan ve toplam uzunluğu çift tüp şeklinde 11 bin 810 metre olan tünelin sağ tüpünde kalan 600 metrelik mesafeyle birlikte inşaatın haziran ayında bitirilmesi planlanıyor.

Türkiye'nin en büyük tünelleri arasında yer alan tünelin 27 Haziran'da tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 bin 905 metre uzunluğunda iki tünelin inşaatının devam ettiğini söyledi.

Çift tüp inşaatı olarak devam eden çalışmalarda sona yaklaşıldığı bilgisini veren Sarıfakıoğulları, "Sol tüp tünelde ışığı görmeye 50 metre kaldı. Günde yaklaşık 9 metre kazı çalışması yapılıyor, bu şekilde düşündüğümüzde bir hafta veya 10 gün içerisinde ışığı görmüş olacağız." dedi.

Sağ tüp tünelde ise yaklaşık 600 metre mesafe kaldığı bilgisini veren Sarıfakıoğulları, "Tünel inşaatının yaklaşık 2,5 ay gibi sürede tamamlanması planlanıyor. 27 Haziran'da yüklenici firma tarafından tünel teslim edilip vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak." diye konuştu.

Sarıfakıoğulları, tünel inşaatıyla birlikte yaklaşık bin 800 metre bağlantı yolları yapılacağını ifade ederek, yol çalışmalarının da yıl içerisinde bitirilmesinin planlandığını aktardı.

Tünelin açılmasıyla trafik güvenliği açısından vatandaşların daha konforlu bir yolda seyahat edeceğini dile getiren Sarıfakıoğulları, kış aylarında yolun kapanması sıkıntısının da bertaraf edileceğini kaydetti.

Harun Sarıfakıoğulları, tünelin Karadeniz ile İç Anadolu'yu birbirine bağladığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Turizm potansiyelini de beraberinde getirecek, öyle zannediyorum ki Karadeniz'i merak eden birçok misafirimiz bu yolu kullanmak suretiyle yaz ve kış, kış diyorum çünkü özellikle yayla turizmi açısından çok önemli ilimizi ziyaret edebilecekler. Böylelikle turizm potansiyeline canlılık getireceğini düşünüyoruz."

Tünelin, ticaret hacmini de etkileyeceğini düşündüklerini aktaran Sarıfakıoğulları, "Çünkü yolun konforunun artması, zaman açısından sunduğu avantajlar ticaret hacmini de çok önemli ölçüde geliştirecektir." değerlendirmesinde bulundu.


Misafir 6b9

11 ay önce - Pzr 15 Nis 2018, 14:10

Bu tip haberleri artık Giresun valisi den,Ordu valisinden , kayseri valisinden yada belediye başkanlarından alıyoruz.
Bizimkiler sağ olsun yatiştalar.
Hem sayın valimiz Davut Gül'ü hemde belediye başkanımız Sami Aydın'ı Facebook sayfalarından takip ediyorum.
Sayın valimiz tüm gününü okul ziyaretleri ile geçiriyor.
Sayın belediye başkanımızın icraatları ise esnaf ziyaretleri ile geçiyor.Arada birde bilmem hangi dizinin oyuncularını , bilmem hangi kanalın sunucusunu makamında kabul ediyor.Hepsi bu.
Bana inanmayanlar kendilerine bu sayfaları ziyaret edip bakabilir.
Belediye başkanı yatista, vali yatista ,vekiller zaten hiç uyanmadi.sayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET