Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
AYDIN İNAN
site denetçisi

1 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 22:44

Alıntı:
Şuan bende o duyumu Ayrancı Erdemli yollu 2 serit gidiş 2 şerit geliş olacak çalışmalar başlamış ordan dıuydum

Geçen yıl Ekim ayında Ayrancı'dan Erdemli'ye gelirken, topoğrafik çalışmalar yapılıyordu. İşaretledikleri yol genişliğini görünce ben de ilk önce duble yol sandım ama yakın tarihte o yolu kullanan arkadaşlar, yolun Ayrancı tarafında biten kısmında yolun genişlediğini, düzlendiğini ancak geliş gidiş olduğunu bizzat aktardılar.

Emre yeşil
1 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 22:59

Evet ayrancı erdemli yolu geliş gidiş olacak.ne zaman biter bilmiyorum ama erdemli tarafından 11 kilometre çalışmanın başladığını duydum.tren yolu ise hikaye. Sertavulda tünel çalışması var .mut silifke arasına ise tünel ve viyadük yapilacak toplam 6 tane ihalesi yapıldı sanırım.

AYDIN İNAN
site denetçisi

1 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 23:11

Alıntı:
ne zaman biter bilmiyorum ama erdemli tarafından 11 kilometre çalışmanın başladığını duydum.

Maalesef yanlış bilgi vermişler sana. Çünkü henüz Erdemli tarafında merkezden itibaren bir metre bile çalışma yok.

Emre yeşil
1 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 23:33

https://www.google.com.tr/amp/konuttimes.com/kent .../73072/amp .yine hikaye o zaman

AYDIN İNAN
site denetçisi

1 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 23:40

Verilen haberde bahsedildiği gibi, Erdemli'den itibaren ilk 10 km.sinin bölünmüş yol olması bence o yolun trafiğinin azalmasını sağlamaz.
O yolu her zaman kullanan biri olarak, en az Aydınlar - Güzeloluk - Tozlu yol ayrımına kadar yani ortalama 35 km.sinin duble yol olması gerekir. Yılın en az 4-5 ayında orada konvoyların oluşması olağan hale geldi.

Emre yeşil
1 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 23:50

Keşke öyle olsa ama bakan geçen hafta karamana gelişinde iyileştirme yapılacak dedi.

Emre hazar
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 02:07

Silifke-Mut yolu ana güzergahtır. Yıllardır karayolları ağındaki ana hattın iptal olacağını bu site üyesinin yazması akıllara ziyan. Silifke-Mut yolunun ihaleleri yapıldı zaten. Ama ne hikmetse çok ağır ilerliyor. Yapılması planlanan baraj ise Kayraktepe Barajıdır. 50 yıldır planlamada olan bir baraj. Zaten proje bu barajın durumuna göre çizildi. Şuan mevcut olan yolun baraj kısmına denk gelen yeri değişecek. Erdemli ile Ayrancı dediğiniz hat ise Bakan L.Elvan'ın Ermenekli olmasından dolayı o bölgenin alternatifli olarak sahile inmesi için yapılan yol genişletme çalışması. Ancak bu gidişle hem Silifke-Mut, hemde Erdemli-ayrancı yolu kaç sene sürer bilemiyorum. karaman-Mut arası biteli yıllar oldu. Ne yazık ki yolun devamı olan Mut-Silifke arası daha yapılacak.

Emre yeşil
1 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 17:59

Evet bu yol ilerlemiyor. Ne sertavul tüneli ne mut silifke arası hiç bir gelişme yok aslında önemlide bir yol.

Misafir 799

1 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 18:19

Aslında Erdemli'den direk Ayrancı'ya ve Ayrancı'dan Konya-Ereğli karayolundaki İsmil'e Duble Sıcak asfalt yapılmalıdır. Böylece Konya-Mersin hattı Karaman ve Silifke'den dolanarak uzatılması yerine direk bir hatla bağlanmış olur. Konya'nın deniz sorunu da çözülmüş olur. Konya-Erdemli 4 saatten 2 saate düşer.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM