Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Kent Estetiği
« önceki   123 ... 161718

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 18
UfukRaifoğlu
2 ay önce - Çrş 20 Eyl 2017, 18:26

Bu konuda çokta kötü olduğumuzu düşünmüyorum.Kulturpak,Merinos parkı,Botanik,Hüdavendigar,Atatürk kent ormanı gibi parklarımız var.Yeterli mı?yeterli değil ama diğer şehirlere göre fena değil.

Ali Mert
2 ay önce - Çrş 20 Eyl 2017, 18:27

Bursa"ya daha yüksek binalar şart. Toki'nin yanina yenisi yapilsin.

Misafir e4b

2 ay önce - Çrş 20 Eyl 2017, 21:39

Ağır konuşmak istemiyorum da yüksek binalar şart ne demektir yahu. Hem de emeği geçenlerin iki cihanda huzur bulmaması gereken toki gudubetleriyle birlikte... Hakikaten bazı az gelişmiş insanlar ne yiyor ne içiyor merak ediyorum yüksek bina ile medeniyeti bir gören garip insanlar. Bir Torino'ya bak mesela Bursa nasıl olmalı görmüş olursun, dar ufkun da bir miktar açılır belki. Bu saçmalıklara alkış tutanlar sağolsun türk şehirlerinin hepsi zaten birbirinin aynısı oldu, hele Bursamızda kent yaşamı hepten ölüyor, şehir binlerce ufak ufak zengin veya fakir gettolarından oluşuyor. Ülkemizde güzel şehir kalmadı zaten dünya edirne hakkari arası zanneden arkadaşlar da bir halt zannediyor beton hayaletleri.

Ali Mert
2 ay önce - Prş 21 Eyl 2017, 07:39

Ya arkadaşım Bursa bu haliyle Tokiler yarim.Ee dikin şöyle en az 30 katli binalar.Baki n beyler ben bunun eğitimini Portekiz'de aldim.Sehirlerin gelismesi icin yuksek katlar sart derdi hocam.

Misafir c2f

2 ay önce - Cum 22 Eyl 2017, 18:19

Burada ve yerel medyada çok yazıldı,çizildi ama değişen hiç bir şey yok.Bugün bir işim dolayısıyla kent meydanından geçtim.Yer döşemesi olan taşların hali neydi aman Allah'ım.Aylar sonra belki düzelmiştir diye düşündüm ama nafile.Bununla ilgili eleştirilere belediyenin vermiş olduğu cevap "Efendim buranın sorumluluğu avm yönetiminde biz karışamayız".Peki madem sorumluluk sende değil ne diye 40-50 senelik kaçak binalara pak-siding uygulaması yapar ve hatta marifetmiş gibi poz verirsin ki?Oranın sorumluluğunu avm yönetimi yerine getirmiyorsa nasıl ki özel binalara el attın buraya da el atmalısın başkan.O taşların hali yemin ederim tam bir rezalet.Sözde Bursa'nın vitrin meydanlarından birisi ama gelin görün ki rezaletten başka bir şey değil.Oradan gelen geçen kimse oranın sorumluluğunun avm yönetiminde olduğunu bilmez,sorumlusu olarak ilk belediye aklına gelir.Ne yapıp ne edilmesi buna bir çare bulunmalı.

Misafir c2b

2 ay önce - Cum 22 Eyl 2017, 23:08

Kent meydanı yorumuna katılıyorum.Her gün oradan geçiyorum ve her gün içim acıyor.Sözde çok güzel meydan olacaktı.Kaldırım taşı olayı her yerde sıkıntı çarşambada da kaldırımlar hep kırık basıyorsun göçüyor kışın su falan sıçrıyor hep.Eğer estetik birimi varsa çarşambada tabelalara kaldırımlara kaldırımlara atılan masa sandalyelere de el atsınlar bence.

Minaseoul
2 ay önce - Cmt 30 Eyl 2017, 20:06
Bursa Kent estetiği

İsmail 1963 Bursa da halihazırda Kültürpark'tan başka parklar da mevcuttur. Örnek vermek gerekirsek Botanik,Merinos,Hüdavendigar parkları bunlar büyük parklardır.Ve bide Botanik oralarda akan bir dere var ve onun çevresi de yeşillik. Yeşillikler içinde küçük kaykay sürme alanları basketbol sahası spor aletleri olan bir yer de vardır.Ve onu park olarak sayarsak ise upuzundur.VE caddede ilerlerken güzel bir görünüm sağlar. Fsm bulvarında o caddede park olmamasına rağmen baya yeşildir. Ve bizim mahallemizde küçük bir park olmasına rağmen insanların sabahları yürüyüş koşu yaptıkları, spor aletlerinin olduğu,içinde çocuk parkının olduğu, hatta masa tenisi olduğu parkın içerisinde ücretli olarak yiyip içilen bir büfe olduğu (burada yaz akşamları isteyenler semaverde çay içip çekirdek yiyebilirer. ) İsteyen de ücretsiz olarak piknik masalarında pikniği yapabilen bir park vardır. Daha yeni Hüdavendigar açıldı kırabilir belki gelecek zamanda daha başka büyük parklar da açılır

Misafir e6d

1 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 16:47

Bursa kent estetiği daire başkanlığının dikkatine.;Bursa Osmangazi ilçesi tophane kızılay otobüs durakları karşısında bulunan , Zafer plazada Ulu camiye kadar olan binaların estetik görünüm lerinin ve bilhassa iş kur binası yakınındaki balıkçılar aralığı yabancı misafirlerin yoğun ziyaretleri göz önüne alınır ise buradaki binalArın görsel açıdan ya biriminiz tarafından veya işyerleri sahiplerine yaptırılması hususunda hassasiyetimiz bekliyoruz.Bursamıza yakışır bir Şehir görüntüsü.

sayfa 18
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet