Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
MurataruM
7 yıl önce - Cmt 07 Ağu 2010, 16:32

Istanbul, gezmeye gelenler icin bir cennet, yasayanlar icin bir cehennem olmus...
Zaten siralamada da yasanacak 127 sehir diyor.
Bence alinacak birsey yok.

Istanbulun yaristigi sehirler 50-60 yil once altyapi yatirimlarini tamamlamis sehirler. Istanbulun daha dogru durust metrosu bile yok. Metroyla sehrin iki yakasinin arasi bile baglanmamis daha. Japonlar 53kmlik Seikan tunelini 1988 yilinda actilar. Biz daha 2-3kmlik bogazi gecemedik...Daha hala yeni kopru pesindeler...

kenans70
7 yıl önce - Cmt 07 Ağu 2010, 19:11

biz içinde yasayınca alısmısız ayrıca birazda taraf tutuyoruz ama tarafsız bir gözle bakıldıgında cıkan sonuc dogru olabilir bu sonucta art niyet aramayalım

C. H. Engin Er

7 yıl önce - Cmt 07 Ağu 2010, 19:52

Elbette İstanbul şehrinin tümünü göz önüne alırsak en yaşanabilir şehirler arasında kendine yer bulamaz. Ancak özellikle göç alan TEM civarlarında son 10-15 yılda oluşmuş şehircikleri yani ilçeleri bir kenara bırakırsak; misal anadolu yakasında Kadıköy-Tuzla hattının D-100 güneyini, kuzey tarafta ise Ataşehir ilçesinin Sancaktepe komuşusu olmayan yerlerini ve Üsküdar ilçelerini düşünsek. Buna benzer şekilde avrupa yakasında da buna benzer bir merkezi çekirdek oluştursak, bu kez en yaşanabilir şehirler arasında ilk 100'e giremeyen şehir gitmiş sanki yerine uzaydan inmiş en yaşanabilir 10 şehirden biri ortaya çıkar.

Ben diyorum ki, İstanbul'a yeni göç etmiş birisi için, ya da eğitimsiz sadece bir iş bulma umuduyla gelmiş birisi için İstanbul Türkiye'de bile en yaşanabilir 50 şehir arasında değil. Ancak yeni göç etmemiş, ailesinden birilerinin daha eskilerde İstanbul'da bulunduğu az veya çok biraz birikimde bulunabilmiş eğitim sahibi birisi için ise Türkiye'de en yaşanabilir ilk 3 şehirden biridir. Dünya için ise yorum yapmak için gezip heryeri bilmek gerekir ama en azından ortalamanın üzerinde genel kültüre sahip birisi en kötü ihtimalle ilk 20-25 şehirden birisi olduğunu bilir...

kenans70
7 yıl önce - Cmt 07 Ağu 2010, 23:27

belki bundan 30 yıl evvel olsa bu listeye girerdi ve girememesi supriz olurdu ama bugun suprız degil

Misafir 1fa

8 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 10:47

Şu anda durum nasıl bilgisi olan var mı?

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet