Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bartın - Ulus
« önceki   123456

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 6
Mustafa Çetinkaya

7 yıl önce - Cum 05 Şub 2010, 22:37

(+)
Bartın - Ulus - Ulukaya Köyü ve Kanyonu

kumpinarı

4 yıl önce - Cmt 29 Arl 2012, 17:44

(+)

Misafir 98c

3 yıl önce - Pts 01 Arl 2014, 18:09

demirci köy fotolarını görmek istiyorum hayvan çiftliyine uygunmu

Osman_as

2 yıl önce - Cum 30 Ekm 2015, 09:21

Yaylak.Bu terimin tam-en net karşılığıdır Uluyayla.Hem Ovacumanın hemde Ulusun hem de Eflaninin ortak yaylası.Daha çok Ovacumalılar kullanır.Yaylanın %80 i Eflani sınırı içindedir ama onlar az kullanıyor bildiğim kadarıyla.
Hoş ülkenin 2. uzun yaylası.Her tarafını gezmek zaman ister. 8 km yi bulur. Resimlerdeki düzlük alandır. D.Karadenizdekiler gibi yama değildir.Kızılcahamam-Gerede arası eski yolun geçtiği yaylaya benzer.Ama ondan daha büyük.Daha güzel.Orası resmen inşaat çöplüğüne dönmüş.Yazık

Çimeni çok güzeldir. Şimdilerde biraz diken basmış.Ben yıllar sonra çıktım.Bu yeşil halının tertemiz dikensiz olduğu günleri biliyorum.
Ormanları çok orjinal, olağanüstü güzelliktedir.Ağaçların uzunluğuna geniş gövdelerine inanamayacaksınız.Güneşi yakalamak için verdikleri çabaya hayran kalacaksınız.Köknar-gürgen-çam-ardıç türler.

Doğadaki yenilenmenin,yıkımın ve doğuşun sürekliliğini çok iyi gözlemleyebileceğiniz bir yer.Ormanın içi ayrı bir dünya.Kaos-geometri hepsi bir arada.

En iyi konak zamanı Temmuzda.Çadırınızı alın 3 gün yıldızların altında yatın.Gündüzleyin çimenlerinde koşun yürüyün.Elektirik yok.Su bol.

Bu zamanlar mantar çıkışı.Yıllar sonra hem yaylaya hem de mantara ilk kez çıktım.Kanlıcası meşhurdur.Resimdeki bebekler kanlıca. Akşam kızartıverdim sulu sulu.Muhteşem...

Bartın yönünden Ulusa gelip Samat mahallesinden yukarı tırmanacaksınız.GüneyÖren köyüne girmeden sağdan,Kestane nin içinden yukarı devam edilecek.45 dakika sürer Ulustan. Karabük yönünden Ovacumadan da geliniyor.Ama o tarafı hiç bilmiyorum.Sorulması gerek.Alçak araba sıkıntı çeker.Broadwayin altı değiyor mesela yoldaki bozukluklara.En iyisi Kartal
Çevre kirletilmese çok iyi olacak.Çimenliğe doğru orman ilerlemeye başlamış.Bu fidanlar temizlense...dikenlerde...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

alp37
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 00:56
Ulusa hoşgeldiniz

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)