Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Tonya
« önceki   123456   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 5
Jolly Roger
1 yıl önce - Prş 15 Hzr 2017, 12:38
Tonya Vadisi'ne yeni yatırım


Yeşilin binbir tonunu yansıtan ormanlarıyla dikkati çeken Tonya, ''mavi zakkum'' olarak isimlendirilen ''mavi yıldız'' çiçeklerinin nisan ayından itibaren açmasıyla da ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunuyor.

Alıntı:
Kadıralak, Erikbeli, Sazalan, Sis Dağı ve Kadırga yaylalarıyla ön plana çıkan Tonya, yeni sezonda ilk turistlerini ağırlamaya başladı. Son yıllarda yerli ziyaretçilerin yanı sıra Körfez ülkelerinden gelen turistlerin de tercih ettiği Tonya, ''mavi yıldız'' çiçeklerini görmek ve fotoğraflamak isteyenlerin uğrak mekanı oldu. Havaların ısınmasıyla fotoğraf sanatçılarının ilk adresi olan ilçe, cazibesiyle ziyaretçilerine eşsiz doğa güzelliklerini bir arada sunuyor. Dünyaya adını "Tonya tereyağı" gibi yöre ürünleriyle de duyuran ilçe, yöresel lezzetlerinin yanı sıra bozulmamış kültürüyle de dikkati çekiyor.

Kaynak Haber61.netJolly Roger
1 yıl önce - Pts 31 Tem 2017, 10:20

Tonya'da TOKİ tarafından 82 bin metrekare alanda kentsel dönüşüm projesi başlatılacak.

Alıntı:
Tonya'da yapılacak kentsel dönüşüm çalışması için 22 Haziran tarihinde ihale gerçekleştiren TOKİ, bir ağustosta yüklenici firma ile sözleşme imzalayip 10 gün içerisinde yer teslimini yapacak. Kentsel dönüşüm yapılacak alanda 55 bin 684 metrekare uygulama alanı 26 bin 695 metrekare konut alanı olacak. Proje çalışmaları sırasında bölgede bulunan hak sahiplerinin tespiti ve uzlaşma görüşmeleri yapılacak. TOKİ tarafindan Tonya'ya yapılacak kentsel dönüşüm projesi 300 gün içerisinde bitirilip konutlar hak sahiplerine teslim edilecek.

Kaynak:Trabzon Haberleri


Jolly Roger
1 yıl önce - Cum 11 Ağu 2017, 15:53

Eski Pazar Yolu ile Tonya-Özkürtün Karayolu arasında yapılacak proje toplamda 4 bodrum kattan oluşuyor. Katlarda, “
4. Bodrum katında: Otopark, Oto Yıkama, Kazan Dairesi, Teknik Birimler, Sığınak,
3. Bodrum katında: Teknik birimler, WC, otopark
2. Bodrum katında: Pazar yeri, kafeterya, WC
1. Bodrum katında: Gençlik merkezi, kadın yaşam merkezi, mescit, kafeterya, WC Zemin katında:

Mutafak, çok amaçlı salon (Düğün salonu) WC, Hizmet birimleri, fuaye (gösteri alanı) depo” birimleri yer alıyor. İhalesi dün yapılan ve yakında yer teslimi yapılacak proje ile ilgili konuşan Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, “Pazar yeri otopark ve çok amaçlı salon ilçemizin zaruri ve öncelikli ihtiyacıdır. Büyükşehir Belediyemiz 4 bin 500 yer satın aldı kamulaştırdı. Ondan sonra projeyi yaptı. Şimdi de yapım ihalesine çıkardı. Bundan Tonya halkı olarak son derece memnunuz. Yılların beklentisi ve ilçemiz için hayati önem taşıyan bir ihtiyaç giderilmiş olacak. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başta olmak üzere emeği geçen bütün ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

KAynak: 61SAAT.COMalim80
1 yıl önce - Sal 24 Ekm 2017, 00:03

Alıntıdır..Misafir 868

8 ay önce - Sal 17 Nis 2018, 18:11

Geçen yılki bir mesajda söz edilen mavi yıldız çiçekleriyle ilgili fotoğraflı haber. Bu yıl yine açmışlar ama 2-3 hafta içinde 35000 kişi gelince çiçek filan kalmamış tabii.

https://aa.com.tr/tr/turkiye/kadiralak-yaylasi-ma ...ndi/807938sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler