Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erzurum New City [13 Katlı 36 Blok]
« önceki   123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
yılmaz63
12 ay önce - Cum 20 Ekm 2017, 22:26

yüksek yapilar sehri çirkinleştiriyor

FatihEfe25

12 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 16:56

Evet bende katılıyorum Yüksek binaların hem yaşamsal sorun olduğu hemde görüntü açısından dağları, ovaları olan bir şehir olarak Erzurumu çirkinleştiği gerçek... Zira yüksek binalar bir şehir için son yıllarda prestijli göstermek açısından kullanılıyor. o sebeple Erzurumda bazı bölgelerde bu gayet olumlu, abartmamak kaydıyla...

mihl0571
12 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 00:45

şehir içinde yüksek kat imarı vermek son derece yanlış. eğer yüksek kat verilcekse gerekli zemin etüdü rüzgar yönü vs çalışmaları yapılır bir uydu kente yüksek katlı imar verilebilir ama şehrin belli belirsiz yerlerinde bu binaları görmek şehircilik açısından çok kötü bir durum.

FatihEfe25

12 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 15:56

Sevgili kardeşim teknik açıdan, gerekli bilgi iki belediye başkanımızdada var olduğuna inanıyorum. yüksek mimar bilgileri var. gerekli tecrübelerii de var. ama uygulamıyorlarsa art niyetleri var, yada kişisel görmek istedikleir gibi izin veriyorlar...

İsmail Kılıçaslan

8 ay önce - Çrş 31 Oca 2018, 09:16

yeni bir haber

Alıntı:
Sekmen ve Küçükler'e inceleme izni

Karadayı mağdurlarının talebini yerinde bulan Danıştay, Erzurum eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ve yeni Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in hakkındaki iddiaların yeniden incelenmesini istedi.
Daha önce içişleri bakanlığının her iki başkanın yargılanması yönünde izin vermemesi üzerine, Danıştay'a dava açan Karadayı mağdurlarının istediği oldu. Danıştay, Erzurum eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ve yeni Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in hakkındaki iddiaların yeniden incelemesi için karar aldı.

77memed
8 ay önce - Çrş 31 Oca 2018, 12:42

13 katlı cok az Erzurum da daha fazla olabilir di

Eren Aksoy 25

8 ay önce - Çrş 31 Oca 2018, 14:05

Alıntı:

13 katlı cok az Erzurum da daha fazla olabilir di

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna 2014'te Mehmet Sekmen'in oturmasıyla işler çok değişti. 13 kat üzeri tüm projelere durdurma ve revizyon getirdi. Mesela Eminevim, Yıldızkent'te 25'er katlı 6 rezidans yapıyordu, değişiklikle 13 kata düşertildi. MNG'nin 25'er katlı 4 kulesi halen mahkemelik... Maalesef Mehmet Sekmen bulunduğu sürece Erzurum'da yüksek bina beklemek hayal olur. Hilton Hotel Erzurum'da yatırım için incelemelere başlamış ama Mehmet Sekmen olduğu müddetçe 25 katlı bir otelde beklenemez.

mihl0571
8 ay önce - Çrş 31 Oca 2018, 15:43

Mehmet Sekmen'in bu uygulamasını destekliyorum.
Kimileri için yüksek katlı binalar gelişmişliğin sembolü olabilir üstelik hiçbir avantajını sayamamalarına rağmen. Ama biraz mantıklı düşünen herkes bilir ki yüksek katın avantajı hiç yokken dezavantajı bir hayli fazladır.
Şehirler enine büyümeli dikine değil. İnsanlar gökyüzünü rahatlıkla görebilmeli. Türkiyenin birçok ilini gezip görme fırsatım oldu. Mersin yüksek katlı imarın esir aldığı şehirlerimizin iyi bir örneklerindendir mesela. Mersinde ara sokaklar dahi 15 20 katlı birbirinin kopyası binalarla dolu. Mersinde birkaç gün yaşadım ama inanın resmen bunaldım, ruhum daraldı. Ordan Konya'ya geçtimde rahat bir nefes aldım. Şehirlerin imar planı o şehirlerde yaşayan insanların psikolojilerine direkt etki eder. Bırakın yüksek katlı bina hevesini emin olun yirmi otuz yıla kalmaz , bu furyanın esiri olan şehirlerden az katlı şehirlere göçler başlar.

Eren Aksoy 25

8 ay önce - Çrş 31 Oca 2018, 15:55

Alıntı:

Mehmet Sekmen'in bu uygulamasını destekliyorum.
Kimileri için yüksek katlı binalar gelişmişliğin sembolü olabilir üstelik hiçbir avantajını sayamamalarına rağmen. Ama biraz mantıklı düşünen herkes bilir ki yüksek katın avantajı hiç yokken dezavantajı bir hayli fazladır.
Şehirler enine büyümeli dikine değil. İnsanlar gökyüzünü rahatlıkla görebilmeli. Türkiyenin birçok ilini gezip görme fırsatım oldu. Mersin yüksek katlı imarın esir aldığı şehirlerimizin iyi bir örneklerindendir mesela. Mersinde ara sokaklar dahi 15 20 katlı birbirinin kopyası binalarla dolu. Mersinde birkaç gün yaşadım ama inanın resmen bunaldım, ruhum daraldı. Ordan Konya'ya geçtimde rahat bir nefes aldım. Şehirlerin imar planı o şehirlerde yaşayan insanların psikolojilerine direkt etki eder. Bırakın yüksek katlı bina hevesini emin olun yirmi otuz yıla kalmaz , bu furyanın esiri olan şehirlerden az katlı şehirlere göçler başlar.

Bizde ülkenin çoğu şehrini görmüş insanlarız. Mersin'deki yüksek binaların çokluğundan, doğanın katledilişinden haberdarız. Erzurum'u bir Mersin'e dönüştürme hevesinde de değiliz! Konya'ya gidip rahat bir nefes aldığınızı söylüyorsunuz ama Konya'da da yüksek katlı yüzlerce bina var. Konya ne yapmış? Belli bir düzen getirmiş, Mersin gibi şehri boğmamış. Esasında Erzurum'a da bu yol izlenilerek yapılabilir. Yıldızkent'te, Terminal Caddesi'nde yapılacak olan 5-6 tane yüksek bina hiç korkmayın Erzurum'u kapatmaz.

Emre aydemir27

8 ay önce - Çrş 31 Oca 2018, 16:07

Bu proje 13 katlı 36 blok yerine 36 katlı 13 blok olduğunu Düşünsenize Erzurum birden gökdelen şehri oluyor. Dubai newyork sadece insanların gökdelenlere olan merakından milyonlarca turist çekiyor.

sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET