Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Misafir 184

12 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 12:21

Ben 44 yaşındayım. 12-13 yaşlarında iken arkaddşlarımızla devlet hastanesinin ardan merdivenlerle inilen yerden muradiye ye bakan yamaçlardan bir giriş vardı. Bir insanın eğilerek girebileceği kAdar magara girişi gibi yerden aşağıya doğru yaklaşık 100 metre indik sonra karşımıza çok geniş hamam benzeri büyüklüğünde bir alana çıktık. Duvarlarda meşale takma yerleri vardı. Ve meşale yanıkları izleri vardı. Orası o genişlikte içeriye sanırım hastane tarafına doğru geniş bir şekilde ilerliyordu. Yaklaşık 200 metre gittikten sonra yer ile tavan yavaş yavaş birleşti. Bizler mumlarla el fenerleri ile keşif yapar gibi bir kaç kez girmiştik oraya. Yıllar sonra tesadüfen geçtim o girişin ordan ama sanırım belediye kapatmış demir bir kapıyla. Oranın bence araştırılıp turizme kesin açılması lazım.

Misafir 2ef

8 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 02:20

Bu konu seneler önce unutulmus gibi duruyor ama benim çok ilgimi çekti. Herhangi bir gelişmeden haberi olan varmı?

Misafir d31

5 ay önce - Çrş 09 May 2018, 00:12

evet önce dar sonra geniş hem bir kam yon gircek kadar geniş bir ler kutukutumumlarla girerdik bir tenekenin içinde yakardık aynen bir purojökter gibi ışık ypardı
artı birde cin çarpan bölümüde vardı orda hep acayip sesler duyardık orda

sdtbrs
5 ay önce - Çrş 09 May 2018, 08:10

seni çarpmış galiba

Misafir 932

5 ay önce - Çrş 09 May 2018, 10:39

Tophane altına kadar uzanabilen ancak girişi devlet hastanesinden altıparmağa inen yamaçlardadır girişi..dar bir tünelle giriş sonra çok büyük hacimli toplanma alanı ve kentin altına yayılan bir koridor..çocukluğumuz belki bizans belkide prusyanın yeraltı şehrinde geçti

Misafir 4f2

3 hafta önce - Sal 25 Eyl 2018, 06:07

hayal gücünüze hayran kaldım

NİLGUN NALLAR
23 saat önce - 10:09 (dün)
Antik kent olabilir ..

Hisar arkeoloji müzesi için
yüzlerce kişinin evleri tarihleri ve yaşam alanları istimlak edilerek
BİZANS TARİHİ İCİN
HİBE EDİLİYOR
Buna şasirmiyoruz da yeraltında bir
şehir karidoru
olduğuna mi şasiriyoruz.
Bence olabilir...

Zemini kazinca mozaikler çıkıyorsa zeminin altından da büyük gizemler olabilir..

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet