Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Cemal Özen
1 yıl önce - Prş 24 Ağu 2017, 20:43

Alıntı:
Politikacilarin nefretten oy toplama gelenegi bizden cok Iran rejiminde var


Türkiye-Azerbaycan arasındaki turizme de engel oluyorlar. Azerbaycan sadece Haydar Aliyev HL'na inenlere vizesiz geçiş hakkı veriyor. Karadan geçeceklere vize istiyor (Nahçıvan hariç). Kara geçişini de vizesiz yapacaklar, ancak İran taş koyuyor. Aynı hakkı kendi de istiyor. Türkiyeye o hak verilir İran'a verilmezde Nahçıvan ile olan kara bağlantısını kesmekle tehdit ediyor. Azerbaycan da molla rejimi ihracı korkusu ile bu hakkı vermek istemiyor. Böylece arada Türkler kalıyor. Etik olmayan bir politika.


Misafir c54

1 yıl önce - Prş 24 Ağu 2017, 21:42

nahcivana geçişte bordo pasaporttan da vize isteniyor diğerlerinden istenmiyor yanlış bilgilendirmeyin.
Varışta vize sadece Bakü Haydar Aliyev Havaalanında verilebilmektedir - 30 gün
Denizyolu veya karayoluyla gidecekler, vizelerini Azerbaycan'ın Türkiye'de bulunan temsilciliklerinden almaları gerekmektedir.
Dilucu-Sederek karayolu sınır kapısından, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne girişlerde 30 günlük vize verilmektedir.[113]


Cemal Özen
1 yıl önce - Prş 24 Ağu 2017, 22:20

Alıntı:
nahcivana geçişte bordo pasaporttan da vize isteniyor diğerlerinden istenmiyor yanlış bilgilendirmeyin.


Alıntı:
Dilucu-Sederek karayolu sınır kapısından, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne girişlerde 30 günlük vize verilmektedir.[113]Wiki'den araklama yaparak bastırmaya çalışmayalım. Dilucu'ndan kara geçişinde 30 gün vize alıyorsunuz. Ha varış vizesi, ha vize muafiyeti , arada fark yok. . Fakat Azerbaycan-Nahcıvan arasında hava ulaşımı olmadığından fiilen sadece Nahcıvan'da geçerli bir vize bu .(Kuzey Irak girişinde verilen bölgesel vize gibi birşey)

Ama İran'ın tutumu yüzünden, İran veya Gürcistan üzerinden kara yolu ile veya Hazar üzerinden deniz yolu ile gidecekseniz elçilik/konsolosluk vizesi almak şart.ali alimi012
1 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2017, 16:01

vikiye gerek yok kendim biliyorum vize 15 euro . vizesiz gitmek bedava şimdi sence hangisi doğru ve anlamlı. sen pasaportun varsa yeşil neden bordoyla gidip 15 euro ödeyesin. nasıl 15 euro ödemekle ödememek aynı şey oluyor. ha sen zenginsen aynı olabilir sana bedavadan dağıt paraları ama biz para dağıtmaya niyetli değiliz.

İsmail Kılıçaslan

1 yıl önce - Prş 07 Eyl 2017, 10:12

Otellerde yer kalmamış.

Oysa daha geçen yıl Edremit'te huzursuzluk ortamından dolayı müşteri bulamayan iki otel kapanmıştı.

Cemoli D18
1 yıl önce - Cum 20 Ekm 2017, 11:49
2018'de 1 milyon olur mu? :) keşke olsa


Alıntı:
Son yıllarda İranlı turistlerin tatil için Van'ı tercih etmesi kente büyük canlılık katıyor. Yılın ilk 9.5 ayında 388 bin 161 İranlı Van'a geldi.


Özellikle konserlerin yoğun olduğu eylül ayı ile nevruz tatili ve hafta sonlarında Van'a gelen İranlılar, kentin ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Van'a 70 kilometre uzaklıkta bulunan Saray İlçesi'ndeki Kapıköy'de tam donanımlı gümrük kompleksi binalarının inşaat çalışmaları ise sürüyor.

Türkiye'ye giriş yapan İranlı turistler, Van'ın çok güzel bir şehir olduğunu söyledi. Her yıl 3-4 kez Van'a geldiklerini anlatan İranlı turistler, "Burada alışveriş yapıyoruz. Bol bol eğleniyoruz. Van bizim için çok güzel bir şehir. Van'ı çok seviyoruz ve hep gelmeye de devam edeceğiz. Gümrük kapısındaki alt yapı çalışanları biterse, girişler daha hızlı olur ve daha çok kişi giriş yapar. Buraya geldiğimiz için çok mutluyuz" diye konuştular.

Turistleri taşıyan araç sürücüleri ise, Van ekonomisinin İranlı turistler sayesinde ayakta kaldığını belirterek, "Bu durumdan çok memnunuz. Buradaki gümrük binalarının tamamlanmasıyla birlikte İranlı turist sayısı daha da artacaktır. Bundan herkes faydalanacak. Van'ın en büyük ekonomik kazancı da buradan geliyor. Bizler çok mutluyuz. İranlı kardeşlerimizi daha çok bekliyoruz. Bu yıl beklenenin üzerinde turist geldi. Bu da bizi memnun etti" dedi.


http://www.ensonhaber.com/vana-gelen-iranli-turis ...ayisi.html

İyi gelir olur bölge için.
Umarım kıymetini bilirler.


İsmail Kılıçaslan

11 ay önce - Cmt 24 Mar 2018, 20:44

İrandaki Nevruz tatili süresince Van'a konaklama için gelecek turist sayısı 100bin olarak tahmin ediliyor.

Bakalım hedefi tutturacaklar mı? Acenteler oteller dolmuş diyor


Misafir 4ca

11 ay önce - Cmt 24 Mar 2018, 21:27

Van Doğuanadolu'nun en gelişmiş en büyük kentidir.İlgi olması çok doğalsayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET