Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Azerbaycan haberleri
« önceki   123 ... 12131415   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
alit
1 yıl önce - Sal 21 Şub 2017, 14:08

Azerbaycan Başkanı İlham Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva'yı Birinci Başkan Yardımcısı olarak atadı.

Alıntı:
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Aliyev'in (55), Mihriban Aliyeva'yı (52) anayasanın ilgili maddeleri gereği "cumhurbaşkanı birinci yardımcısı" görevine atadığı bildirildi.

Azerbaycan'da 26 Eylül 2016'da yapılan referandumla anayasada bazı değişiklikler yapılmıştı. Seçmenlerin yüzde 86,6'sının "evet" oyu kullandığı referandumla, "cumhurbaşkanı birinci yardımcılığı" ve "cumhurbaşkanı yardımcıları" makamlarının oluşturulmasına karar verilmişti.

Yeni anayasaya göre bu makamlara atamalar ve görevden almalar cumhurbaşkanı tarafından gerçekleştiriliyor. Cumhurbaşkanının olmadığı durumlarda tüm yetkileri, dokunulmazlık hakkına sahip cumhurbaşkanı birinci yardımcısına geçecek.

avares_
9 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 20:16
İlham Aliyevden Kuzey Kore lideri Kim Çen In'a tebrik mektubu

Zati-aliləri,

Ölkənizin milli bayramı – Koreya Xalq Demokratik Respublikasının yaranması günü münasibətilə Sizə və xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi yetirirəm.

Bu əlamətdar gündə Sizə ən xoş arzularımı yetirir, dost xalqınıza sülh və tərəqqi diləyirəm".
http://oxu.az/politics/213828
P.S.Aliyev tam olarak tarafını belli etti. ABDnin yaptırımından sonra Rusya tarafına geçdi

avares_
9 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 20:48
AZERBAYCAN'DAN ARAKANLI MÜSLÜMANLARA YARDIM

Azerbaycan, Myanmar'da ordu birlikleri ve Budist milliyetçilerin saldırılarına uğrayan ve göç etmeye zorlanan Arakanlı Müslümanlara 100 ton gıda maddesi gönderdi.

Olağanüstü Haller Bakan Yardımcısı Faik Tagızade, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatıyla hazırlanan insani yardım malzemelerinin, Arakanlı Müslümanların sığındığı Bangladeş'e gönderildiğini bildirdi.

Azerbaycan'dan yola çıkarılan yardım malzemeleri arasında 20 ton şeker, 20 bin litre sıvı yağ, süt tozu, et, makarna ve 20 ton un bulunuyor.
http://www.reklam_link.com.tr/mobi/azerbaycan ...72213h.htm

Misafir 181

9 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 10:33

Azerbaycan petrol zengini Türkiye olarak kıymetini bilelim Türkiye 🏧 🏭 ⛽⛽⛽ Türkiye - Azerbaycan bir 👤 iki 🏠
Haydi hayırlısı

Coşkun HC
8 ay önce - Çrş 18 Ekm 2017, 14:42

Kardeş Azerbaycan bağımsızlığının 26. yılı kutlu olsun.

Baracudas Akif

4 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 14:51

Dun sabah tesadufen Tv kanallarini gezerken Azad TV HD de yemek programina denk geldim . Adamlar bildigimiz domuz etinden " DonuzBoynu Balciq" diye bir yemek yapip afiyetle yediler , tarifini de " bu sekilde pisirin daha lezzetli olur " diye ozellikle tavsiye ettiler . Gozlerime inanamadim . Azrebaycan`i bilen arkadaslar cevaplarsa sevinirim ; gercekten bu kadar domuz eti yaygin mi kardes Azerbaycan`da ?

cihan17
4 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 14:53

Domuz yiyen kardeşlerimiz bunlar da.
Hani savunmak için söylemiyorum ama içki içilmesi sorun olmuyor da domuz yiyince neden lafı yapılıyor

Cüneyt5316

4 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 15:09

Hayır arkadaşlar, hemen önyargılı olmayın. Azerbaycan çok uzun zaman Rus hakimleri altında kaldı ve çok az da olsa asimile oldular. Lakin dinlerini şuan için çok iyi toparladılar. Azerbaycan’da domuz eti çokta yaygın değil; yiyenler de Azerbaycan Rusları. Belkide o yemek programını yapan da rustur. Olabilir bence.

yalcinn

4 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 15:12

Maalesef Sovyet mutfak geleneginden edinilmis bir kultur . Bulgaristan Turkleri de domuz etini genelde kullaniyor . Azerbaycan`da ozellikle yemek yiyecekseniz Helal tabelasi olan yerlerden yiyin . Kirsal kesimde her ikram edileni yemeyin cunku domuz eti kirsal kesimde daha cok tuketiliyor . Yine Azerbaycan`da atistirmalik sosisli de domuz etinden yapiliyor . Diger Turki Cumhuriyetlerde de durum maalesef ayni . Bilmeyenler cok , bilenler de bu konu hakkinda nedense hic konusmaz .

Baracudas Akif

4 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 15:17

Cuneyt bizde de azinliklar var , 35-40 milyon senelik yabanci turist geliyor , domuz etinin kesimi ve satilmasi serbest ama ben hicbir TV programinda yemeginin yapilmasini gormedim ve duymadim . Azerbaycan Turkiye`den daha kozmopolit bir ulke degil .

sayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 12131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET