Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cemoli D18
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 09:27
Şırnak'ta Kaçak İşletilen Maden Ocağında Göçük 7 İşçi Öldü!


Alıntı:
Kaçak faaliyet gösteren kömür ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybedenlerin sayısı 7'ye yükseldi.

Şırnak-Cizre Karayolu'nun 20'nci kilometresindeki maden mevkisinde, ruhsatsız işletilen bir kömür ocağında göçük oluştu.

Kömür ocağında çalışan işçilerden bazılarının göçük altında kalması üzerine olay yerine AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Mahsur kalan işçilerin kurtarılması için yürütülen çalışmalar sonucu önce 6 işçinin cesedi çıkarılırken, bir işçi ise yaralı kurtarıldı. Yaralı işçi Sıddık Kabak'ın Şırnak Devlet Hastanesinde tedavisi sürüyor.

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Selçuk Yıldırım, göçüğün yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu, arama kurtarma çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Devam eden arama kurtarma çalışmalarında bir işçinin cansız bedenine daha ulaşıldı. Göçükte hayatını kaybeden işçilerin sayısı 7'ye yükseldi.

Hayatını kaybeden işçilerin Sekvan Üstün, Yılmaz ve Mesut Mağrur, Yüksel Uğur, Mehmet İzer, Vedat Özden ile Abdullah Kayaş olduğu öğrenildi.

Cenazeler Şırnak Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Otopsisi tamamlanan bazı işçilerin cenazeleri hastane önünde bekleyen ailelerine teslim edildi.

İşçilerden Sekvan Üstün'ün cenazesi Cizre ilçesine, Vedat Özden'in cenazesi de Dağkonak köyüne defnedilmek üzere götürüldü.

Olaya ilişkin soruşturma başlatıldı

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, göçüğün Şırnak-Cizre karayolunun 20'nci kilometresinde bulunan 1 Nolu kömür ocağında saat 14.30'da meydana geldiği bildirildi.

Söz konusu alanın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2013 yılında üretime kapatıldığı aktarılan açıklamada, "Ruhsatsız olarak kömür çıkarma faaliyeti esnasında meydana gelen üzücü olayla ilgili olarak adli mercilerce hem iş güvenliği hem de terör örgütü ile bağlantıları yönüyle çok kapsamlı bir soruşturma başlatılmıştır." denildi.


https://www.dunya.com/gundem/komur-ocaginda-gocuk ...eri-386680

Dün yaşanılan bir olay.
Kaçak bir maden nasıl oluyor?
Bölgede denetim olmamasından mı faydalanılıyor?


En son Cemoli D18 tarafından Çrş 18 Ekm 2017, 10:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


İsmail Kılıçaslan

1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 09:48

İnsansız hava araçlarının vızır vızır uçtuğu Cudi dağı eteklerinde kazı yapacaksın; devletin haberi olmayacak, olmaz öyle bişey.
Birileri bu madeni görmezden geldi yada rüşvet aldı, başka izahı yok


Musa Ardıç
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 10:24

Daha fazla görünmeyen ve rüşvet alınanyoktur umarım.
İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz.Harun Karaca
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 10:34

Kaçak maden nedir? Yuh.

TRemre
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 10:39

"Kaçak" tan sonrasını okumadım.

Burç

1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 10:55

Şu güneydoğu bölgesinde kanuni bir iş yapan, vergisini veren, ülkeye faydası olan bir insan bulmak ne kadar zor. Her koyun kendi bacağından asılır diyelim.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET