Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Muammer Fatih Özer
5 yıl önce - Prş 26 Nis 2012, 20:40

Alıntı:
gerçekten pratikte de böyle bitmiş olsun, ben belediye başkanının elini öpmeye gidecem.

Yapıversin bu kadarınıda belediye başkanı artık. Hükümetin desteğini aldı, iki bakanlığı projeye dahil etti, işide tokiye havale etti, ohh mis Bu saatten sonra belediyeye yapacak bi iş kalmadı ki zaten. Toki diğer şehirlerde benzer işleri ne kalitede teslim ediyorsa burayıda o kalitede teslim eder heralde. Tokinin yaptığı diğer dönüşüm işlerini incelemek lazım.

Alıntı:
Rötuşlar yapılabilir kısım kısım. İlk gözüme çarpanı söylüyeyim, havuzların etrafına estetik korkuluklar,çocukların düşmemesi için.
Şöyle bakınca, heyecan verici bir proje.

Gerçektende heyecan verici. Başbakanı çok kızdırdılar, 2007 seçimleri için geldiğinde kızmıştı eski belediye başkanına iki seçimdir geliyorum bu şehri bi adam edemediniz, güzel bişeyler yapmadan bi daha beni çağırmayın diye. Son seçimlerde de gelmedi zaten. Sürekli AKPye rekor oranlarda oy veripte doğru düzgün hizmet alamayışımızdan olacak yeni belediye başkanı bu projeyi istediğinde hiç sorun olmadı bakanlar kurulundan kolayca geçti. Ama işte aması var. Belediye başkanın istediği gibi olmadı iş. Toki çok zarar etmesin diye; 1 - eski bu projeye göre bu projenin oturduğu alan çok küçük, yani daha az istimlak daha az masraf 2- Toki satsın para kazansın diye biçimsiz konutlar ile iki tane AVM/işmerkezi eklenmiş.

Benim aklıma takılan kısım tramvay olayı. Tramvay ve hatları bu projeye dahil değildir muhtemelen. Tramvay yapıldığında geçeceği güzergahı göstermek için proje grafiklerine eklenmiştir diye düşünüyorum. Belediyenin iddiasına göre otogar-belediye arası olacak tramvay. Bu proje ile birlikte faaliyete geçecek olsa ihale edilip işe başlanması lazımdı.

Proje grafiklerinden anlaşıldığı kadarı ile, projenin genel yerleşim alanını, yıkılacak yapıların bulunduğu yerleri ve tramvay güzergahını uydu fotosu üzerinden göstermeye çalıştım. Uydu fotosu ile eşleştirme yapıldığında Atatürk caddesinin imaret kavşağında hafif sola kavis yapıp 167. sokağa birleşeceği anlaşılıyor. 167, 169, 453 ve 432. sokaklar birleşerek Atatürk Caddesinin devamı olacak şekilde genişletilecek ve Behçet Kemal Çağlar Caddesini kesip, Şehit İsa Kiriş Caddesine bağlanacak.

Bu saatten sonra artık sıra iş makinelerinde. Belediye başkanının dediği gibi çalışmalar bu yıl içinde başlayacak mı bakalım. Bekleyip göreceğiz.

sametlule
10 ay önce - Prş 09 Şub 2017, 15:50
sonuç

bu proje ile ilgili bir gelişme var mı?

mehmuztr
9 ay önce - Prş 09 Mar 2017, 15:09

Proje alanı üzerindeki Devlet Hastahanesi Yeni Devlet Hastahanesi yapılıp devreye girdikten sonra yıkılmıştı. Proje Alanı üzerindeki okullar ise MEB tarafından Belediyeye "Koşullu" devredildi. Okulların yerine yenilerini yapmak zorunda belediye. Ağırdan alıyor. 19 Mayıs ilkokulunun yıkımı yeni yapıldı. Belediye tüm istimlak, devir ve yıkım işlerini tamamlayıp proje sahasını TOKİ'ye bir devredebilse iş ilerleyecek ama belediye kendi üzerine düşen kısmı bir türlü halledemiyor. Kağnı gibi.

Cemoli D18
8 ay önce - Pts 20 Mar 2017, 14:28

Belediyeyi biraz dürtmek gerek anlaşılan.

Emre yeşil
1 ay önce - Sal 17 Ekm 2017, 20:59

Okullar bitmedi seneye kaldı.muhtemelen 2019 seçimlerinden önce ilk kazma vurulur

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler