Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sakarya İnsanı Hakkında
« önceki   12345

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 5
ilker5454

1 yıl önce - Sal 08 Ksm 2016, 13:18

Alıntı:
Valla üç beş kere gittim ben sakaryaya. Çok kötü araba kullanıyorlar diyebileceğim tek şey bu.

Her kavşağa girdiğimizde kavga çıkacakmış gibi oluyor. Millet birbirine giriyor köşe kapmaca oynanıyor. Araba kullanması çok zor bir şehir dümdüz olmasına rağmen. Kafayı yer trafikte insan. Bir de dolmuşçularımız sağolsun anasını ağlatıyorlar yolların trafiğin. Belediyenin suçu biz çekiyoruz yapacak br şey yok.

Misafir 8e0

1 ay önce - Pts 16 Ekm 2017, 15:14

Hafız ne demek sakaryalılar çok kullanıyor

Misafir 6dd

1 ay önce - Pts 16 Ekm 2017, 16:03

Misafir,o bir seslenme sözü sadece.Birader,kardeş,kanka,bro,bebe vs. gibi.Çok anlam aramaya gerek yok ama Sakarya'ya özgü. Bunun haricinde bu şehir manav(ben de manavım),Balkan göçmeni,Kafkas göçmeni,Doğu Karadeniz göçmeni(bilhassa Trabzon) ve pek tabiki romanlardan ibarettir genel itibarıyla.Göçmen yazdığıma bakmayın,bu insanlar biz manavlardan daha Sakarya'lı olmuşlardır.Yani bu şehri sahiplenmişlerdir.Bu kadar farklı milletin,farklı kültürün olduğu şehirde de her türlü insanla karşılaşırsınız.Bu çok normal yani.Geneli dindar ya da dinini yaşamaya çalışan insanlardır ama bunu belirteyim.Bunun haricinde şehir kasaba görünümündedir,bu deprem bölgesi olmasıyla alakalı.Güzeldir aslında ya,güzeldir Sakarya. Sakaryaspor da en büyük sevdamızdır,bunu belirtmezsem olmaz.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET