Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon Projeleri
« önceki   123 ... 121314151617   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
zağanos61
1 yıl önce - Pzr 21 May 2017, 23:25
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ TRABZON'DA


Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel Trabzon'da yeni Bahçeşehir Koleji’ni hizmete sokacağının müjdesini verdiBahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Trabzon'a gelerek burada da Bahçeşehir Koleji açılacağının müjdesini verdi. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın bir kolu olan Trabzon'daki Akçaabat Uğur Okulları ortaklarıyla bir toplantı düzenleyen Yücel, Uğur Okulları'ndaki hocaların verdiği 'STEM' eğitimine dikkat çekerek 'en iyisi olmak için uğraşacağız' dedi. 2017 eğitim ve öğretim yılına yetişecek olan okul yeri Kireçhane Mah. Güzeltepe Küme Evleri no:9/1 Ortahisar/Trabzon adresinde olup içeriği anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise şeklinde olacak.
Yenilikçi Anlayışı Benimsedik

Trabzon'da eğitim ve öğretime 2017 yılında girecek olan okul için bilgi veren Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel şunları söyledi; 'Eğitime bu kadar yatırım yapmanın nedeni Türkiye’nin milli geliridir. Bunu yükseltebilmek bizim beşeri sermayenin, bizim çocukların iyi ve kaliteli eğitim almasına bağlı. Bizim ekonomimizle ilgilenen bakanlarımız ,bürokratlarımız bu gerçeği eğitimcilere göre daha iyi görüyorlar. Onun için de ne yapıp edip eğitim kalitemizi yükseltmemiz ve eğitime yönelik bir takım şeyleri değiştirmemiz lazım. Dolayısıyla da en büyük gücümüz olan gençlere iyi eğitim vermemiz lazım. Bu hükümetin devletin aldığı bir politikadır. Hem özel sektör hem de devlet sektörü olarak bu işi daha iyi yapmamız gerekiyor. Biz de eğitimdeki özel sektör olarak bunun başını çekiyoruz. Türkiye’nin de hemen hemen her bölgesine yayılmış durumdayız. Dolayısıyla da yaptığımız işlerin bizim devlet okullarına ve özel okullara örnek de olması gerekiyor. 48 yıldır Uğur okullarının varlığını sürdürmesinin nedenlerinden biri hep yenilikçi anlayışıdır.

Stem Eğitimi'nde Bir İlkiz


Yine Bahçeşehir tarafında da anaokulundan beri bu yeniliği hep yapıyoruz. Bunun en büyük örneği de ‘STEM’ eğitimidir. Türkiye’de biz bu eğitim ile ilgili yatırım yaptık ve sahiplendik. Bununla ilgili geçen sene Türkiye’nin ilk defa bu konuyla ilgili biyenalini yaptık. Dünyada da eğitim bu şekilde tartışılıyor. Dünyada bu tartışılanları görüyoruz ve biliyoruz. Biz özel sektör mantığı açısından bakacak olursak böyle bir sektörde biz varız büyüğüz diye rahat rahat hareket edemezsin. Mutlaka eğer bir sektörde büyüme varsa başka yatırımcılar gelir ve yatırım yapar. Yapması lazım ve rekabet olması lazım. Ne kadar rekabet olursa o kadar daha kaliteli eğitim ve öğretim yapılabilir. Devletin orta vadede eğitime yapacağı yatırımlar ve eğitimler var. 2019-20 ye kadar hedefler var. Bunlardan birisi de tam gün eğitime geçilmesi konusu. Bu da fiziksel yapıyı gerekiyor. Türkiye tekli eğitime isterse geçer. Bununla ilgili de inşaat yapmak lazım.

Yabancı futbolcular Trabzonspor’a bundan sonra daha rahatlıkla gelebilecekler.

Önümüzdeki yıl Trabzon’da Bahçeşehir Koleji açılacak. Yabancı dilde eğitim öğretim yaparak artık Trabzonspor’un bu transfer sıkıntısını ortadan kaldıracak. Bu okulda yabancı öğretmenler olacak. Trabzonspor'un bu sıkıntısını halletmiş olup çift dilli eğitim öğretim yapacağız. Hem Türkçe'yi hem de İngilizce'yi öğrenmiş olacaklar. Okulun ihalesi yapıldı . Bahçeşehir İnşaat tarafından yapılacak .Okulun teslim tarihi 15/08/2017’dir. Böylelikle 2017 eğitim öğretim yılına da yetişmiş olacak. Bahçeşehir KOLEJİ, Anaokulu, ilkokul ,ortaokul, Anadolu lisesini kapsayacak. Bir de Fen Lisesi olacak. Çünkü Türkiye'nin her bölgesinde varız. Trabzon'da da Uğur Okulları olarak varız. Şimdi Bahçeşehir Koleji'ni anaokulundan liseye kadar çok modern bir kampüs yapacağız. Toplamda 23 dönüm arazi üzerine kurulacak ve 25 milyon yatırım yapılacak. 1200 kadar da kontenjanı olacak. Önümüzdeki yıl toplam Türkiye genelinde de 275 milyonluk yatırım yapacağız. 22 tane yeni okulumuzda yeni yatırımlar gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin en iyisi olmak bizim için çok önemli bir şey, ama biz dünya da marka olmak istiyoruz.

http://www.takagazete.com.tr/bolgemiz/bahcesehir- ...64481.html


Osman_61
1 yıl önce - Prş 29 Hzr 2017, 15:07

O bina okul oluyor!

Forum Alışveriş merkezi karşısında otel olarak yapılan bina okul oluyor. İşadamı Aslan Uzunalioğlu tarafından yapımına başlanılan ancak daha sonra farklı nedenlerle inşaatı yarım kalan beş yıldızlı otel, beş yıldızlı bir okul olacak.

İşadamı Muammer Saka tarafından bankadan satın alınan binada bugünlerde hummalı bir çalışma var. İşadamı Saka, ‘Aydın Üniversitesi patronu sayın Mustafa Aydın ile birlik binayı okul yapıyoruz. O bina, anaokulunda liseye kadar bir eğitim yuvası olacak. Trabzon’a Türkiye’nin en iyi eğitim veren okullarından birini kazandıracağız’ dedi.
KAYNAK:KUZEYEKSPRES

o bina atıl vaziyetteydi sonunda el atan biri çıktı ama zaten orası yoğun bir bölge.okul ve karşısındaki forum avm'nin de büyütülecek olması daha da yoğunlaştıracak o bölgeyi.


Jolly Roger
1 yıl önce - Prş 28 Eyl 2017, 11:41

Alıntı:
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarında devrim niteliğinde çalışmalar yaptıklarını 2014 yılından günümüze kadar yapılan yatırımların maliyetinin 1,5 katrilyonu aştığını bildirdi

Kaynak:Haber61.net

Inanilmaz bir miktar. Ne yazikki bu tür bir yatirimlar fazla gözle gözükmedigi icin, Trabzonda fazla birsey yapilmiyormus gibi geliyor.Misafir 66c

1 yıl önce - Prş 28 Eyl 2017, 12:36

Ulaşım rezalet ulaşımı hallet,insana değer ver biraz başkan bey.Minübüsçüler duacı sana ama vatandaş değil

quantique
1 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2017, 01:19

Kanuni bulvarinin bugunki durumunun resimlerini kimse atmiyor. Ilerleme varsa arkadaslar resim atabilirmisiniz?

Misafir 727

1 yıl önce - Sal 10 Ekm 2017, 18:25

Fırtına öncesi sessizliği yaşıyoruz bu sayfada herhalde kimseden ses yok.Misafir be3

1 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2017, 19:28

Boztepedeki otelin kabası bitmiş,trabzonun en manzaralı oteli olacak.

miyavmiyav
7 ay önce - Pzr 25 Mar 2018, 13:11http://www.trabzon.bel.tr/tum-projeler.aspx

Yapımı tamamlanan projeler kısmından daha rahat bakabilirsiniz.

Ya da burdan http://mpgm.csb.gov.tr/ordu---trabzon---rize---gi ...si-i-82191


Jolly Roger
3 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 13:29

Trabzon'da çimento fabrikası
Burasi yiklib yerine güzel bir Proje uygulanmaliMisafir d08

3 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 18:27

hızlı trenin gar yeri olur burdan tam limanın yanında .Hızlıtren için yeni bir liman yapmaya gerek yok çok uygunsayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121314151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET