Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
erhan344

1 yıl önce - Prş 31 Ağu 2017, 16:50

Yeni terminalAlibal3523
1 yıl önce - Pzr 17 Eyl 2017, 22:43

Ercan-ordu giresun uçuşları 29 ekimden sonra görünmüyor nedeni nedir arkadaslar ?

Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cum 13 Ekm 2017, 19:04
Rum Kesimi Ercan Havalimanı'nı istemiyor / 13.10.2017


Rum Yönetimi, “Ercan Havaalanı’ndan uçuş güvenliğini tehlikeye sokan müdahalede bulunulduğu” iddiasıyla şikayetlerini sürdürüyor. Bir Rum Avrupa milletvekilinin daha, Ercan meselesini Avrupa Konseyi’nin gündemine getirdiği haber verildi.

Fileleftheros’un haberine göre, EDEK’ten, Sosyalistler ve Demokratlar üyesi Avrupa Milletvekili Dimitris Papadakis, Avrupa Komisyonu’na, “Ercan Havaalanı’ndan dolayı Kıbrıs’ın hava sahasında uçak kazası tehlikesi bulunduğu” iddiasıyla yazılı soru verdi.

Papadakis Komisyon’a ilettiği yazısında, “Lefkoşa FIR Hattı’na giren uçaklara talimat vermede tek yetkilinin uluslararasında tanınan kontrol merkezindeki kontrolörler olduğunu” savundu.

FIR hattına giren uçaklara, Ercan’daki Hava Trafik Kontrol Merkezi kontrolörlerinin de talimat verdiğini belirten Papadakis, Ada’da, birinin yasal ötekinin yasa dışı olduğunu savunduğu iki hava trafik kontrol merkezi bulunduğunu ileri sürerek, “bu durumun uçuş güvenlik düzeyini düşüren bir karışıklık yarattığını” iddia etti.

Papadakis Türkiye’nin Rum Yönetimini tanımamasının ve uçaklarının uçuşlarıyla ilgili bilgi vermemesinin de “tehlike yarattığını” öne sürerek, Avrupa Komisyonu’na “yolcuların hayatını tehlikeye atan eylemlerin caydırılması için ne tür güvenlik önlemleri önerdiğini” sordu.


Alıntıdır
_______________________________________

Bu aralar iyice kaşınmaya başladı bunlar.murad_1299
1 yıl önce - Cum 13 Ekm 2017, 19:05

tehlike yaratiyorsa kendi havaalanlarini kapatabilirler.

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 13 Ekm 2017, 19:33

Alıntı:
Ada’da, birinin yasal ötekinin yasa dışı olduğunu savunduğu

Dünya Ercan Havalimanını Türkiye bayraklı olarak tanıyor zaten. IATA kodunu ECN olarak verdiği havalimanının neresi yasadışı olabilir ki?sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler