Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hz.Mevlana Bugün Yaşasaydı...
« önceki   123 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12

Hz.Mevlana Bugün Yaşasaydı...
Medeniyetler Arası Diyalog Daha İyi Olurdu 25.0%  25.0%  [25]
Şimdiki Kadar Meşhur Olamazdı 28.0%  28.0%  [28]
Ilımlı İslamcılıkla Suçlanırdı 47.0%  47.0%  [47]
Toplam Oy : 100

Cenkcan
9 ay önce - Çrş 11 Ekm 2017, 12:14

Erdoğan'ın Poroşenko'yu Mevlana üzerinden tebrik etmesi Mevlana'yı büyük biri yapmaz.

Erdoğan siyasetçi, tarihçi değil.
Muhtemelen Mesnevi'yi okumamıştır.
Bakıyor toplumda Celaleddin'in karşılığı var, Poroşenko'da Mevlana'yı Türkiye'nin değeri olarak görüyor tabii Gonya'nında sembolü olmuş Mevlana, Erdoğan'da onu toplumun büyük bir değeri olarak kabul ediyor yada öyle sanıyor.

Mevlana eleştirisi veya değerlendirmesi yapmak tarihçilere, Fars dili uzmanlarına kalmış.
Siyaset buna alet edilmemeli.


Misafir 3cb

9 ay önce - Çrş 11 Ekm 2017, 22:24
A.Mehmet
9 ay önce - Prş 12 Ekm 2017, 00:33

Alıntı:
Siz kimsiniz de, islamı sizden öğreneceğiz? Mevlana sayesinde Anadolu Müslüman oldu, Mevlana olmasaydı ne anadoluda ne balkanlarda ne afrikada bukadar islam yaygınlaşmazdı. Bugün mevlanaya laf yetiştirenlerin büyük çoğunluğu Hristiyan olurdu.

Su an 72 sapik firka her yerde cirit atiyor.Sizi bizi birak kuran ve hadis oku sahabeleri tani ve o cakallardan uzak dur.Ama once tevbe ve iman et putperestlikten kurtul.Yukardaki cumleyi beyinsiz putcular ve sirkciler kullanir.* Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.*tekvir 29

Mevlana ve diger taikat liderleri karanlik gurublarin,devletlerin seytani tarikatlarin secilmis ajani veya adamlaridir.Ipini koparan anaduluya bosuna gelmediler.Amaclari yeni musluman olmus dinini iyice tanimayan musluman Turkleri mumkunse dinden dondurmek yada kuran ve peygamberi saf disi edip insanlari kendilerine yonlendirmektir.Birinciyi Allahin izniyle yapamadilar ama ikinciyi musluman Turklerin cahil ve saf olusu yuzunden mukemmel yaptilar.Insanlar dinini ana kaynak olan kuran,peygamber ve sahabe yerine cilalanmis,sisirilmis,yucelestirilmis bu sapiklardan ogrenir oldu.Bu sapiklarin anlantiklari hikayeler ayet yerine gecer oldu.Dinini kaynaginden dogru ogrenen muslumanlar bunlara egri gorunur oldu. * Şüphesiz inkâr edenler, insanları Allah yolundan alıkoyanlar derin bir sapıklığa düşmüşlerdir.*nisa 167Misafir 3cb

9 ay önce - Prş 12 Ekm 2017, 01:20

"o cakallardan uzak dur.Ama once tevbe ve iman et putperestlikten kurtul.Yukardaki cumleyi beyinsiz putcular ve sirkciler kullanir.*
Mevlana ve diger taikat liderleri karanlik gurublarin,devletlerin seytani tarikatlarin secilmis ajani veya adamlaridir.Amaclara yeni musluman olmus dinini iyice tanimayan musluman Turkleri mumkunse dinden dondurmek yada kuran ve peygamberi saf disi edip insanlari kendilerine yonlendirmektir."
ALINTI

1-Mevlana ve Tarikatlara çakallar diyenler asıl çakaldır.
2-Mevalana ve Tarikatlara şeytan diyenler asıl şeytandır.
3-Mevalana ve Tarikatlara ajan diyen asıl ajandır.
4-Asıl tevbe etmesi gereken sizlersiniz.
5-Sizin gibi Selefi yani Vahhabi geleneği veya İbni Teymiyye mezhepcileri bütün tarihi şahsiyetleri ve evliyaları putperestlikle itham etmek isterken küfre girdiğini görmekten aciz ve cahillerdir.
6-Asıl beyinsiz olan sizsiniz.
7-Dini tanımayı sizin gibi cahillerden mi öğreneceğiz?
8-Yunus 62. ayette "Dikkat edin Allah dostlarına (evliyalara) bir korku yoktur" buyrulur. Yani evliya kurani bir tabirdir. Kuranda geçen evliyaları şirklik veya putperestlikle itham etmek, ayeti inkar etmektir.
9-Kuran'da Ali imran 18'de ulul-ilm'den bahseder. Yani ilim sahiplerinden. Dolayısı ile evliyalar aynı zamanda birer ulul ilmdir. Evliyaullahın kurani karşılığı vardır, uydurulmuş bir şey değildir.
10-Ben hiçbir tarakata mensup değilim. Ama sizin gibi islam düşmanı veya tarikat düşmanlarına karşı tarikatları ve Mevlana'yı savunuyorum.
11-Tarikatlar ve Mevlana hayatını islama vermişken, islam için hiçbir iş yapmayan kalkıp Mevlana'ya veya tarikatlara saldırırsa bu tıpkı koyun postuna girmiş kurt gibi güya islam adına sinsice islam düşmanlığından kaynaklanır.
12-Türbeler şirkse, putperstlikse hadi yık sana Mescidi Nebevide Hz Peygamberin kabrini.
13-Mevlana'ya ve Trikatlara karşı çıkarak istiyorsunuz ki İslam için çalışan kimse kalmasın, sonra da islam yok olsun gitsin.

Allah ıslah etsin!


A.Mehmet
9 ay önce - Prş 12 Ekm 2017, 18:28

Alıntı:
13-Mevlana'ya ve Trikatlara karşı çıkarak istiyorsunuz ki İslam için çalışan kimse kalmasın, sonra da islam yok olsun gitsin.

Islam dusmanlarindan din ogrenen aci sonu.*Şüphesiz o Zikr’i (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.*
Eger islam icin calismak ve yardimci olmak istiyorsaniz ilk once kurani anlayarak okuyun,,bolca hadis okuyun ve sahaberin hayatini okuyun.Her cesit seytani akimlardan,dusuncelerden ve yollardan boyle arinirsiniz.* Andolsun biz, Kur’an’ı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. Var mı düşünüp öğüt alan? *kamer 32
Sapik birilerini baska sapiklarla kiyas yapman seni hakli cikarmaz.Tarikatlar ayetleri sevmezler(cunku kuruculari seytan ve seytani cinlerdir). Tarikatci olmadigin iki ayetle cevap vermenden belli.Onlarin ilahlahtirilmis hasa evlyalari ve uydurulmus hikayeleri vardir.Ayetleri cimbizla cektigin icin saflari bilmem ama yanlis ayet secmissin.Hz Allah evliyayi genelde peygamberler icin kullanir.Kimin icin kullanir,kimi sever, kimi sevmez Allahin taktirinde ve tekelindedir.
Muslumanlar Allahin ayetleri iman eder Allah,in isine yetkisine burnunu sokmaz, Alllahi saf disi edip onun adina Allahin kullarini evliya etmez.


Misafir 799

9 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 00:30

Bugün Hz. Mevlana'ya saldırıların arkasında ne yatmaktadır. Örneğin Biri çıkıp sürekli Hz. Mevlana, Ahi Evran'a şöyle yaptı böyle yaptı, Ahi Evranı ezdi....türünden Mevlana'ya saldırmaktadır. Burda iki soru akla geliyor. Birincİsi neden bu kişiler Mevlana'ya özellikle saldırıyor, arkasında ne var? İkincisi Mevlana neden Ahi Evranla anlaşamamıştır?


Mevlana'nın Ahi Evran anlaşmazlığının sebebi alevi-sunni meselesidir. Ahi Evran Bektaşi olması, semah yapması, Mevlana'nın ise Sunni olması, Ehli Sünnet ve Hanefi Mezhebinden olması bu gerginliğin tek sebebidir.

Yukardaki gerginlik sebebiyle Mevlana'dan intikam almak istediğinden sürekli Mevlana'ya saldırmaktadır. Mevlana alevi olsaydı, ozaman Hz. Mevlana'ya toz kondurmazlardı.A.Mehmet
8 ay önce - Cmt 28 Ekm 2017, 19:28

Alıntı:
Bugün Hz. Mevlana'ya saldırıların arkasında ne yatmaktadır.

Iki sebebi var birincisi 72 sapik firkanin bir parcasi olmasi ve bu seytani grublarin birbirlerini kiskanmasi,cekememezlik yapmasi dusman olmalari.
Ikincisi ise 72 sapik grub,tarikat veya cemaatler saf ve cahil muslumanlari aldatiyor,hak yoldan uzaklastiriyor ve dunya ve ahirerlerini mahfetiyor olmalari .Birilerinin bunlari uyarmasi lazim.

Oyle bir zamandayizki seytan ve onun insan ve cin dostlari maalesef hak yola giden butun yollari (dort tarafi) kapatmis durumdalar,her yer karanlik.Hangi tarikat,cemaat,grub, alim fark etmez cogu duzenin adamlari yada ortaklari. *Sonra, elbette onlara, önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından geleceğim ve onların çoğunu şükredenlerden bulmayacaksın.*araf 17

Hak yolu yani Allahin yolunu bulmak isteyen ancak asagida veya yukarda bulabilir.Asagida yani olunce herkez hakki ogrenecek ama bu ne kendisine ne de kimseye faydasi olacak.Geriye tek yol kaliyor yukari yani Allaha yonelmemiz gerekiyor. *Rızasını arayana Allah onunla (Kur’an’la) kurtuluş yollarını gösterir ve onlar (insanlar kendi) iradeleriyle karanlıklardan aydınlığa çıkarlar, dosdoğru bir yola girerler.*maide 16


Ertuğrul MERTEL

7 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 12:39

Sopayla kilime vuran kilimi dövmez, tozlarını silkeler.
Celaleddini Rumi (R.A)


Misafir 9d9

7 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 12:49

Valla Mevlana'nın dini yönünü falan bilmem. Ama siyasi yönü felakettir. Dini etkisini kullanarak devleti içerden çökertmiş ve o zamanki Moğol Saldırılarına karşı durulmasını önlemiştir. Kendisine paye verecek diye Moğollar destek vermiştir. O yüzden sevmem.karadulcem
7 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 17:09

Ne halta yaradığını bilmediğim Kerimcan Durmaz in tt listesinde olup yüzyılın aşağı HZ. MEVLANA NIN ölüm yıldönümünün önemsenmemesi unutulması

UTANÇ VERİCİsayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET