Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hz.Mevlana Bugün Yaşasaydı...
« önceki   123 ... 101112

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12

Hz.Mevlana Bugün Yaşasaydı...
Medeniyetler Arası Diyalog Daha İyi Olurdu 24.5%  24.5%  [24]
Şimdiki Kadar Meşhur Olamazdı 28.6%  28.6%  [28]
Ilımlı İslamcılıkla Suçlanırdı 46.9%  46.9%  [46]
Toplam Oy : 98

Cenkcan
1 hafta önce - Çrş 11 Ekm 2017, 12:14

Erdoğan'ın Poroşenko'yu Mevlana üzerinden tebrik etmesi Mevlana'yı büyük biri yapmaz.

Erdoğan siyasetçi, tarihçi değil.
Muhtemelen Mesnevi'yi okumamıştır.
Bakıyor toplumda Celaleddin'in karşılığı var, Poroşenko'da Mevlana'yı Türkiye'nin değeri olarak görüyor tabii Gonya'nında sembolü olmuş Mevlana, Erdoğan'da onu toplumun büyük bir değeri olarak kabul ediyor yada öyle sanıyor.

Mevlana eleştirisi veya değerlendirmesi yapmak tarihçilere, Fars dili uzmanlarına kalmış.
Siyaset buna alet edilmemeli.


Misafir 3cb

1 hafta önce - Çrş 11 Ekm 2017, 22:24
A.Mehmet
1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 00:33

Alıntı:
Siz kimsiniz de, islamı sizden öğreneceğiz? Mevlana sayesinde Anadolu Müslüman oldu, Mevlana olmasaydı ne anadoluda ne balkanlarda ne afrikada bukadar islam yaygınlaşmazdı. Bugün mevlanaya laf yetiştirenlerin büyük çoğunluğu Hristiyan olurdu.

Su an 72 sapik firka her yerde cirit atiyor.Sizi bizi birak kuran ve hadis oku sahabeleri tani ve o cakallardan uzak dur.Ama once tevbe ve iman et putperestlikten kurtul.Yukardaki cumleyi beyinsiz putcular ve sirkciler kullanir.* Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.*tekvir 29

Mevlana ve diger taikat liderleri karanlik gurublarin,devletlerin seytani tarikatlarin secilmis ajani veya adamlaridir.Ipini koparan anaduluya bosuna gelmediler.Amaclari yeni musluman olmus dinini iyice tanimayan musluman Turkleri mumkunse dinden dondurmek yada kuran ve peygamberi saf disi edip insanlari kendilerine yonlendirmektir.Birinciyi Allahin izniyle yapamadilar ama ikinciyi musluman Turklerin cahil ve saf olusu yuzunden mukemmel yaptilar.Insanlar dinini ana kaynak olan kuran,peygamber ve sahabe yerine cilalanmis,sisirilmis,yucelestirilmis bu sapiklardan ogrenir oldu.Bu sapiklarin anlantiklari hikayeler ayet yerine gecer oldu.Dinini kaynaginden dogru ogrenen muslumanlar bunlara egri gorunur oldu. * Şüphesiz inkâr edenler, insanları Allah yolundan alıkoyanlar derin bir sapıklığa düşmüşlerdir.*nisa 167Misafir 3cb

1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 01:20

"o cakallardan uzak dur.Ama once tevbe ve iman et putperestlikten kurtul.Yukardaki cumleyi beyinsiz putcular ve sirkciler kullanir.*
Mevlana ve diger taikat liderleri karanlik gurublarin,devletlerin seytani tarikatlarin secilmis ajani veya adamlaridir.Amaclara yeni musluman olmus dinini iyice tanimayan musluman Turkleri mumkunse dinden dondurmek yada kuran ve peygamberi saf disi edip insanlari kendilerine yonlendirmektir."
ALINTI

1-Mevlana ve Tarikatlara çakallar diyenler asıl çakaldır.
2-Mevalana ve Tarikatlara şeytan diyenler asıl şeytandır.
3-Mevalana ve Tarikatlara ajan diyen asıl ajandır.
4-Asıl tevbe etmesi gereken sizlersiniz.
5-Sizin gibi Selefi yani Vahhabi geleneği veya İbni Teymiyye mezhepcileri bütün tarihi şahsiyetleri ve evliyaları putperestlikle itham etmek isterken küfre girdiğini görmekten aciz ve cahillerdir.
6-Asıl beyinsiz olan sizsiniz.
7-Dini tanımayı sizin gibi cahillerden mi öğreneceğiz?
8-Yunus 62. ayette "Dikkat edin Allah dostlarına (evliyalara) bir korku yoktur" buyrulur. Yani evliya kurani bir tabirdir. Kuranda geçen evliyaları şirklik veya putperestlikle itham etmek, ayeti inkar etmektir.
9-Kuran'da Ali imran 18'de ulul-ilm'den bahseder. Yani ilim sahiplerinden. Dolayısı ile evliyalar aynı zamanda birer ulul ilmdir. Evliyaullahın kurani karşılığı vardır, uydurulmuş bir şey değildir.
10-Ben hiçbir tarakata mensup değilim. Ama sizin gibi islam düşmanı veya tarikat düşmanlarına karşı tarikatları ve Mevlana'yı savunuyorum.
11-Tarikatlar ve Mevlana hayatını islama vermişken, islam için hiçbir iş yapmayan kalkıp Mevlana'ya veya tarikatlara saldırırsa bu tıpkı koyun postuna girmiş kurt gibi güya islam adına sinsice islam düşmanlığından kaynaklanır.
12-Türbeler şirkse, putperstlikse hadi yık sana Mescidi Nebevide Hz Peygamberin kabrini.
13-Mevlana'ya ve Trikatlara karşı çıkarak istiyorsunuz ki İslam için çalışan kimse kalmasın, sonra da islam yok olsun gitsin.

Allah ıslah etsin!


A.Mehmet
1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 18:28

Alıntı:
13-Mevlana'ya ve Trikatlara karşı çıkarak istiyorsunuz ki İslam için çalışan kimse kalmasın, sonra da islam yok olsun gitsin.

Islam dusmanlarindan din ogrenen aci sonu.*Şüphesiz o Zikr’i (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.*
Eger islam icin calismak ve yardimci olmak istiyorsaniz ilk once kurani anlayarak okuyun,,bolca hadis okuyun ve sahaberin hayatini okuyun.Her cesit seytani akimlardan,dusuncelerden ve yollardan boyle arinirsiniz.* Andolsun biz, Kur’an’ı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. Var mı düşünüp öğüt alan? *kamer 32
Sapik birilerini baska sapiklarla kiyas yapman seni hakli cikarmaz.Tarikatlar ayetleri sevmezler(cunku kuruculari seytan ve seytani cinlerdir). Tarikatci olmadigin iki ayetle cevap vermenden belli.Onlarin ilahlahtirilmis hasa evlyalari ve uydurulmus hikayeleri vardir.Ayetleri cimbizla cektigin icin saflari bilmem ama yanlis ayet secmissin.Hz Allah evliyayi genelde peygamberler icin kullanir.Kimin icin kullanir,kimi sever, kimi sevmez Allahin taktirinde ve tekelindedir.
Muslumanlar Allahin ayetleri iman eder Allah,in isine yetkisine burnunu sokmaz, Alllahi saf disi edip onun adina Allahin kullarini evliya etmez.sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET