Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Eryaman Zirveden Göksu ve Endora Göksu
« önceki   123 ... 174175176177   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 175
Misafir 01a

1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 13:42

Sn. 4ea, dediğiniz ödemeler konusunda bilgim yok. jeneratör konusunda ise size katılamıyorum.

sene başından bu yana jeneratör için yapılan harcamalara bakarsak;

ocak 0 tl
şubat 0 tl
mart 240 tl
nisan 0 tl
mayıs 0 tl
haziran 515 tl
temmuz 0 tl
ağustos 0 tl
eylül 0 tl
ekim 143 tl

toplamda 900 tl civarı bir gider olmuş. jeneratörümüz büyük olsaydı ve bunun iki katını yaksaydık gelir-gider dengesine nasıl bir etkisi olacaktı, hadi bir 900 tl daha yakmış olalım. daire başına düşen fark 900 TL/150 daire= 6 TL!

yani 10 aylık mazot giderimiz daire başına ilave olarak toplam 6 tl olacaktı. Aylık 60 kuruş arkadaşlar, sakız parası değil.

Hadi çok daha büyük olsun, bunun üç katını yakmış olalım. 6 TL değil 12 TL olsun. yıllık 15 tl olsun. ayda 200 değil 202 tl aidat vermemiz anlamına gelir ki, bu kadar küçük fark halihazırdaki site bütçesinden yıllık 1000-2000 tl ekstra mazot parası verilememesi gibi bir argümanı fazlasıyla çürütür.

burada mevzu edilmesi gereken, jeneratörün yerine yenisinin alınması bence. o da daire başı kaç liraya mal olur, bir defalık 100-150 tl verilecek ise buna karşı çıkılması çok anlamsız olur. çim biçme makinesine verdik 200 er tl sonuçta. pazar günü herkesin evinde olduğu, misafiri olabileceği, çocuğunun ödevinin vs olabileceği bir akşamda 2 saat elektriksiz kalmak, hele ki civarda tek bloklu sitelerde bile sıkıntı yokken çok anlamlı gelmiyor.

Misafir 33e

1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 16:48

yada firma halen yapmadığı kreş, müzik salonu, kütüphane, bambular vs. yerine iyi bir jeneratör alabilir

Misafir 482

1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 18:15

Sn. 33e, firmanın taahhüt ettikleri ile jeneratör takası hiç doğru ve faydalı bir tercih olmaz diye düşünüyorum.
Sn. 01e görüşlerinize saygı duyuyorum ancak 4-5 saatlik bir kesinti halinde bırakın 2 katı 3 katını en az 20 katı daire başına gider çıkar diye tahmin ediyorum.. 160 daireye buzdolabından, tvsine, bilgisayarına, çamaşır ve bulaşık makinesine ve lambalarina bir hayli elektrik gider. Şimdi bile sadece asansör ve peyzaj aydınlatması 6 TL diyorsunuz. Bu gidere ilave edileceğini de unutmayalim. Bu konudaki görüşler hep ihtimal elbette daha sağlam verilere ihtiyaç var. Yönetimimiz jeneratörü olan komşu sitelerde daire başına düşen gideri araştırıp görüşe sunarsa daha aydınlatıcı olur karar vermekte.. saygılarımla

Misafir d7c

1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 19:20

Şuanda aylik 6 tl degil komşum o hesapta. Aylik 60 kuruş.

6 tl, 10 ay icin daire başı düşen. ayda 60 kuruş düşüyor.

Çok yaksa, hadi öyle bir yaksa ki ayda 5 tl düşse, vermez miyiz? Bu kesintilerle bozulacak buzdolabinizin televizyonunuzun vereceği zararın yanında adı geçmez. Ki belki o kadar bile etkilemez, ayda 2-3 tl olsa daire başına, şu anki aidatin içinden karşılanabilir bile.

Misafir 482

1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 21:26

Ben de isterim jeneratörü yanlış anlaşılmasın, 5-10 tl de verilir elbette aylık hiçbir daire için sıkıntı olacağını sanmam. Ancak dediğim gibi yönetim bu konuyla ilgili bir çalışma yapıp civar sitelerdeki durumu bir masaya getirirse bu işin fayda maliyet analizi daha sağlıklı yapılır..

Misafir d4e

1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 21:34

Bu arada kutüphane, müzik odasi, spor salonundaki dolap gibi eksiklikler, sinema salonu ve okuma salonu bu konularda birsey yapilacak mi?

Tasit tanima sistemi ve araç park yerinin numaralandirilmasi cok önemli konular. Bu konular hakkinda bilgisi olan var mi?

Jenaratör de ciddi sekilde degerlendirilmeli.

Misafir bdf

1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 21:57

Ne kadar dogrudur bilmiyorum firma bahsi gecen kres vs yapmayacagim diyormus

Misafir 4ea

1 hafta önce - Prş 12 Ekm 2017, 23:40

Nasıl yapmıyormuş yahu çocuk oyuncağı mı bu.. Katalog basıp dağıtırken iyiydi.. Biz her halde çok yumuşak davranıyoruz beyefendiler de lütuf yapıyorlar sanki bize. Parasını verdik biz bunların yapacaklar.. Verelim bir avukata vekaleti, tespitini yaptiralim tek tek taahhüt edilip yapılmayan ne varsa.. gerisi kolay oyle sey mi olur

hozkara
1 hafta önce - Cum 13 Ekm 2017, 10:23

Arkadaşlar hangi yazışmalar Endora için, hangisi Zirveden için belli olmuyor.
Keşke baştan itibaren bu iki siteye ayrı ayrı başlıklar açılsaydı.

Misafir a78

1 hafta önce - Cmt 14 Ekm 2017, 23:54

Bu yazdiklariniz endora göksu için mi

sayfa 175
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 174175176177   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet