Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
En lezzetli pizzacı hangisi? [yemek]
« önceki   123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 19

En iyi pizzacı hangisi
Pizza Hut 19.1%  19.1%  [61]
Sbarro 6.3%  6.3%  [20]
Domino's 40.4%  40.4%  [129]
Pizza Pizza 6.3%  6.3%  [20]
Little Caesar's 10.0%  10.0%  [32]
Pizza Bulls 3.4%  3.4%  [11]
Diğer 13.8%  13.8%  [44]
Papa Johns 0.6%  0.6%  [2]
Toplam Oy : 319

Güven Hoca

5 ay önce - Sal 01 Ağu 2017, 00:58

Bu pizzada öyleydi zaten.5 kişiydik banada 3 dilim düştü .Yanına 1 lt.Kola, cips ve soğan halkası veriyorlar.1 lt.daha kola aldık.52 TL.tuttu devasa pizza menü.

En son Güven Hoca tarafından Sal 01 Ağu 2017, 11:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 388

5 ay önce - Sal 01 Ağu 2017, 01:05

Domino's diyenleri Allah'a havale etmek lazım. Hayatımda paramın karşılığını alamadığım nadir firmalardan biridir. Küçük boy sosyal pizza söylersin, yanına iki tane tavuk topu atar. 45-60 dk sonra gelir 30-35 liranı alır gider. Üstelik ekmeği salçaya banıp yesen daha lezzetli.

YalçıN 1986
5 ay önce - Sal 01 Ağu 2017, 01:06

Pizza pizzayı beğeniyordum... Dominos ve pizza hut ise beğenmediğim pizzalardı... uzun zamandır 3 ünü de yemiyorum, şimdi nasıllar acaba?

isnes
5 ay önce - Sal 01 Ağu 2017, 01:22

Geçmişte Pizza Hut, sonralarında Pizza Pizza takılırken Tadım Pizza ile birlikte başka bir yer tercih etmez oldum. Bir ara mahalledeki alternatifsizlikten Dominos ve Little Caesar's da takıldım. Dün ilk kez Sbarro denedim, ev yapımı pizza havasında, gerçekten çok beğendim diyebilirim. Ama TADIM PİZZA bir başka, herkese tavsiye ederim.

Misafir 21e

3 ay önce - Prş 12 Ekm 2017, 03:46

Dominos iyide orta boy pizzaları çok pahalı,gidip orada yediğim halde 14 lira 1 lirada sosuyla 15 lira,bu efsane ve şefin pizzalarında 20 lirayı rahat buluyor.Kampanyasıda yok.9 liraya tombik döner var ama o doyurmuyor,mecbur alıyorum,tek kişilik pizzasından alsam 8 lira sosuyla 9 lira ama o da doyurmuyor beni.Bir oturdummu bir kuzuyu yemeden kalkmayan tiplerdenim.

Emir ERTEN
3 ay önce - Prş 12 Ekm 2017, 04:56

Pizza da neymiş? İç hazırlayıp, daha sonra da fırına gönderin. Mis gibi lahmacun dururken pizzaya servet mi ödenir? O lahmacunları fırından çıkar çıkmaz çıtır çıtır yiyeceksin. Daha lezzetli. Acı olacak ve yağı akacak.

Gülderen Taşlı

3 ay önce - Prş 12 Ekm 2017, 06:09

Pizza Pizza'yı beğeniyoruz biz de. Hamuru da malzemeleri de damak tadımıza uygun. Tabi fırına lahmacun yaptırma fikri de çok cazip

Misafir 686

2 ay önce - Cmt 28 Ekm 2017, 14:23

Vedat Milor demiş ki: Bizimki gibi olağanüstü pide, etli ekmek ve lahmacun yapılan bir ülkede sıradan pizzalar nasıl ilgi görüyor, anlamak zor. Ülkemizde pizza diye gerçekten çok uyduruk şeyler yeniyor.

Pizza ülkemizde çok sevilen ama genelde kalitesi çok düşük bir gıda. Örneğin bir okuyucum Ahmet Aluçdibi, şunları yazmış: “Ülkemizde en çok tutulan zincir restoranların pizzasına baktığımızda kullandıkları peynir sahte mozzarella, sadece 40-50 gram, belki daha da az. Et ürünleri piliç ve hindi karışımı. Çoğunlukla piliç. Kullandıkları hamur sağlıksız maya. Yanında verdikleri baharat sosunun içinde MSG (monosodium glumat) var. Fiyat 25 TL, maliyet 3-4 TL. Her türlü gıda sahtekârlığı ülkede mevcut. Halbuki Napoli’de, insanların önünde 50 metre kuyruk oluşturduğu pizzacılara baktığımızda 4-5 euro’ya en iyi kalitede pizza yediklerini görüyoruz.”

Ülkemizde pizza diye gerçekten çok uyduruk şeyler yeniyor. Açıkgöz girişimciler açısından harika bir yatırım pizza işine girmek. Bir koy, on al! Başka bir okuyucumun belirttiği gibi kötü mayalanmış hamura en kötü hazır sosu sür, en kalitesiz malzemeyle süsle, gaz fırınında hamuru ya da malzemeyi yak! Norm bu!
Ama elbette daha iyi olanlar da var. Odun ateşinde pişirenler mevcut ama henüz hamuru mideme oturmayan bir pizza yemedim ülkemde. Nedeni sanırım kullanılan suni maya. Pek çoklarının sağlığa zararlı olduğunu duydum ama konunun uzmanı değilim. Raf ömrü uzun, lastik lezzetindeki endüstriyel peynirlerin içlerindeki kimyasalları bilmediğim için, ne kadar sağlıksız olduklarını da bilmiyorum. Bildiğim, doğal maya ve doğal mozzarella ile hazırlanan pizzanın hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli olduğu.
Pizzanın olmazsa olmazı mozzarella. Ülkemizde artık manda mozzarella, burrata ve hatta stracciatella bulunuyor ve duyduğum kadarıyla birkaç pizzacıda kullanılıyor. Olabilir. İnanırım. Ama nasıl iyi şarap bağda yapılırsa iyi pizzanın esası da hamur. Doğal maya şart. Sonra tabii, kullanılan un ve su önemli.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/vedat-milor/p ...z-40624551

oguzhancoskun

2 ay önce - Cum 03 Ksm 2017, 20:07

Dominos çok bozdu. Öyle böyle değil hem de...
Millet zaten 30 dk garantisi verdiği için tercih ediyordu (zaten o fiyatlara normalde tercih edilmez)
şimdi hem 30 dakikayı geçiriyorlar hem de bedava vermeyi reddediyorlar binbir türlü bahane ile.

Bundan sonra asla dominostan pizza almam. Müşteriyi salak yerine koyuyorlar. Pizza Pizza ve Little Caesar's iyidir.

Misafir 193

2 ay önce - Cum 03 Ksm 2017, 20:09

pizza avrupada cok tutuluyor türkler de cok alir genede ton balikli severler

sayfa 19
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET