Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kıbrıs birleşsin mi?
« önceki   123 ... 515253   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 52

Kıbrıs birleşsin mi?
Türkiye ile birleşsin 64.1%  64.1%  [369]
Rumlarla birleşsin 12.5%  12.5%  [72]
aynen devam etsin 17.4%  17.4%  [100]
banane Kıbrıs'dan 6.1%  6.1%  [35]
Toplam Oy : 576

Misafir f92

1 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2017, 20:17

Zamanında kürt asıllı başbakan ecevit, kıbrısa kürtleri yerleştirmiş, ne bekliyorsunki rumları daha çok sevmeleri normal.

Misafir f58

1 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2017, 20:49

Önce Rumlar talan etti, ırzına geçti Kıbrıs Türkünün. Sonrada Türkiye arka bahçesi olarak görüp binbir pisliği adaya yigdi. Demografik yapıyı umursamadan Kürtleri yanlarına yerlestirip, yerleşmelerine göz yumup talan edip ırzına geçti.

Eğer Türkiye, Kıbrıs'a

emrecirik1
7 ay önce - Sal 15 May 2018, 16:11

Kıbrıs birleşşin, kardeş kardeş yaşayıp giderler giyenler bugün Filistin'de yaşananları dikkati izlesin. Eğer Türkiye Kıbrıs'ta olmasa, yarın Rumlar aynı İsrail'in yaptıklarını yapar. Kıbrıslı Türkleri orada katleder. Onun için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden vazgeçemeyiz.

Misafir 8d2

7 ay önce - Sal 15 May 2018, 16:47

Egemen Bağış'ı günahım kadar sevmem hele ki o makara muhabbetinden sonra iyice gözümden düştü. Ama Kıbrıs konusunda o dönem söylediklerine katılıyorum. KKTC Türkiye'ye bağlanmalı. Ayrı bir ülke olarak düşünülmemeli. Eğer oranın halkı Türkiye'ye bağlı olmak istemiyorsa bu kendi ayağına kurşun atmak olur. Çünkü Kıbrıs'ı daha doğru bir ifadeyle KKTC'yi bizden başka tanıyan yok. Türkiye'de ilçe kadar nüfusa sahip bir yer, ekonomileri bize bağlı, güvenlikleri bize bağlı. Eğer biz olmasak çoktan Rumların çocuk bahçesi olmuştu o güzelim topraklar. Daha neyin kafası bu anlamış değilim. Şimdi birebir Kuzey Kıbrıslı bir Türk'ten TC elini yakamızdan çeksin diye bir ifade duymadım. Ama otonom bir ülke olmak istiyorlarsa o zaman öncelikle bize bağımlılıktan kurtulsunlar. Turizmden başka bir gelirleri yok. Sanayileri yok, Askeri gücü yok, hepsinden önce siyasi anlamda tanıyan bir ülkede yok bizden başka. Sayın Kıbrıs Türkü o zaman nasıl kendi başına buyruk bir ülke olacaksın. Bence KKTC 82.ilimiz olarak kabul edilmeli ve özerkliği sonlanmalı. Oranın halkı madem Türk'se o zaman unutmayalım ki Türkün Türk'ten başka dostu yoktur. Birleşmeliyiz.

Misafir 158

7 ay önce - Sal 15 May 2018, 18:56

Birleşmeli, ama Türkiye ile birleşmeli. 82. il olabilirler arkadaşa katılıyorum. Kuzey kıbrıs bizden başka kimsenin tanımadığı bir yer. Bu kadar turizm potansiyeli varken, stratejik konumu bu kadar önemli iken ne diye karşı çıkıyorlar ki ? Türkiye'ye bağlı olsalar ihya olurlar ihya ! Rumlar akıllarını çeliyor, istemeyenler rum tarafına geçer.

Misafir e23

7 ay önce - Çrş 16 May 2018, 00:53

Reis ingiltereden destek alabilirse antiemperyalist mucadeleye devam eder.

fatih413
7 ay önce - Çrş 16 May 2018, 04:10

Suriye'nin dipsiz kuyu olduğunu, Suriye'de geleceğinin olmadığını ve Esed rejiminin eninde sonunda çökeceğini anlayan Rusya, Akdenizde yeni bir üs ve liman derdine düştü. Bunun için de en iyi alternatifin Güney Kıbrıs Rum Kesimi olduğunu biliyor. Ama orada İngiliz üs ve limanı var. Rumlar, Ruslara üs ve liman verirse İngilizler orada uzun süre barınamaz. İngilizlerin de, Rusların da bize yaklaşmak istemesinin sebebi bu. Ruslar, Rumlarla anlaşmasına engel olmamamız için İngilizler ise engel olmamız için bize yaklaşıyor.

Ruslarla Rumların arası her zaman iyi olmasına rağmen Kıbrıs'ta üs kuramamasının sebebi Türkiye ve İngiltere'nin birlikte bunu engellemesidir. Öyleki Rus savaş gemileri Kıbrıs açıklarına yaklaştığı zaman bizim askerlerimiz teyakkuza geçer hatta top bataryaları Rum hedeflerine yöneltilir. Rumların Ruslardan aldığı S-300'ler bile bizim savaş sebebi saymamız nedeniyle Kıbrıs'a yerleştirilemedi, Grit'e yerleştirildi.

Tayyip Erdoğan'ın İngiltere ziyaretinin ana sebebi ve gündeminin de bu olduğunu düşünüyorum. Acaba Türkiye eski politikasını devam mı ettirecek, yoksa Ruslarla mı anlaşacak? Türkiye'de seçim olmasına rağmen Tayyip Erdoğan'ın İngiltere'yi ziyaret etmesini, İngiltere ile devam edileceği şeklinde anlayabiliriz. Umarım daha iyi askeri ve ticari anlaşmalarla olur. Yerli silah sanayinin geliştirilmesi ve KKTC'ye uygulanan ambargoların kaldırılması gibi. Ruslarla S-400 anlaşması yerine İngilizlerle Milli Muharip Uçak gelistirilmesi için anlaşma yapmak daha akıllıca bence.

mafakyanc

7 ay önce - Çrş 16 May 2018, 08:47

Alıntı:
Şimdi birebir Kuzey Kıbrıslı bir Türk'ten TC elini yakamızdan çeksin diye bir ifade duymadım.

Maalesef, ben DUYDUM!... Hem de defalarca. Duyduklarım da sonradan Ada'ya yerleştirilen Türkiye'den gidenler değildi, haliyle. Sonuçta ortada kişisel/ailesel çıkarlar var; "Kıbrıs Pasaportuna" sahip olmanın ve onu kullanabilmenin ayrıcalığı var. Siz, biz T.C. vatandaşı olarak İngiltere'ye, AB'ye vizeyle zar zor girebilirken, bahsettiklerim ellerini kollarını sallayarak oralara gidebiliyor. Hem de Ercan'dan değil, biletlerin daha ucuz olduğu Larnaka'dan (yani Güney Kıbrıs Cumhuriyeti havalimanından) çıkış yaparak!

Diğer yazdıklarınızla %100 aynı fikirdeyim!

Alıntı:
Ruslarla S-400 anlaşması yerine İngilizlerle Milli Muharip Uçak gelistirilmesi için anlaşma yapmak daha akıllıca bence.

Rusya'dan S-400 alınmasına da gerek var, S-400'ler paralelinde NATO'ya entegre edilebilecek başka bir uzun menzilli hava savunma füzesinin teminine de.... Milli Muharip Uçak konusu da aslında son derece önemli ve ivedi ancak burada İngiliz'in ipiyle kuyunun neresine kadar endişeliyim. Tarihten olumsuz örnekler çok. İngiltere aslında ABD'nin akıl hocası, mentörüdür (İsrail paralelinde sayabiliriz...), ama bir noktadan sonra da emir eridir.

Misafir a35

7 ay önce - Çrş 16 May 2018, 08:53

Millet ayrılmaya çalışıyor hatta kendi istekleri ile ayrılan milletler var cekoslavakya örneğinde olduğu gibi bizimkiler birleştirmeyi düşünüyor olur şey değil bu coğrafyada 2 millet birbirine düşman anlayın artık.

Misafir 3b3

7 ay önce - Çrş 16 May 2018, 08:55

mafakyanc size katılıyorum. elimde şu anda kıbrıs türkü olarak rum pasaportu var ve tüm dünyada bana büyük bir avantaj sağlıyor. çocuklarımında var. sadece eşimde yok. onun içinde uğraşıyorum. önümüzdeki ay yunanistan üzerinden larnakaya gidip halletmeye çalışacağım

sayfa 52
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 515253   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET