Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Göksel17
2 yıl önce - Çrş 13 Nis 2016, 20:23

90 model araç daha sağlam olur, büyük yangınlarda daha iyi iş çıkarır... Ama yeni araca da ihtiyaç var, hayırlı olsun...

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pzr 10 Tem 2016, 19:57

BURSA YANGINA KARŞI ARTIK DAHA GÜVENLİ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALKIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ DOĞRUDAN İLGİLENDİREN EN ÖNEMLİ HİZMETLERDEN BİRİ OLAN İTFAİYE TEŞKİLATINI HER GEÇEN GÜN EKİP VE EKİPMAN YÖNÜNDEN GÜÇLENDİRİYOR.
- KENT MERKEZİNDE 6 TANE OLAN İTFAİYE MERKEZİ SAYISI BÜTÜNŞEHİR UYGULAMASIYLA TÜM İLÇELERLE BİRLİKTE ÖNCE 29’A ÇIKTI, GÖNÜLLÜ İTFAİYE TEŞKİLATI UYGULAMASIYLA DA BU SAYI 46’YA ULAŞTI.
- İLÇELERDE NÜFUSU BİNİ AŞAN 10 AYRI YERLEŞİM BİRİMİNDE OLUŞTURULAN GÖNÜLLÜ İTFAİYE TEŞKİLATLARININ OLASI YANGINLARA ANINDA MÜDAHALE EDEBİLMESİ İÇİN 10 ADET 2,5 TONLUK SU TANKERİ ALINDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YANGINLARIN ÇIKTIKLARI BÖLGEDE BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLEBİLMESİNİ AMAÇLADIKLARINI BELİRTEREK, İTFAİYEYİ EKİP EKİPMAN YÖNÜNDEN DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEKLERİNİ KAYDETTİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi halkın can ve mal güvenliğini doğrudan ilgilendiren en önemli hizmetlerden biri olan itfaiye teşkilatını her geçen gün ekip ve ekipman yönünden güçlendiriyor. Kent merkezinde 6 tane olan itfaiye merkezi sayısı bütünşehir uygulamasıyla tüm ilçelerle birlikte önce 29’a çıktı, gönüllü itfaiye teşkilatı uygulamasıyla da bu sayı 46’ya ulaştı. İlçelerde nüfusu bini aşan 10 ayrı yerleşim biriminde oluşturulan gönüllü itfaiye teşkilatlarının olası yangınlara anında müdahale edebilmesi için 10 adet 2,5 tonluk su tankeri alındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yangınların çıktıkları bölgede büyümeden söndürülebilmesini amaçladıklarını belirterek, itfaiyeyi ekip ekipman yönünden desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

Ulaşımdan altyapıya, spordan tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması noktasında da gerekli yatırımları gerçekleştiriyor. Halkın can ve mal güvenliğini doğrudan etkileyen en önemli belediyecilik hizmeti olan itfaiye teşkilatını da ekip ve ekipman yönünden sürekli güçlendiren Büyükşehir Belediyesi, olası yangında en kısa sürede müdahale ve söndürme hedefliyor. Kent merkezinde 6 itfaiye merkezi ile sürdürülen bu çalışmalar bütünşehir uygulamasıyla tüm ilçelerin sorumluluk alanına girmesiyle 29’a çıktı. Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilip, işletilen ilçelerdeki itfaiye birimlerine de ekip, ekipman yönünden takviyeler yapılıyor.

İtfaiye merkezi sayısı 46’ya çıktı
İl ve ilçe merkezlerine uzak bölgelerde olası yangınlara yerel imkanlarla anında müdahale edilebilmesi amacıyla başlatılan gönüllü itfaiye teşkilatı uygulamasını yaygınlaştıran Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi Yeniköy ve Narlıca, Orhaneli Göynükbelen ve Karıncalı, Gürsu TOKİ mahallesi, İznik Elbeyli ve Osmangazi Kirazlı’daki gönüllü teşkilatlara 10 yeni teşkilat daha ekledi. Nüfusu bini aşan yerleşim yerlerinde çıkacak olası yangınlara anında müdahale edilebilmesi için İznik Tacir, Orhangazi Yeniköy, İnegöl Tahtaköprü, Cerrah ve Kurşunlu, Nilüfer Gölyazı, Gürsu Adaköy, Karacabey Bayramdere ve Sultaniye ile Mustafakemalpaşa Çeltikçi Mahallelerinde teşkilatlandı. Böylelikle 6 olan itfaiye merkezi sayısı 46’ya ulaşırken, yeni kurulan 10 yeni teşkilatta kullanılmak üzere alınan 2,5 tonluk 10 su tankeri kullanılacakları bölgelere gönderildi.

Video:Hedef; anında müdahale
Yeni kurulan gönüllü itfaiye teşkilatları için alınan su tankerlerini inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, traktörün kuyruk miline bağlanarak çalıştırılan su tankeriyle hem olası yangınlara müdahale edilebileceğini hem de normal zamanda sulama hizmetlerinde kullanılabileceğini kaydetti. Yangın sündürme hizmetinin ertelenemeyecek, anında yapılması gereken önemli bir hizmet olduğuna vurgu yapan Başkan Altepe, “Bunun için de itfaiye teşkilatımızı ekip ve ekipman yönünden sürekli güçlendiriyoruz. Nüfusu bini aşan ve ulaşımı zaman alacak yerleşim birimlerine kurduğumuz gönüllü itfaiye teşkilatlarını ekipmanlarla destekliyoruz. Bu su tankerleri ile yangın çıktığı noktada daha büyümeden söndürülebilecek. Bizim tek hedefimiz olası yangınlara anında müdahale edilmesi, can ve mal kaybı yaşanmaması” dedi.
 
Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/bursa-yangina-karsi-artik ...ber/22101/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pts 26 Eyl 2016, 00:08

İTFAİYE’NİN 93. GURUR YILI
Alıntı:
- HALKIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ DOĞRUDAN İLGİLENDİRDİĞİ İÇİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EN ÖNEMLİ HİZMET BİRİMİ OLAN İTFAİYE TEŞKİLATI, KURULUŞUNUN 93’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNÜ TÖRENLERLE KUTLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANI ORHAN DOĞAN, 29 İSTASYONDA TOPLAM 108 ARAÇ VE 400 PERSONELLE 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET VERDİKLERİNİ BELİRTEREK, ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TÜM İTFAİYE PERSONELİNE TEŞEKKÜR ETTİ.
Halkın can ve mal güvenliğini doğrudan ilgilendirdiği için Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli hizmet birimi olan İtfaiye Teşkilatı, kuruluşunun 93’üncü yıl dönümünü törenlerle kutladı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, 29 istasyonda toplam 108 araç ve 400 personelle 24 saat kesintisiz hizmet verdiklerini belirterek, özverili çalışmalarından dolayı tüm itfaiye personeline teşekkür etti.

Bursa İtfaiye teşkilatının 93. kuruluş yıldönümü etkinlikleri Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından çalışmaları hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, 29 istasyonda toplam 108 araç ve 400 personelle 24 saat kesintisiz hizmet verdiklerini vurguladı. Çalışmalar kapsamında 2015 yılında yapılarda önlem aldırılarak, toplam 2893 adet itfaiye raporu verdiklerini dile getiren Doğan, 76 bin 880 kişiye temel yangın eğitimi verildiğini, yangın, su baskını, arama-kurtarma gibi toplam 6 bin 819 itfaiye olaylarına müdahale edildiğini kaydetti. Özellikle son 7 yılda Bursa itfaiyesinin bina, araç-gereç ve personel konusunda güçlendiğini bundan dolayı daha etkin bir şekilde olaylara müdahale ettiğini dile getiren Doğan, “4 yeni itfaiye binası yapıldı. 36 yeni itfaiye aracı alındı. Nakil ve yeni alınan personellerin katılımıyla norm kadro doluluk oranı yüzde 25’lerden yüzde 80 seviyelerine çıkarıldı. 368 gönüllü itfaiyeci yetiştirildi, 2011’de Kirazlı, 2016 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran ayları içerisinde Narlıca, Kurşunlu, Cerrah, Tahtaköprü, Tacir, Sultaniye, İpekyolu, Yeniköy, Elbeyli, Kınık, Karıncalı, Göynükbelen, Boyalıca, Adaköy, Derbent ve Bayramdere olmak üzere toplam 17 mahallelerimizde gönüllü itfaiye teşkilatı kuruldu” dedi.

Video:Enkazda canlı olup olmadığını tespit eden sesli ve görüntülü teknolojik cihazların da teşkilat bünyesine alındığını vurgulayan Doğan, “İtfaiye araçlarının takibini yapmak ve itfaiye olaylarına daha kısa sürede ulaşılmasını sağlamak için CPS araç takip sistemi kuruldu. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sahillerde boğulmaların önüne geçmek için yaz sezonu boyunca toplam 12 noktada 12 bot ve 50 cankurtaranla haftanın 7 günü cankurtaran hizmeti verildi. 35 noktaya 16 bin 230 metre uzunluğunda mantar şerit çekildi ve boğulma tehlikesi geçiren 104 kişi kurtarıldı. İtfaiye araçlarımızın girmekte zorlandığı 34 şehir içi sokağa ve merkeze uzak olan 102 köy olmak üzere 136 adet yangın dolabı kuruldu. 786 olan yangın hidrant sayısı 2 bin 172’ye çıkarıldı. Bize bu imkânları sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye şahsım ve teşkilatım adına çok teşekkür ederim. Ayrıca hizmetlerindeki özverili çalışmalarından dolayı kahraman itfaiyeci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.
Törenler daha sonra itfaiye araçlarının siren çalarak attıkları şehir turunun ardından sona erdi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/itfaiye-nin-93--gurur-yil ...ber/22482/

Ekiplerin Allah yardımcısı olsun.Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2016, 11:47

GÖNÜLLÜ İTFAİYE İSTASYONU SAYISI 66’YA YÜKSELDİ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ‘MUHTEMEL YANGINLARA ANINDA MÜDAHALE İÇİN’ 17 İLÇEDE 17 İSTASYONDA FAALİYETE GEÇİRDİĞİ GÖNÜLLÜ İTFAİYE TEŞKİLATLARINA 17 NOKTA DAHA EKLENDİ.
- EKLENEN SON İSTASYONLARLA BİRLİKTE GÖNÜLLÜ MÜDAHALE BİRİMLERİNİN 66’YA YÜKSELDİĞİNİ BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİK SİSTEMİNİN TEŞKİLATA GÜÇ KAZANDIRDIĞINI, HİZMET VERİMLİLİĞİNİ ARTIRDIĞINI SÖYLEDİ.


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘muhtemel yangınlara anında müdahale için’ 17 ilçede 17 istasyonda faaliyete geçirdiği gönüllü itfaiye teşkilatlarına 17 nokta daha eklendi. Eklenen son istasyonlarla birlikte gönüllü müdahale birimlerinin 66’ya yükseldiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gönüllü itfaiyecilik sisteminin teşkilata güç kazandırdığını, hizmet verimliliğini artırdığını söyledi.

Orhangazi’nin Narlıca Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Gönüllü İtfaiye İstasyonu ile birlikte 16 istasyon, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan tarafından hizmete sokuldu. Mahalle meydanındaki itfaiye istasyonu önünde yapılan törene, çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gönüllü itfaiye istasyonlarının güvenli ve huzur şehri anlamında çok önemli bir hizmet olduğunu vurguladı. İtfaiyeciliğin dakikalar içerisinde yerine getirilmesi gereken bir meslek olduğunu kaydeden Başkan Altepe, nüfusu 1000’in üzerinde olan mahallelere getirdikleri hizmeti Orhangazi Narlıca ve 16 noktaya daha taşımanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Narlıca Meydanı’nda kurulan Gönüllü İtfaiye İstasyonu’nun bağlı noktalarıyla birlikte hayırlı uğurlu olması dileğinde bulunan Başkan Altepe, “Gönüllü itfaiyecilik sistemimiz teşkilatımıza güç kazandırmış, hizmet verimliliğini artırmıştır. Bu anlamda bugün 17 birimimizi daha hizmete alıyoruz. Can malın yongasıdır. Muhtemel olaylara anında müdahale etmek gerekiyor ki can ve mal kaybı yaşanmasın. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Video:Açılışta söz alan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle ilçede irili ufaklı birçok projenin hayat bulduğunu söyledi. Başta alt yapı ve içme suyu, asfaltlama olmak üzere ortaya çıkan yatırımları Orhangazi’nin bütçesiyle yapmanın imkansız olduğuna değinen Çağlayan, Başkan Altepe’nin hassasiyetiyle Bursa-İstanbul yolu üzerinde yer alan ilçenin İznik Gölü’yle birlikte cazibe merkezi haline dönüşeceğini ifade etti.
Törende söz alan Narlıca Muhtarı Mehmet Arık da, bölgeye getirilen hizmetler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Muhtar Arık, Narlıca’nın sıkıntılarının giderilmesi noktasında Başkan Altepe’den yardım istedi.
İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 93. Yılı nedeniyle İtfaiye Haftası kapsamında açılışı gerçekleştirilen Gönüllü İtfaiye İstasyonu, yangın aracının yanı sıra personel için tam donanımlı malzemelerle donatıldı. İstasyona bağlı müdahale noktaları şu şekilde;
Narlıca, Tirilye, Kurşunlu, Cerrah, Bayramdere, Tahtaköprü, Tacir, Sultaniye, İpekyolu, Yeniköy, Elbeyli, Kınık, Karıncalı, Göynükbelen, Boyalıca, Adaköy ve Derbent.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/gonullu-itfaiye-istasyonu ...ber/22501/

Hayırlı uğurlu olsun.


Göksel17
2 yıl önce - Pts 28 Ksm 2016, 00:38

Duyduğuma göre Bursa İtfaiyesi'nde durumlar hiç iyi değil. Daire başkanı ve kuruma yerleştirilen bazı personeller Feto mensubuymuş ve işten çıkarılmış. Büyük bir personel eksikliği varmış ve bundan dolayı itfaiye istasyonları kapatılıyormuş ve bu yüzden şehiriçinde yeterli itfaiye istasyonu yokmuş. Ayrıca büyükşehir belediyesinde de genel olarak olaylar varmış. Bunlar sadece duyum gerçek midir bilmiyorum. İnşallah en kısa sürede durumlar düzeltilir.

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2017, 16:54

İTFAİYE YENİ ARAÇLARLA GÜÇ KAZANDI
Alıntı:
- İtfaiye Teşkilatı’nın 303. kuruluş yıldönümü nedeniyle ‘İtfaiye Haftası’ etkinlikleri kapsamında hizmete alınan yeni araçlar törenle filoya katıldı.
- Bursa’nın daha yaşanabilir bir kent olması hedefiyle çalıştıklarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İtfaiye Teşkilatı’nın hem personel hem de ekip ekipmanlarla günden güne güç kazandığını ve 51 yeni aracın daha hizmete alındığını söyledi.
İtfaiye Teşkilatı’nın 303. kuruluş yıldönümü nedeniyle ‘İtfaiye Haftası’ etkinlikleri kapsamında hizmete alınan yeni araçlar törenle filoya katıldı. Bursa’nın daha yaşanabilir bir kent olması hedefiyle çalıştıklarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İtfaiye Teşkilatı’nın hem personel hem de ekip ekipmanlarla günden güne güç kazandığını ve 51 yeni aracın daha hizmete alındığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı filosuna katılan yeni araçların hizmete alım töreni, Küçük Sanayi İtfaiye Grubu’nda gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, kentin en önemli dinamiklerinden olan itfaiyenin güç kazanmasının değerine dikkati çekti.
İtfaiye teşkilatının yaşamdaki önemine vurgu yapan Başkan Altepe, “Bugün 51 yeni aracımız İtfaiye Teşkilatı bünyesine katılıyor. İtfaiye teşkilatımız, bizim en önemli birimimiz” dedi.
“Gurur duyuyoruz”
Yaklaşık 303 yıl önce kurulan İtfaiye Teşkilatı’nın 3 asırdan fazladır Bursa’ya hizmet ettiğini anlatan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi’nin halkla en yakın temastaki birimlerinden olan İtfaiye, en sıkıntılı günlerinde halkın yanında… Olası yangınları söndürmek için cansiperane bir şekilde mücadele eden değerli itfaiyemizle gurur duyuyoruz. İtfaiye teşkilatı daha da güçlü olsun istiyoruz” dedi.
Altepe, itfaiyenin, gerek personel gücü gerekse donanımlı ekip ekipman ve araçlarla etkin hizmet vermesi hedefiyle çalışmaların sürdüğünü vurguladı.
Büyükşehir Belediyesi’nin sınırlarının genişlemesiyle itfaiye teşkilatının da çalışma alanının arttığını anlatan Başkan Altepe, “Bursa’da 11 bin kilometrekarede, 17 ilçe ve 1076 mahallede her türlü olaya müdahalede bulunuyor, itfaiye teşkilatımız. Hatta yaz aylarında bazen günde 60’ı aşkın noktada can ve mal kaybı olmasın diye çalışıyorlar. Yılda yaklaşık 9 bin civarında olay oldu Bursa’da… Bu rakam bu işin ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor” şeklinde konuştu.

Video:Etkin mücadele
Başkan Altepe, olası afetlerde, en hızlı müdahaleyle can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla çalışan itfaiye teşkilatının personel sayısının 350’den bugün 480’e çıktığını söyledi. Gönüllü itfaiyecilerle 525 ilave personelin de çalışmalara destek olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Personelimiz, gönüllülerle birlikte bini aşmış oluyor. Daha önce 11 noktada olan İtfaiye teşkilatımız, artık 66 noktada müdahale edebiliyor. Bu da yaklaşık 6 kat büyüdüğümüzün ve müdahale gücümüzün de arttığının emaresi… Sahillerde de can güvenliği için yapılan çalışmalarda 14 ayrı noktada bu yaz 55 kişi kurtarıldı. İnsana yönelik güzel bir hizmet” dedi.

Teşkilat donanımı arttı
Başkan Altepe, yaklaşık 8,5 milyon TL değerindeki 51 aracın katılmasıyla teşkilatın daha donanımlı hale geldiğini kaydederek, “İtfaiye teşkilatımız daha güçlü bir şekilde hizmet verecek. 40 adet yangın söndürme tankeri, kırsal mahallerimizde kurulan gönüllü itfaiye teşkilatlarına verilecek ve traktör arkası yangın söndürme tankeri anında müdahale çalışmalarına katkı sağlayacak. Yangın söndürme tankerleri gönüllü itfaiye teşkilatlarımızın yer aldığı Osmangazi Seç, İnegöl Deydinler, Mustafakemalpaşa Kumkadı, Çaltıbük, Koşuboğazı, Taşpınar, Karacabey Karakoca, Dağkadı, Harmanlı, Orhangazi Çakırlı, Orhaneli Gümüşpınar, Büyükorhan Sarnıç, Danacılar, Mazlumlar, Harmancık Akalan’a teslim edilecek. Bunun yanında 2 adet 20 tonluk, 2 adet 16 tonluk ve 1 adet 10 tonluk olan toplam 5 adet su ikmal tankeri, İnegöl, Gürsu, İznik ve Mustafakemalpaşa itfaiye gruplarında; 6 adet merdivenli itfaiye aracı da İnegöl, Yenişehir, İznik, Mustafakemalpaşa, Orhangazi ve İhsaniye İtfaiye gruplarında hizmet verecek” diye konuştu.
Törene katılan minik itfaiyecilerin gerçekleştirdiği temsili tatbikatın ardından Başkan Altepe, yeni araçları inceleyerek, çalışma teknikleriyle ilgili bilgi aldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/itfaiye-yeni-araclarla-gu ...ber/24640/

Hayırlı uğurlu olsun.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet