Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
H.İ.Murat ÇELİK
11 yıl önce - Sal 13 Hzr 2006, 20:41
WindSurf ve İzmir - [SPOR]

Avrupa Olimpik Windsurf Şampiyonası Alaçatı'da devam ediyor. 27 ülkeden 94 erkek 38 bayan sporcunun katıldığı yarışları birçok Avrupalı medya kuruluşu yakından takip ediyor.
İzmirliler  olarak şampiyonadan haberdar mıyız?

Şampiyona, 16 Hazirana kadar devam edecek. Petrol Ofisi Olimpik Windsurf Avrupa Şampiyonası'nda sporcular boş zamanlarında Çeşme'de alış veriş yapacak ve Ege'nin tarihi yerlerini gezecek.

Alaçatı'daki şampiyonadan bize güzel görüntüler gönderebilecek biri var mı?

Onur Çakırcı
11 yıl önce - Prş 27 Tem 2006, 11:51
Dünya Windsurf Şampiyonası Alaçatı'da yapılacak - [SPOR]

Yelken Federasyonu faaliyet programında yer alan, ana sponsorluğunu Jim Beam'in üstlendiği Dünya Slalom Windsurf (Rüzgar sörfü) Şampiyonası, 1-5 Ağustos tarihlerinde Alaçatı'da yapılacak.

Yelken Federasyonu, Uluslararası Funboard Sınıf Birliği (IFCA), Profesyonel Windsurf Birliği (PWA) ve Uluslararası Windsurf Birliği işbirliğinde Sportworks organizatörlüğünde gerçekleştirilecek Dünya Slalom Windsurf Şampiyonasına, 25 ülkeden dünyanın en hızlı ve en iyi windsurfçüleri katılacak.

Windsurf branşında seyir keyfi en yüksek sınıflardan biri olan Funboard kategorisinde gerçekleşecek Dünya Slalom Şampiyonasında erkekler, kadınlar, masterlar ve genç kategorilerinde toplam 80 sporcu mücadele edecek.

Dünya Slalom Windsurf Şampiyonasında Türkiye'yi bayanlar kategorisinde Çağla Kubat ve Aylin Erdil, erkekler ve masterlar kategorilerinde Ertuğrul İçingir, Hüseyin Sert, Murat Sevinçli, Melih Apaydın, Emirhan Kolburan, Koray Gömeç, Hakan Göney ve Bora Kozanoğlu temsil edecek.

Dünyanın en iyi slalom windsurfçülerinden 12 kez dünya şampiyonu unvanına sahip Björn Dunkerbeck ve dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alan Micah Buzianis, Antoine Albeau, Kevin Pritchard, 2005 Avrupa Şampiyonu Ben van der Steen gibi isimler şampiyonaya katılırken, 48.70 deniz mili ile dünya hız rekorunu elinde bulunduran dünya hız şampiyonu Finian Maynard da Alaçatı'da madalya mücadelesi verecek.

Bayanlar kategorisinde ise yine dünyanın en iyilerinden Karin Jaggi, Allison Sheereve gibi isimler organizasyonda biraraya gelecek.

Bu arada şampiyona ile ilgili yarın İstanbul Ortaköy'de basın toplantısı düzenlenecek.          

İSTANBUL (A.A)

[ Başlıklar birleştirildi. - HAKAN© - Prş 27 Tem 2006, 14:33 ]

H.İ.Murat ÇELİK
11 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 13:13

Dünya Slalom Windsurf (Rüzgar sörfü) Şampiyonası'nı internet üzerinden takip etmek isteyenler için web sayfası :

http://www.surfnsound.org

VolkanAtalay
11 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 14:24
yine istanbul yerel medyası

yani ben anlamakta güçlük çekiyorum yine universiade gibi oldu nedir bu istanbul medyasından çektiğimiz bilmiyorumki şu an bütün medya formula 1 ekilitlenmiş durumda doğan grubu yayın hakkı elinde oldğu  gözü formula dan başka bişi görmüyor için eurosport ta bile daha çok haber görüyorum ya ben anlamıyorum univerisade da aynı şey oldu ah ebnde param olcak izmir merkezli ulusal televizyon kurcam o zmana görün siz..bence izmir havayolları gbi çok ortaklı bir izmir merkezli  ulusal televizyon kanalı şart oldu bu izmirin tanıtımı için gerekli zorunlu hale geldi..

RuzgarGibi

11 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2006, 15:46

Ben rüzgar sörfü ile yakından ilgileniyorum. Spor haberleri maalesef popüler dallara ayrılıyor. Bu da diğer sporcları biraz da olsa üzüyor.
Dolayısı ile sörf haberlerinin yer almamasının sebebi bence diğer spor dallarına olan aşırı ve rüzgar sörfüne olan ters orantılı ilgiden kaynaklanıyor. Eğer bir gün rüzgar sörfü ile uğraşanların sayısı diğer popüler sporlarınkine ulaşirsa (yaklaşırsa demek daha doğru olur), olay kendiliğinden çözülecek demektir. Kaldı ki rüzgar sörfü ege dışında da yapılıyor. Belki ağırlık bu yöne verilmeli.

H.İ.Murat ÇELİK
10 yıl önce - Çrş 15 Ağu 2007, 10:41

Alaçatı'da bugünlerde devam eden yarışma :

2007 Pegasus Airlines World Cup, Alaçati, Turkey
Aug 13 - Aug 18 2007 ::: World Cup

[url]http://www.pwaworldtour.com/index.php?id=38&tx_pwaevent_pi1[showUid]=129&cHash=3eb8963d3a[/url]

Misafir f09

2 ay önce - Cmt 30 Eyl 2017, 00:06

Karin Jaggi ve Allison Sheereve çok iyi performanslı sporcular,konuya istanbul medyasının el atması iyi olmuş yoksa alaçatıyı kimse bu özelliğiyle,rüzgarıyla,spora elverişli havasıyla tanıyamayacaktı
Teşekkürler Doğan Medya Grubu İzmir merkezinde de bu tip sporların yapılması dileğiyle

alen Doğu Gencer
2 ay önce - Cmt 30 Eyl 2017, 18:53

Troll misafir yorumu ; CHP li belediye yüzünden windsurf yapamıyoruz. Her yer pislik için de . windsurf ü bitirdi bu aziz kocaoğlu. Bu belediye gitmediği sürece windsurf ü izmirde kimse yapmaz.

Misafir f0c

2 ay önce - Pzr 01 Ekm 2017, 13:31

hayatında operaya gitmemiş adam sırf rant için izmir'de opera binayı yapmaya kalktı, opera nedir bilmez windsurf'ü nereden bilsin..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet