Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
zihni usta
11 yıl önce - Pzr 07 May 2006, 15:59

bu günkü basına göre sayın konak kaymakamı yasak değil tavsiye olduğunu

söyleyip geri adım atmış bulunuyor.

Nusret Bey

11 yıl önce - Pzr 07 May 2006, 16:22

Amma abarttık be.! Sanki dağlar yıkıldı da altında kaldık. İzmir'de kep giyiliyor olabilir. Anadolu şehirlerinin hiçbirinde kep mep yok. İnsanlar kepsizde tören yapabiliyor. Bu kepi de bu kafayla bayraklaştırırsınız herhalde. Bu işin aslı para kardeşim para. Birileri birilerini bu yolla söyüşlüyor, siz dinle, örf ve adetle veya kültürle ölçüyorsunuz. Kep TÜRK kültürüne uymuyorda diğeri uyuyormu. ?

Kaan Canaydın
11 yıl önce - Pzr 07 May 2006, 16:35

Kep giyme töreni temelinde üniversite mezuniyetlerine aittir. Bende ortaokul çocuklarına kep attırmayı "Gereksiz" buluyorum ama öteki taraftan bakınca da  (bende ortaokul okudum haliyle) beden dersinde fizik, müzik dersinde geometri çalışan bir nesile bunu çok görmemek gerek diye düşünüyorum.

Ama kaymakamın "Kilise, papaz" gibi kelimeleri kullandığını duyunca vakur bir şekilde göğsüm kabardı. Helal olsun bir misyonerlik faaliyeti daha yokedildi, hemde İzmir'den denize dökülerek dedim kendi kendime. Bu kaymakam yılbaşı çamlarını Konaklıların kulaklarına da sokar. Aynı mantıkla neden hamburger yerine lahmacunu getirmiyoruz? Aslanlar gibi lisede kep attım, kültürümden birşey kaybetmedim. Hatta o anda kepini havaya atan arkadaşlarımın gözlerindeki mutluluk aklımdan hala çıkmaz.

Kep giyen çocuklar benliklerini kaybediyor kabulümdür. Peki o gariban çocuklar yıllardır adam gibi eğitim alabiliyorlar mı okulda? Ders müfredatı kevgire döndü buna güç yetmiyor da çocukların mutluluklarına mı güç yetiyor?

Ne çok işi olmayan çavuş var bu memlekette?    

Misafir 132

2 ay önce - Cmt 30 Eyl 2017, 21:35

Havaya kep atmak demek Budistlerde putlara selam vermektir.Onları anmaktır. Bu batıl inanç Amerika ve Avrupaya bir şekilde sızıp adına kep töreni dediler amaç daha farklı subliminal mesaj içeriyor

alen Doğu Gencer
2 ay önce - Cmt 30 Eyl 2017, 21:58

Gene bir misafir gene bir 11 yıllık başlık hortlatma.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet