Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Prş 21 Oca 2016, 13:17
Bursa Yenişehir - Haberler ve Sohbet


TÜVTÜRK'TEN YENİŞEHİR'E İSTASYON
Alıntı:
TÜVTÜRK Yenişehir'de araç muayene istasyonu açmak için fizibilite çalışmalarına başladı.TÜVTÜRK'ten gelen teknik heyet, Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile birlikte tesisin kurulmasının planlandığı arsada inceleme yaptı. Teknik heyetin hazırladığı raporun TÜVTÜRK Yönetim Kurulu'nda onaylandıktan sonra çalışmalara başlanacağını belirten Başkan Çelik, “Yıl içinde yapım çalışmalarının tamamlanması ve araç muayenelerinin ilçemizde yapılmaya başlanmasını bekliyoruz” dedi.

Çelik, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin, bitişiğindeki kendisine ait 16 dönümlük arsanın 7 dönümünü tesis kurulması için TÜVTÜRK'e tahsis edeceğini kaydetti. Yenişehir'deki araç sahiplerinin araç muayenesi için Kestel, Bilecik ve İnegöl'deki istasyonlara gittiğini belirten Çelik, “Yenişehir'de kurulacak araç muayene istasyonundan Yenişehirlilerin yanı sıra, İznikliler de yararlanacak. İstasyonun Sanayi Sitesi'nin yanına kurulması sayesinde, araç sahipleri muayene sırasında eksiklerini kolayca giderebilecekler” diye konuştu.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/tuvturk-ten-yenisehir-e-is ...yon/57495/

Aslında Yenişehir'den önce Nilüfer civarında olması lâzım ama önce Yenişehir'de karar kılınmış. Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pzr 26 Hzr 2016, 23:16

YENİŞEHİR’DE ÇİFTE AÇILIŞLI İFTAR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİŞEHİR’DE DÜZENLENEN İFTAR YEMEĞİ ÖNCESİNDE TEPEDEN TIRNAĞA YENİLENEN 35 YILLIK YENİŞEHİR BELEDİYESİ EKMEK FABRİKASI (YESAŞ) İLE YAPIMI TAMAMLANAN KÜLTÜR MERKEZİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ALTYAPIDAN ULAŞIMA, KIRSAL KALKINMADAN SOSYAL KÜLTÜREL ETKİNLİKLERE KADAR HER ALANDA YENİŞEHİR İLÇESİNE YATIRIM YAPMAYA DEVAM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.
- YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ÇELİK, YESAŞ’IN TEPEDEN TIRNAĞA REVİZESİNİN TAMAMLANDIĞINI, KÜLTÜR MERKEZİ’NİN İSE İLÇEYE FARKLI BİR ALGI VE İMAJ KAZANDIRACAĞINI KAYDETTİ.
- AK PARTİ MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN, YENİŞEHİR DEVLET HASTANESİ’NİN PROJELERİNİN BİTTİĞİNİ VE GÜZ DÖNEMİ TEMEL ATMAYI AMAÇLADIKLARINI MÜJDELEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’de düzenlenen iftar yemeği öncesinde tepeden tırnağa yenilenen 35 yıllık Yenişehir Belediyesi Ekmek Fabrikası (YESAŞ) ile yapımı tamamlanan Kültür Merkezi törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, altyapıdan ulaşıma, kırsal kalkınmadan sosyal kültürel etkinliklere kadar her alanda Yenişehir ilçesine yatırım yapmaya devam ettiklerini söyledi. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, YESAŞ’ın tepeden tırnağa revizesinin tamamlandığını, Kültür Merkezi’nin ise ilçeye farklı bir algı ve imaj kazandıracağını kaydetti. AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin, Yenişehir Devlet Hastanesi’nin projelerinin bittiğini ve güz dönemi temel atmayı amaçladıklarını müjdeledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçeyi kapsayan iftar programları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehirlilerle aynı iftar sofrasında buluştu. Yenişehir’deki açılış törenleri ve iftar programına Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Şahin ve Hakan Çavuşoğlu da katıldı. Yenişehir ilçesinde düzenlenen iftar programı öncesinde ilçe için büyük önem taşıyan iki tesisin açılışı yapıldı. İlk olarak Yenişehir’de 1981 yılında açılan ve kesintisiz 35 yıldır hizmet veren Yenişehir Belediyesi Ekmek Fabrikası, tepeden tırnağa revizyonun ardından yeniden hizmete açıldı. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, zaman zaman 15-16 bin ekmek kapasitesine ulaşan fırının halen 10 bin ekmek üretim kapasitesiyle çalıştığını ve nice 35 yıllar hizmet edecek şekilde baştan aşağı yenilendiğini vurguladı.

Ekmek kuyrukları komik geliyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bursa’da BESAŞ gibi Yenişehir’de de YESAŞ’ın hem piyasada denge unsuru oluşturduğunu hem de halkı kaliteli, hijyenik ve ekonomik gıda ile buluşturduğunu söyledi. Gıda güvenliği, kaliteli üretim ve taleplere cevap verilmesinin büyük önem taşıdığını dile getiren Başkan Altepe, “1970’lerde büyük sıkıntılar yaşandı. Fırınların önünde uzun ekmek kuyrukları oluştu. Şimdi bunları filmlerde sinemada görüyoruz da komik geliyor ama Türkiye bunları yaşadı. Bu dönemde belediyeler karar aldı ve piyasada dengeyi sağlamak amacıyla üretim yaptılar. Bugün BESAŞ ekmek ihtiyacının yüzde 20’sini üretiyor. Böylelikle şehre standart ve kalite getirmiş oluyor. YESAŞ da bunlardan biri. En kaliteli ürünler burada üretilecek aynı zamanda burası diğer üreticilere de örnek olacak” dedi.

Video:Hastane müjdesi
AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin de YESAŞ’ın halk sağlığı için ne kadar önemli bir tesis olduğunu ancak sağlık için bir diğer önemli konunun da hastane olduğunu kaydetti. Uzun gayretler sonucu eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve şimdiki Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın destekleriyle Yenişehir Devlet Hastanesinin projelerinin bitirildiğini dile getiren Şahin, “Şimdi yaklaşık maliyet çalışmaları yapılıyor. Bunlar da bitince ihale günü alacağız. Hedefimiz güz mevsiminde 75 yataklı hastanenin temelini atmak” diye konuştu.

Modern Kültür Merkezi
YESAŞ’ın hizmete açılmasının ardından davetliler Yenişehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kültür Merkezi’nin açılışına katıldı. Buradaki törende konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “İlçemiz tarım, sanayi, demiryolu, hava ve kara ulaşımı, otomotiv test merkezi ile bölgemiz ve ülkemizin yükselen değerleri arasında yer alıyor. Ancak bizler biliyoruz ki Osmanlının ilk kurulduğu yer olması asabiyle yeni adını alan Yenişehir, Osmanlı’nın ilk başkentidir. Böyle bir medeniyetin kurulduğu toprakların adına yaraşır şekilde maddi manevi değerleri korumak ve gelecek nesillere aktırılmasına imkan sağlamak bize düşüyor. Tüm bu düşünceler ışığında yapımına başlanan ve ilçemizin önemli bir eksiği olan kültür merkezimizi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 480 kişilik konferans salonu, 240 kişilik nikah dairesi, 90 kişilik sinema salonu, kafeteryası, resim ve müzik salonları, fuaye alanları ile ilçemize farklı bir algı ve imaj kazandıracağız” dedi.

Hedef her alanda kalkınma
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Kültür Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Sağlıklı içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları ile Avrupa’nın bir çok şehrinde bile olmayan altyapının Yenişehir’e kazandırıldığını dile getiren Başkan Altepe, “Yenişehir’in gerçek anlamda çağdaş bir kent olması için merkezdeki çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanında süt ürünleri tesisi, biber halinin yenilenmesi konusunda çalışıyoruz. Yine çarşıda cephe sağlıklaştırma çalışmalarını bu günlerde başlatıyoruz. Sinan Paşa Külliyesi başta olmak üzere nerede tarihi bir eser varsa hepsini bir bir ayağa kaldırıyoruz. Sulama göletlerinden fide fidan desteğine, salça makinesi ve ceviz soyma makinesine kadar çiftçimizin kalkınması için ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Açılışını yaptığımız Kültür Merkezi de ilçenin sosyal hayatına önemli bir katacak. Kültür Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
AK Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da binlerce kişiyi aynı iftar sofrası etrafında buluşturan Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/yenisehir-de-cifte-acilis ...ber/22130/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 22:58

BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİŞEHİR’E YATIRIM ZİNCİRİ
Alıntı:
- Bursa’nın daha yaşanabilir ve daha ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle hizmet yağmurlarına tüm ilçelerde devam eden Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir İlçesi’ndeki yedi mahallenin bağlantı yollarının açılışı yapıldı ve 130 yıllık Dereköy Camii’nin restorasyonuna da ilk harç döküldü.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Bütünşehir’ uygulamaları kapsamında Yenişehir’e yatırımların süreceğini ve ilçenin Büyükşehir ile daha da güçlü olduğunu söyledi.
Bursa’nın daha yaşanabilir bir kent olması hedefiyle hizmet yağmurlarına tüm ilçelerde aralıksız devam eden Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Bütünşehir’ uygulamaları kapsamında Yenişehir’deki yedi mahallenin bağlantı yollarının açılışı yapıldı ve Dereköy Camii’nin restorasyon çalışmaları ilk harç dökülerek başlatıldı.

Bursa’nın tüm ilçeleriyle birlikte kalkınmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’de yedi mahallenin daha kolay ulaşımını sağlayacak olan bağlantı yolları ulaşıma açıldı. Yenişehir Karacaali Mahalle Meydanı’nda yapılan yedi mahallenin bağlantı yollarının toplu açılış töreni Yenişehirlilerden de büyük ilgi gördü.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özellikle ilçelerde yolların çok önemli olduğunu belirterek, Yenişehir’de uzun zamandır beklenen bir hizmeti kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Altepe, eski dönemlerde yapılamayan ve Yenişehir Belediyesi’nin tek başına yıllarca yapamayacağı yatırımların bu dönemde yapıldığını belirterek, “Bu dönem hizmet dönemi. Yenişehir’e hizmet yağmaya devam edecek. Kırsalda ilçelerimizin desteklenmesi konusunda tüm çalışmaları yapıyoruz, sulama hatlarından göletlere, çarşıdaki restorasyondan Yenişehir kapalı pazar yerine kadar pek çok önemli ve güzel proje Büyükşehir ile birlikte gerçekleştiriliyor. Tarihi eserler de proje kapsamında gerçekleşiyor. Her alanda yatırım yapıyoruz. Bugüne dek yapılamayan herşey bu dönemde yapılıyor” diye konuştu.

Yollar açılıyor Yenişehir’de yüzler gülüyor
Başkan Altepe, “Yenişehir’e Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapımı devam eden işler, 225 milyon TL’ye ulaştı. Yenişehir’e ne yapsak az. Türkiye gelişiyor, kalkınıyor ve hızla ilerliyor” dedi.
Başkan Altepe, Yenişehir İlçesi yol çalışmaları kapsamında Alaylı, Karacaali, Afşar, Yolören, Uluköy, Fethiye–Koyunhisar ve Menteşe bağlantı yolları olmak üzere toplam 31 kilometreyi bulan yol çalışmasının maliyetinin de yaklaşık 8 milyon TL (8 trilyon) olduğunu ve bu yollara toplam 100.000 ton kaplama yapıldığını sözlerine ekledi.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilçeye yatırımlarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, “Yenişehir, yapılan çalışmalarla çok değişti. Yolların yapılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah Yenişehir’de bu süreç uzun yıllar Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Recep Altepe ile devam eder” diye konuştu.
Karacaali Mahalle Muhtarı İsmail Demiröz de hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Altepe ve Çelik, protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte kurdele keserek bağlantı yollarının açılışını gerçekleştirdi.

Video:Dereköy Camii’nde restorasyon başladı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, daha sonra Yenişehir’in Dere Mahallesi’nde bulunan tarihi Dereköy Camii restorasyonu ve çevre düzenleme çalışmalarını da ilk harcı dökerek başlattı. Başkan Altepe, “Dereköy’de taihi camiinin restorasyonu için bir aradayız. Artık köylerimizde dahi Büyükşehir Belediyesi var. Bölgede yapılamayanların yapılması konusunda ilçe belediyelerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir’in gücüyle birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yenişehir’deki 20 tarihi miras projesi de gerçekleştiriliyor. Dere Mahallesi’nde yaklaşık 130 yıllık tarihi Dereköy Camii, özgün kimliğine kavuşacak. Vatandaşlardan gelen talep üzerine camide çalışmalarımızı başlattık. Vatandaşlarımız geçici olarak başka camilerde ibadetlerini yapıyorlarmış. Kısa zamanda buradaki restorasyonu tamamlayıp ibadete açmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve Dereköy Mahallesi Muhtarı Lütfü Ayaş restorasyondan dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından dua edilerek Dereköy Camii restorasyon çalışmalarına ilk harç döküldü.
Dereköy Camii, 1926 yılında inşa edilmiştir. Camiye 1936 tarihinde çeşme, 1950 yılında minaresi eklenmiştir. Camiinin bütününde sahip olduğu fiziksel, doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin korunması, geliştirilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmalarına başlandı. Camii için hazırlanan restorasyon projesi, Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayıyla gerçekleştiriliyor. Restorasyon, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı kontrolünde gerçekleşiyor. 258 metrekare alana sahip Dere Mahallesi Camii Restorasyon Projesi; camii yerleşkesinde bulunan yapıların statik değerlendirmesi ile onarımlarını içeriyor.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-den-yenisehir- ...ber/23642/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2017, 22:56

BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİŞEHİR’E HİZMET YAĞMURU
Alıntı:
- Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Yenişehir’de projelendirilen Terziler Göleti ile bölgede düzenlenen yol çalışmalarının açılışı gerçekleştirildi.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her köşesinde devam eden hizmetlerinin Yenişehir’de de gerçekleştirildiğini ve Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe halkına verdiği sözleri tuttuğunu söyledi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Yenişehir’de projelendirilen Terziler Göleti ve bölgede düzenlenen yol çalışmalarının açılışı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her köşesinde devam eden hizmetlerinin Yenişehir’de de gerçekleştirildiğini ve Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe halkına verdiği sözleri tuttuğunu söyledi.

Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla çalışmalarına hızla devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınma hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalarından tüm ilçeler nasibini alıyor. Bursa’da kente değer katan yatırımlarını tüm ilçelere ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir İlçesi’nin Terziler Köyü Mahallesi’nde projelendirilen Terziler Göleti ile bölgeye kazandırılan 11,2 kilometrelik yolu hizmete açtı.
Bursa’ya eserler kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Terziler Sulama Göleti’nin açılışında yaptığı konuşmada, Yenişehir’de verdikleri sözleri tuttuklarını söyledi. Bursa’da kırsal kalkınmanın önemine değinen Başkan Altepe, “Güçlü şehirlerle birlikte güçlü bir Türkiye’yi oluşturmak için çalışıyoruz. Artık yerel yönetimler her konuda çalışıyor. Bizim ilgilenmediğimiz konu yok. Biz Bursa’nın yeşillenmesiyle ilgili de çalışıyoruz. Bursa’nın tarihinin ayağa kalkmasıyla da ilgileniyoruz. Bu alanlarda dünya çapında en üst sıralara geldik. Tarımın gelişmesi ile de ilgileniyoruz, turizmin, ticaretin ve sanayinin gelişmesiyle de ilgileniyoruz. Türkiye, ilkleri Bursa ile yaşıyor ve devam edecek” diye konuştu.“Bursa, hızla gelişiyor”
Başkan Altepe, Bursa’nın her alanda en önde olduğunu ifade ederken, “Tarıma ve kırsala yapılan hizmetlerde birinci sıradayız. Şu anda bu yaptığımız çalışmalar, dünya tarafından takip ediliyor. Bursa, hızla gelişiyor. Başkalarına konuşmak, bizlere de eser bırakmak düşüyor. Bizler insanımızın yüzünü güldüren eserleri önemsiyoruz, kırsal kesimin gelişmesini istiyoruz. Kırsalda üretimin artmasını, üreticinin daha fazla kazanmasını ve göçün önlenmesini ve buradaki halkımızın mutlu olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Eskiden uzun zaman alan işlerin artık Büyükşehir Belediyesi ile daha kısa zamanda çözüme ulaştığını belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi Terziler’e uğradı, başkan söz verdi, programa aldı, bir sene sonra inşaat başladı, 3. sene de açılış yapıldı. Hatta evvelden gölet yapılıyordu, sulama yok. Biz birçok yere gittik, yıllar olmuş gölet bitmiş, sulama hattı yok. Biz sulama hattını da ihale ettik o da yapılıyor. Köyün içinde de altyapı yapılıyor. Çünkü artık çalışma dönemi, hizmet dönemi…” dedi.

“Yenişehir şanslı”
Bursa’nın kaynaklarıyla kırsalın da hizmete kavuştuğunu anlatan Başkan Altepe, “Yenişehir, şanslı ilçe. Biz sözümüzde duruyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan Bursa bir yandan da Yenişehir ile ilgili yatırımlarımızı hızla sürdürüyoruz. BUSKİ burada 161 km içme suyu, 147 km kanalizasyon, 47 km yağmursuyu ve 75 km asfalt çalışması yaptı. Gölet ve sulama sistemleri ile birlikte 3 yılda yapılan yatırım 86 milyon TL (86 trilyon) ve devam edenlerle birlikte 132 milyon TL’yi (132 trilyon) bulacak, bu dönemin sonunda” dedi.
Yenişehir’e yatırımların süreceğine işaret eden Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak şu anda devam eden yollardan tarihi eserlere ve spor tesislerine kadar tüm projeler bittiğinde ilçenin 242 milyon TL’ye ulaşan yatırıma kavuşacağına işaret etti.Video:Gölet ve yollar 6 milyon TL değerinde
Büyükşehir Belediyesi ile Yenişehir’deki büyüme ve gelişmenin de süreceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Hizmetler devam edecek. Göletle birlikte Terziler ve civarında yapılan yollar, toplamda 6 milyon TL (6 trilyon) tutuyor. Gölet, yıllardır beklentiydi, ancak Büyükşehir ile birlikte çözüldü. Yatırımlara hızla devam ediliyor. Göletle sulamaya açılan saha yaklaşık 3 bin 700 dekar ve 642 bin metreküp faydalı depolama hacmine sahip olan gölet, Terziler ve çevresine hizmet edecek. Yaklaşık 300 haneye yakın insanın faydalanacağı gölet, 3 milyon TL’ye (3 trilyon) mal oldu” dedi.
Yenişehir’deki yol çalışmalarını da anlatan Başkan Altepe, Yenişehir – Köprühisar, Terziler ve Eyerce mahallelerini birbirine bağlayan yol ile Terziler - Hayriye mahalleleri ile Hayriye - Köprühisar mahalleleri arasında toplam 11,2 kilometre yol çalışması bittiğini, yaklaşık 35 bin ton kaplama yapıldığını ve toplamda 3 milyon TL harcandığını sözlerine ekledi.

Büyükşehir’in hizmetleri Yenişehir’i sevindirdi
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle ilçenin değerine değer kattığını belirterek Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Çelik, ilçedeki 71 mahallede de güzel hizmetlere devam edileceğini sözlerine eklerken, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ise Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bütünşehir uygulamasıyla ilçelerde yapılan yatırımların kentin gelişiminde çok önemli ve heyecan veren adımlar olduğunu söyledi.
Yenişehir Terziler Mahallesi Muhtarı Selami Ceylan da 40 yıldır beklenen göletin yapılmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, Yenişehir’e ve Terziler’e hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından göletin açılışı gerçekleştirildi.
Programda ayrıca, Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’e kazandırılan ve ilçeye canlılık kazandıracak ‘BESAŞ Süt Dünyası’ adlı tesisin de açılışı yapıldı. Başkan Altepe, burada yaptığı konuşmasında vatandaşların mekanda BESAŞ ürünlerine ulaşabileceğini ve kahvaltı edip çocuklarıyla vakit geçirebilecekleri sosyal bir alanın oluşturulduğunu belirtti. Yenişehir’e yakında kazandırılacak süt ürünleri fabrikasının çalışmalarının da sürdüğünü ifade eden Başkan Altepe, ayrıca ilçede Yenişehir Belediyesi tarafından yapılan Sertaç Dübek Parkı’nın açılışı ile kadınlar spor salonunun temel atma törenine de katıldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-den-yenisehir- ...ber/24373/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 29 Eyl 2017, 20:54

BABA SULTAN PARKINDA BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLADI
Alıntı:
- KENT MERKEZİNDEKİ DÜZENLENMİŞ YEŞİL ALAN MİKTARINI ARTIRMA ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YENİŞEHİR İLÇESİNDE VATANDAŞLARIN EN ÖNEMLİ BULUŞMA NOKTALARINDAN OLAN BABA SULTAN PARKI’NI DA SİL BAŞTAN YENİLİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, PROJE KAPSAMINDA PARKIN ÇEVRE DUVARLARINDAN SOSYAL DONATI ALANLARINA KADAR TAMAMEN YENİLECEĞİNİ VE ÇALIŞMALARI ÖNÜMÜZDEKİ YAZA KADAR BİTİRMEYİ AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ.


Kent merkezindeki düzenlenmiş yeşil alan miktarını artırma çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ilçesinde vatandaşların en önemli buluşma noktalarından olan Baba Sultan Parkı’nı da sil baştan yeniliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, proje kapsamında parkın çevre duvarlarından sosyal donatı alanlarına kadar tamamen yenileceğini ve çalışmaları önümüzdeki yaza kadar bitirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Bursa’da hayata geçirdiği yatırımlarla kentin yaşam kalitesini her geçen yıl daha da yukarılara taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede altyapıdan ulaşıma, spordan kırsal kalkınmaya kadar her alanda önemli yatırımları yapmaya devam ediyor. Yenişehir ilçesinde de ulaşımdan sulama göletlerine ve tarihi Sinan Paşa Külliyesi’nin restorasyonuna kadar önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ilçe halkının en önemli buluşma noktalarından olan Baba Sultan Parkı’nı sil baştan yeniliyor. İçinde Orhan Gazi döneminde yaptırılan tarihi Postinpuş Zaviyesi’nin de bulunduğu yaklaşık 26 bin metrekare alan çevre duvarlarının yenilenmesinden, yürüyüş yollarına, dinlenme alanlarından çocuk oyun alanlarına kadar yeniden düzenleniyor.Video:Önümüzdeki yaza yetişecek
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile birlikte Baba Sultan Parkı’nda devam eden yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Yeniden ‘Yeşil Bursa’ hedefiyle kent merkezindeki yeşil alan düzenleme çalışmalarını hızla sürdürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, merkeze sonradan bağlanan ilçelerde de düzenlenmiş yeşil alan miktarının artırılması için çalıştıklarını söyledi. Baba Sultan Parkı’nın Yenişehir’in merkezinde önemli bir buluşma noktası olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “İçinde tarihi Postinpuş zaviyesinin de bulunduğu 26 bin metrekare alanı yeni baştan düzenliyoruz. Çevre taş duvarlarından başlayarak, yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve çocuk oyun alanları yapacağız. Önümüzdeki yaza yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de ilçeye değer katan yatırımları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/baba-sultan-parkinda-buyu ...ber/24523/

Hayırlı uğurlu olsun.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet