Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 149
necati demir
9 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 09:55

merhaba, belki benden önce de dile getirilmiştir. silinen mesajların mesaj sahibine iade edilmesi gerektiğini düşünüyorum. bu iki açıdan önemli; 1. hatasını anlamada yardımcı olur. (yanında bir de not olursa). 2. çok uzun zaman sonra yazdığı bir mesajdan alıntı yapmak isteyebilir. (zira word e kopyalasak da hep aynı pc den yazmıyor olabilir kişi ya da pc formatlanır).
kolay gelsin

Burç

9 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 09:56

Alıntı:
fotoğraf popülaritesi ne anlam ifade ediyor

Siteye yüklediğin fotoğrafların her birine ortalama kaç defa bakıldığını gösteriyor.
25 foto yüklemişsin, 199 defa bakılmış, ortalaması 8 oluyor.
Bu rakamın artması şimdilik gurur kaynağı olmaktan başka bir işe yaramıyor.
İlerde bir liste halinde istatistikler sayfasına en popüler fotoğrafçıları sıralayarak,
tatlı bir rekabet yaratmak düşüncesi var.

Popülariteyi artırmak için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta : aynı fotoğraftan
birkaç değişik kare yüklemeyin. En beğendiğinizi yükleyin. Yoksa bu ortalama bakılma
sayısını epey düşürüyor. Bir de tabi kurallara uymayan bir fotoğraf yüklerseniz,
bu foto silinse bile yüklediğiniz foto sayısı sabit kalıyor ve bu da ortalamayı çok düşürür,
çünkü kimse silinen bir fotoğrafa bakamaz.

necati demir
9 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 10:12
arama motoru

merhaba, sitenin oldukça yenisiyim. bir konuda heyecan ile yazarken aslında o konuda daha önce bir başlık var mıydı diye endişeleniyorum ve başlıyorum aramaya.
eh belki biraz beceriksizlik, belki de antreman eksikliği zaman gözler yoruluyor bel ağrıyor... sanırım anladınız "ali kırca" koltuğu herman miller tasarımı almalıyım sanırım.
yada böyle bir olanak var ve ben onu da mı bulamadım?
kolay gelsin.

ufuk1978

9 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 10:13

Alıntı:
Yoksa bu ortalama bakılma
sayısını epey düşürüyor. Bir de tabi kurallara uymayan bir fotoğraf yüklerseniz,
bu foto silinse bile yüklediğiniz foto sayısı sabit kalıyor ve bu da ortalamayı çok düşürür,
çünkü kimse silinen bir fotoğrafa bakamaz.

Buna bir diyeciğim yok ama birşeye dikkat ettim.Yüklediğim fotoğraflara bir müddet sonra tekrar bakmak için girdiğimde rakamın arttığını gördüm.Sabah ilk girdiğimde 193 tü fotoğraflarıma baktığımda ise 198 e çıktı.Bu sorun oluşturmaz mı yani bilgisayarımı kapatıp tekrar siteye girip defalarca resimlerime bakıp popülaritemi arrtırabilirim.Yanlış mı düşünüyorum?

Hakan Aydın

9 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 10:42

Alıntı:
merhaba, sitenin oldukça yenisiyim. bir konuda heyecan ile yazarken aslında o konuda daha önce bir başlık var mıydı diye endişeleniyorum ve başlıyorum aramaya.
eh belki biraz beceriksizlik, belki de antreman eksikliği zaman gözler yoruluyor bel ağrıyor... sanırım anladınız "ali kırca" koltuğu herman miller tasarımı almalıyım sanırım.
yada böyle bir olanak var ve ben onu da mı bulamadım?
kolay gelsin.

Sitenin sağ üst köşesinde bulunan sitede ara bölümünü kullanabilirsiniz. Özellikle sayfanın üst bölümündeki kutucuk oldukça pratik...

Alıntı:
Buna bir diyeciğim yok ama birşeye dikkat ettim.Yüklediğim fotoğraflara bir müddet sonra tekrar bakmak için girdiğimde rakamın arttığını gördüm.Sabah ilk girdiğimde 193 tü fotoğraflarıma baktığımda ise 198 e çıktı.Bu sorun oluşturmaz mı yani bilgisayarımı kapatıp tekrar siteye girip defalarca resimlerime bakıp popülaritemi arrtırabilirim.Yanlış mı düşünüyorum?

Her fotoğraf için bahsettiğiniz uygulamayı 10'ar kez yapsam herhalde akşam olurdu. Kimsenin bu işle uğraşacağını sanmıyorum. Uğraşan varsa aklından şüphe etmekte haksız sayılmam. Zira fotoğraf popülaritesinin bize kazandırdırdığı herhangi birşey yok.

Ola ki, fotoğrafa bakılma sayısına bağlı bir yarış yada rekabet ortamı yaratılırsa, dereceye girecek üyelerin sunucuda yüklü yüzlerle hatta binlerle ifade edilecek sayıda fotoğrafı olacaktır ve bahsettiğiniz uygulama için ciddi mesai harcaması gerekecektir.

Cem Telgeren
9 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 10:55

Alıntı:
Ola ki, fotoğrafa bakılma sayısına bağlı bir yarış yada rekabet ortamı yaratılırsa, dereceye girecek üyelerin sunucuda yüklü yüzlerle hatta binlerle ifade edilecek sayıda fotoğrafı olacaktır ve bahsettiğiniz uygulama için ciddi mesai harcaması gerekecektir.

Yine de oturup da bunu yapabilecek üyeler varsa ki umarım yoktur, buna da şöyle bir çare bulunabilir.Tıpkı bir üyenin kendi mesajına oy verememesi gibi, kendi fotoğrafına wow puan verememesi gibi, üyenin kendi fotografını büyütememesi yani kendi fotoğrafına bakamaması sağlanır olur biter

Burç

9 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 11:03

Üyenin kendi fotoğrafına bakınca sayılmamasını sağlamak çok basit.
Zaten kimin, hangi fotoğrafa, kaç defa baktığı hep kayıt ediliyor.

Ancak daha önce yazdığım üzere fotoğraf popülaritesi, bir "gurur kaynağı" olmaktan öte hiçbir
anlam taşımıyor. Eğer yatıp kalkıp kendi fotoğraflarına bakarak gurur duyabiliyorsa, varsın uğraşsın.
Sitemizdeki üye kalitesinin bu seviyenin üstünde olduğunu rahatça söyleyebilirim.

ufuk1978

9 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 11:13

Alıntı:
Sitemizdeki üye kalitesinin bu seviyenin üstünde olduğunu rahatça söyleyebilirim.

Orası kesin.Ben sadece ortada bir hata varsa düzeltilmesi için dikkat ettiğim bir hususu sizinle paylaşmak istedim.Sonuçta herşey site yararı için

Yusuf Kaplan

9 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 13:30

Mesaj penceresinde ı, ü, ö, ş, ç, ğ olduğu gibi büyük harfleri olsa çok hoş olur.
Klavyemde bu harflerin olmadığı için bazen zorluk çekiyorum.
Ü, Ö, Ç'yi yapabiliyorum, fakat diğerleri olmuyor.

ilginiz için teşekkür ederim.

Cem Telgeren
9 yıl önce - Cmt 22 Eyl 2007, 00:26

Halen ''Haberler ve Sohbet'' bölümünde alt başlıklar halinde bulunan site ile ilgili olan bölümlerin bir araya getirilerek ''Haberler ve Sohbet'' bölümünden ayrılıp, ayrı bir başlık altına alınması mümkün olabilir mi acaba? Çünkü gerilere gitmiş site ile ilgili başlıkları bulmak bazen çok zaman alıyor.

sayfa 149
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET