Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kırşehir Hakkında
« önceki   12345

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 5
Misafir 26c

1 yıl önce - Cmt 15 Nis 2017, 11:38

Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesi

Aksaray'lıların yıllardır beklediği haber Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın'dan geldi.Kırşehir-Aksaray-Ulukışla demiryolu hattı projesini incelemek üzere Aksaray'a giden Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın, 2017 yılı içerisinde temel atma töreninin yapılacağını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın Vali Aykut Pekmez'i ziyaret etti. Aksaray-Ulukışla Demiryolu hattı projesinin son durumu hakkında bilgi veren TCDD Genel Müdürü Apaydın, sondaj çalışmalarının devam ettiğini yapım ihalesinin ardından yılsonuna doğru ilk kazmanın vurulması ile projenin başlayacağını söyledi.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın yaptığı açıklamada Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesi hakkında bilgilendirme ve sahayı yerinde incelemek için Aksaray'a geldiklerini söyledi.

AKSARAY DEMİRYOLUNDA ÖNEMLİ BİR NOKTAYA GELECEK

Vali Aykut Pekmez ise yaptığı açıklamada son Aksaray'ın 15 yılda aldığı önemli yatırımlara önemli bir halka daha eklendiğini söyledi.

Aksaray Demiryolu projesinin teknik olarak hızlı yapılabilecek bir konumda olduğunu vurgulayan Vali Pekmez; "İnşallah süratle yapımı gerçekleştirilecek. Karayolundan sonra demiryolunda da Aksaray'ımız önemli bir noktaya gelecek. Demiryolu; yük ve insan taşımacılığı açısından çok önemli. Özellikle OSB'ye bu yıl ekleyeceğimiz 500 hektar alanıda düşündüğümüzde birinci öncelikli Mersin limanına daha sonra Samsun limanına ulaşmada bize büyük avantaj sağlayacak. İlimize önemli katkılar sağlayacağın düşünüyorum. Bu konuda emeği gecen daha önceki ve şimdiki vekillerimize Sayın Ulaştırma Bakanımıza Hükümetimize Aksaraylılar adına teşekkür ediyoruz.' dedi.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın'a ziyareti ve verdiği bilgilerden dolayı teşekkür eden Vali Aykut Pekmez; "Genel Müdürümüzün kendisini buraya gelmesi ile bakanlığımızın bu projeye ne kadar sahip çıktığını ve ne kadar arzulu olduğunu gösteriyor. Bizde bundan dolayı büyük memnuniyet duyduk. İnşallah Aksaray için ülkemiz için hayırlı bir çalışma olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'diye konuştu.


vncntvg
1 yıl önce - Pzr 24 Eyl 2017, 20:58

köy tarlasının metrekare fiyatı hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Misafir 270

7 ay önce - Pzr 22 Nis 2018, 13:43


Alintidir.sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET