Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Sokaklarında Yaşanılan Başıboş Hayvan Sorunları
« önceki   123 ... 151617

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 17
aliefe2010
6 ay önce - Sal 13 Hzr 2017, 15:38

Sokak köpeklerinin ve Kedilerinin sağı solu belli olmaz çünkü hangi ırka mensup oldukları belirsizdir..Irkını bildiğiniz Hayvana ona göre yaklaşırsınız fakat bunların Irkı belirsizdir ve ne yapacakları önceden tahmin edilemez..Sokak köpekler'in ne zaman ne yapacağı belli olmaz,onları her gün besleyen insana bile saldırabilirler ki bu çok yaşanmıştır,özellikle çocuklara karşı saldırgandırlar,sürü içersinde kendini diğer köpeklere ispat etmek için kolay hedef seçtikleri çocuklara saldırırlar ve müdahele edilmezse çocuğu öldürene kadar durmazlar..Eğer size saldıran bir Köpek olursa burnuna doğru sert bir tekme atın ve etrafta araba,duvar gibi yüksek bir yer varsa üstüne çıkın ve yardım çağırın,kaçmaya çalışmayın sizi yakalar ve ısırırlar...Mümkünse gördüğünüz zaman sakin bir şekilde yolunuzu değiştirin,yavaş yavaş yürüyün,sakin kalmaya çalışın korkunuzun kokusunu alırlar,kesinlikle göz göze gelmeyin bunu tehdit olarak algılarlar ve saldırırlar...Allah herkesi ciddi bir köpek saldırısından korusun,başına gelmeyen bilemez ,uzaktan görüldüğü gibi değildir, ciddi travmatik sonuçlar doğurur..Devletin bu soruna Insani bir çözüm bulması gerekir yoksa ciddi saldırı vakaları duymaya devam ederiz..

Misafir f4f

2 ay önce - Cmt 23 Eyl 2017, 16:56

Burada varolan başıboş hatvan sorunlarından şikayetçi olan insanların eminim çoğu hayvansever insanlar. Muhalefet olan arkadaşlar en azından empati kurarak davranırsanız bizlere hakvereceksiniz. Bornova'da yaşıyorum. Sokak, cadde, meydan, park vs. hemen hemen heryerde sürü halinde sokak köpekleri cirit atıyor. Başıboş ve eğitimsiz bu hayvanlar ciddi anlamda halka hayatı zorlaştırıyorlar. Bakın 3 yıldır bulunduğum muhitte her gece sabahlara kadar havlayan bu köpekler yüzünden uyuyamiyoruz. Gece yürüyüşlerine parklara gidemiyoruz. Hayvansever geçinenler yolda gördüğünüz hayvanın kafasını okşayıp kendinizi mutlu edeceksiniz diye ciddi bir kesim bu rahatsızlığa katlanmak zorunda hiç değil. Her fırsatta örnek vererek kıyasladığınız Avrupa Ülkelerine bakmanız da fayda var. Sokaklarda başıboş hayvanların cirit atması onaylanacak bir durum değildir. Acilen bir çare bulunmalıdır. Zira hayati ciddi anlamda zorlaştırıyorlar.

Misafir d88

2 ay önce - Cmt 23 Eyl 2017, 21:51

izmir bu belediyeyle hiç bir zaman avrupanın A sı olamaz Trafik ışıklarının altına park eden başıboş 35 plaka araçlar var önce o sorunlar halledilsinsayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet