Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yalova Üniversitesi
« önceki   123 ... 242526

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
Süha
6 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2011, 12:35

YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2 ÖNEMLİ TOPLANTIDA YERALDI
Alıntı:

Yalova Üniversitesi ulusal ve uluslar arası toplantılara katılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisi Ömer Çiftçi Ankara’da düzenlenen, “Eğitim ve İşbirliği Planı” ve Bulgaristan’da düzenlenen, “Güvenli Çevre” toplantılarına katıldı.

Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisi Ömer Çiftçi Yalova Üniversitesi Dış İlişkiler Merkezi Birimi’ni (YADİM) temsilen Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında 24-26 Temmuz 2011 tarihleri arasında Ankara Midi Hotel’de yapılan 2011 TCP (Training and Cooperation Plan-Eğitim ve İşbirliği Planı) Değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantı süresince 2011 yılı içerisindeki uluslararası eğitimler ve ağ kurma faaliyetlerinden elde edilen çıktılar ve eğitimlerin verimliliği değerlendirildi. YADİM Temsilcisi Ömer Çiftçi 4-9 Haziran 2011 tarihleri arasında katıldığı Bulgaristan’da düzenlenen Gençlik Programlarında çevreye duyarlı tutumun geliştirilmesi amacıyla düzenlenen Safety Environment (Güvenli Çevre) Eğitim Kursu konusundaki görüş ve önerilerini katılımcılarla paylaştı.

Kaynak: http://yalovagazetesi.com/Haberler/HaberDetay.asp ...erID=13511

Süha
6 yıl önce - Prş 11 Ağu 2011, 15:23

ÜNİVERSİTE 8 EYLÜL’Ü BEKLİYOR
Alıntı:
Yalova Üniversitesi yerleşkesi için atılacak adım 8 Eylül 2011 tarihinde Bursa 2. İdare Mahkemesinde açılan davanın sonucuna göre netleşecek.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, TİGEM’de yapılacak çalışmalarla ilgili 8 Eylül’de Bursa 2. İdari Mahkemesi’nde gerçekleşecek duruşmayı beklediklerini söyledi. Mahkemeye gerekli dosyaları sunduklarını kaydeden Eruslu, “8 Eylül’de mahkememiz olacak. Bilirkişi raporları hazırlandı. Teknik temaslar yapıldı. Mahkeme tamamen bilgilendirildi” diye konuştu.

Mahkemeden olumlu bir sonucun çıkacağına inandığını ifade eden Eruslu, “Biz Yalova Üniversitesi’nin TİGEM’de kurmak istiyoruz. Herkes biliyor ki bu arazi tarımsal özelliğini kaybetmiş bir yer. Bunla ilgili raporlar mahkemeye verildi. Artık üniversitemize hız kazandırmak istiyoruz. Bu engeli aşmak istiyoruz” dedi.

Rektör Eruslu, Yalova Belediyesi ve Üniversite arasında krize yol açan daha sonra ise mutlu sona ulaşan imar uygulaması ile ilgili çalışmanın tamamlandığını ifade etti. Konunun Belediye Meclisi’nde Eylül ayında görüşülerek onaylanacağını belirten Eruslu, şöyle konuştu:

“1/5 bin ve 1/ binlik plan hazır. Eylül Meclisi’nde Belediye’den geçecek. 18 uygulamasıyla ilgili çalışmaları yaptık. 18 uygulamasında engellerde kalktı. 18 uygulaması bizim şartlarda olacak. Olumlu pozitif olacak. Belediye mutlu bizi de rahatsız etmeyecek şekilde her şey ayarlandı. Belediye başkanı anlayış gösterdi otopark opsiyonunu iptal etti. Bir kısmı TİGEM’e kaydı. Bu konuda belediye fedakarlık yaptı, teşekkür ederiz.”

Kaynak: http://yalovagazetesi.com/Haberler/HaberDetay.asp ...erID=13619

FatihCEM
2 yıl önce - Cum 06 Ksm 2015, 15:46

Eski logosu daha güzel ve anlamlıydı

edegadila
1 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2016, 16:51

buranın kampüsü tamamlandımı ?

Misafir 2ba

2 ay önce - Çrş 20 Eyl 2017, 16:53

Yalova Üniversitesi'nin akademik yıl açılışında Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar,“Şahsen ben de kendimi çok layık görmüyorum bu işe. Ben Edinburgh Üniversitesi´nde okudum. Orada hoca olamadım. Türkiye´mizin seçkin kurumları Boğaziçi´nde, ODTÜ´de, buralarda da hoca olamadım. Belki epey eksik yanım var. Yani Yalova Üniversitesi´nde gelmeyi çok hak etmiyorum belki de ama olsun. Gene de samimiyetle elimden geleni yapacağım.
Rektör vekiline de seslenen İnce, “Hocam üzülmeyin, iyi üniversitelerde hoca olamamışsınız. Bu ülkede Pavarotti´yi konservatuara almadık biz, sesi yetersiz diye. Hiç canınızı sıkmayın. Bak ben de genel başkan olamadım. Ben moralimi bozuyor muyum? Sen niye bozuyorsun? Yalova´nın kaderi bu demek ki. Hep Kaybedenler Kulübü olmuş demek ki” şeklinde konuştu.(Sözcü)

sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 242526
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler