Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 11
Misafir 012

1 yıl önce - Sal 19 Eyl 2017, 14:45

hata bizdeki buradaki insanlara proje hakkında doğru bilgi verelim, kafalarında soru işareti kalmasın kentsel dönüşümün amacı uygulaması bundan sonra yapılacaklar hakkında bilgi verelim diye düşündük ama saygısız ergenlere yapacak bir şey yok tabi...

Cüneyt5316

1 yıl önce - Sal 19 Eyl 2017, 21:21

Nilüfer'de kentsel dönüşüm( yada rantçılıkta denilebilir.) adam evini alıyor. Sana geçici olarak oturduğun evin kirasını veriyor. Ve ev bitince sıfır evi para almadan sana daire veriyor.
OsmangaZide dönüşüm( yada boş yere ev yapmak ovayı doldurmak veya para yiyememek de denilebilir.) 3-4 katlı evini alır tek daire verir üstüne senden yüklü para ister.
Yıldırım'da dönüşüm Doğudan 4 kardeş gelir 4 kat ev yapar ailesiyle oturur. Belediye 4 katlı eve tek daire verir 4 kardeşi 4 aileyi tek daireye sokmaya çalışır. Üstüne para ister.
malesef Bursa'da rantçılık böyle...


Cüneyt5316

1 yıl önce - Sal 19 Eyl 2017, 21:22

Nilüfer'de kentsel dönüşüm( yada rantçılıkta denilebilir.) adam evini alıyor. Sana geçici olarak oturduğun evin kirasını veriyor. Ve ev bitince sıfır evi para almadan sana daire veriyor.
OsmangaZide dönüşüm( yada boş yere ev yapmak ovayı doldurmak veya para yiyememek de denilebilir.) 3-4 katlı evini alır tek daire verir üstüne senden yüklü para ister.
Yıldırım'da dönüşüm Doğudan 4 kardeş gelir 4 kat ev yapar ailesiyle oturur. Belediye 4 katlı eve tek daire verir 4 kardeşi 4 aileyi tek daireye sokmaya çalışır. Üstüne para ister.
malesef Bursa'da rantçılık böyle...Misafir 994

1 yıl önce - Sal 19 Eyl 2017, 21:29

Yıldırım'daki adam gecekondu mahallesinde ruhsatsız, beş para etmez evler yapıp, kentsel dönüşüm muhabbeti olunca kaçak kat atıyor fazladan bir daire daha versinler diye. Yıldırım'daki adamın 4 katlı kaçak evi Nilüfer'deki bir daire fiyatı etmiyor. O yüzden kaçak 4 katlı bina yapan adam kentsel dönüşümden bana 4 daire versinler diye beklemesin. Öyle bir dünya yok.

murat159357
1 yıl önce - Sal 19 Eyl 2017, 21:40

Kaçak diyorsun yildirima mahalle aralarına bi git 25 yıldır yikim var diye milleti oyalıyorlar ruhsat vermiyorlar izin vermiyorlar halkta mecburen evinin üstüne çelik çati yapıyor yagmurdan su akinri felan sonra altını daireye çeviriyor boyle boyle olusuyor kacak yapılaşma suç halk ya değil belediyede planlama yaparken beceremiyorlar bitişik nizama karşıyım ben demirtaş geleceğin çarpık kentlesme alanı dar sokaklara sıfır 3 kat imar veriyor gene sokaklar dar hamitler güzel gidiyor ama belediye 100 m2 arsası olana imar vermemeli yan komşu ve ada olarak birleşerek ev yapılmasına izin vermeli

Cüneyt5316

1 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2017, 00:17

Ne yapsın adam. İmkanı o kadar elveriyor. Onlarda isterlerdi nilüfer gibi bir yerde adam gibi yaşamayı. Onlar istedilerde yapmadılar mı. Bu kadar da kırıcı itici olmayın misafir. İnsanların gururu onuru vardır.murat159357
1 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2017, 00:38

B×k var niluferde heykelde oturuyorum heykel niluferin tırnağı olamaz benim düşüncem bu hep apartman komşuluk yok bise yok

Berktuğ
site denetçisi

4 ay önce - Prş 07 Hzr 2018, 21:07

DEV PROJEDE 5. ETAP HEYECANI BAŞLADI
Alıntı:
Osmangazi Belediyesi tarafından toplam 42 hektar alanda 4 etap olarak hayata geçirilen Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yeni bir heyecan yaşanıyor.Osmangazi Belediyesi’nin Türkiye’de kentsel dönüşüme ışık tutan dev projesi Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi, büyümeye devam ediyor.

Soğanlı Mahallesi’nde toplam 42 hektar alanda 4 etap olarak hayata geçirilen dev projede, bin 769 konut ve 202 ticaret merkezi inşa edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapılaşmada ideal olarak gösterdiği, zemin artı 5 kat olarak hayata geçirilen proje kapsamında Soğanlı’da günümüz dünyasının örnek şehir mozaiği yükseldi. Modern konut ve ticaret alanları, pazar alanı, ibadet eğitim, sağlık alanları, spor tesisi, otopark, sosyal ve kültürel tesis alanları, yeşil alanlar, yaya ve bisiklet yolları gibi yaşama değer katan birçok ayrıntının yer aldığı Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde şimdi sıra 5. etapta. 

5. etap için inşaat çalışmaları başladı
Toplam 15 bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan 5. etapta 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere toplam 80 konut inşa edilecek. Ayrıca 16 ticari alan da projede yer alacak. Osmangazi Belediyesi, projedeki diğer bölümlerin inşasının tamamlanıp konutların hak sahiplerine tesliminin yapılmasının ardından vakit kaybetmeden 5. etap için inşaat çalışmalarını başlattı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, inşaat alanını gezerek yetkililerden gelinen son durum hakkında bilgi aldı. 

"Önümüzdeki günlerde bu etabın temelini atacağız"
Başkan Dündar, kentsel dönüşüm sayesinde deprem kuşağında yaşayan vatandaşların sağlam konutlarda oturmalarını sağladıklarını ifade ederek, “Osmangazi Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarını hızla sürdürüyoruz. Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk olarak rezerv alanda binaları inşa ettik. Şimdi de riskli alanda oturan vatandaşlarımızı inşa ettiğimiz sağlam ve güvenli konutlara taşıdık. Şimdi de Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 5. etabın inşaatına başladık. Temel atmak için kazı çalışmaları bitmek üzere. Önümüzdeki günlerde bu etabın temelini atacağız. 5. etapta 80 konut ve 16 ticari alan inşa edilecek. Diğer etaplarla birleşerek bu bölgenin dönüşümüne ve gelişimine katkı sağlayacak önemli bir adım atmış oluyoruz. Etap etap olarak ilerlediğimiz bu projemiz, riskli bölgede yapılacak olan çalışmalarla devam edecek. Şuan riskli bölgedeki binaları kamulaştırarak yıkıyoruz. Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından o bölgeyi de dönüşüme sokacağız. Yeşil alanları, açık ve kapalı otoparkları, çevre yoluna bağlantısı, alışveriş mekanları ile kendi yaşam alanını yepyeni mimari çizgilerle yorumlayan bu proje, bölgedeki dönüşümü tetiklemeye devam edecek” dedi.
 
Kaynak: https://www.olay.com.tr/dev-projede-5-etap-heyeca ...55911h.htm

Hayırlı uğurlu olsun.


Misafir 79e

4 ay önce - Prş 07 Hzr 2018, 21:41

Osmangazide oturanlar ne dusunuyor bilemiyorum ama belediye baskanlari arasinda en basarili Mustafa Dundar i buluyorum 5 inci etapla birlikte 2000 e yakin konut yapmis olacak, buyuksehir belediye baskani olsa iyi olacak mevcut baskan projeleri iptal etmekten baska birsey yapmadi.

sdtbrs
4 ay önce - Cum 08 Hzr 2018, 16:03

2000 tane konut yaptıda boş arazide yaptı.
Ne kadar başarı sayılır bilememsayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet