Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Bursanın şebeke suyundan memnunmusunuz?
a-)Evet 53.5%  53.5%  [53]
b-)Hayır 39.4%  39.4%  [39]
c-)Kararsızım 7.1%  7.1%  [7]
Toplam Oy : 99

mimar m. karakoç

9 yıl önce - Cmt 06 Arl 2008, 12:42

Buski şebeke suyu gayet güzel ancak merkeze sonradan katılan ilçe ve beldelerdeki su kalitesi de merkezdeki gibi olmalıdır.

Örneğin Kayapa beldesi merkez ve üç mahallesi içme suyunda acayip kireç var. Şebekeden akan sudan kesinlikle çay yapamıyoruz. Arıtma cihazı kullanmak zorundayız. Özellikle kayapa Toki sakinleri çok muzdarip. Buski, Kayapa-Görükle arasında yapılan ve sanırım D46 diye adlandırdığı su deposu var. Bu depo doburcaya bağlı. bu hattı kayapa yönüne de su yönlendiririrse çok iyi olacak.

Özellikle çamaşır makinası, bulaşık makinası ve kombilerde kireçten dolayı çok sorun yaşanmakta.

Buski Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇETİNAVCI beyin dikkatine de sunulur.

Misafir ac5

1 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2016, 23:21

bursanın suyu temiz ama kıloru ölçülü olsa ?

Misafir 4eb

11 ay önce - Pts 14 Ağu 2017, 08:56

Asla memnun deyiliz iki aydir sular berbat cay yapiyoz camurlu su oluyo bulaşık makineleri bozuldu bozulacak butun mahallenin yemeye korkarak koyuyoz bi hastalik kapariz diye allah sebep olanlari kahretsin bide o hallide kabarik fatura gonderiyolar hakkimi helal etmiyorum bizlere suları zehir edenlere zehir olsun

Misafir da8

11 ay önce - Pts 14 Ağu 2017, 10:28

Doğancı barajında bakım olduğundan dolayı artezyen sularından veriyorlar şebekeye. Bakım çabuk bitmez kesinlikle ben en az 6 ayı var diyorum. İnşallah Doğancı Barajı kullanılabilir haldedir. Alüvyonların doldurduğu soyleniyor, eğer öyleyse Bursalılar yandı.

Efe_Marma
10 ay önce - Sal 12 Eyl 2017, 13:47

duş alırken bile damacana kullanacaz nerdeyse

Misafir 5ed

10 ay önce - Pts 18 Eyl 2017, 22:09

Çok kireç var çaydanlığın alt kısmının dibi bembeyaz kireç oluyor dibine.dikkat edip döküyoruz rakı gibi oluyor yani

Misafir 688

10 ay önce - Pts 18 Eyl 2017, 22:14

Küçük bir dönem dışında kendimi bildiğim bileli hep çeşme suyu içeriz.Ancak son zamanlarda(süreye dikkat etmedim) su çeşmeden kokulu gibi geliyor sanki insan içerken o kokuyu hissediyor.Bilmiyorum tek bana mı öyle geliyor

Misafir 1c1

6 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 12:18

70 yaşındayım .Bursa da suyu hep çeşmeden içtim . Bursa nın suyu zaten çok lezzetlidir.Devamlı artan nüfusa rağmen Bursa da yapılan barajlar ve arıtma tesislerinde özverili bir çalışma yapıldığını biliyorum.Su yetmediği ve boru bakım dönemlerinde mecburen kuyuları devreye alıyorlar o zaman biraz sıkıntı olabiliyor.

wow16
6 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 12:30

Bursanın hiç bir şeyinden memnun değilim. ne havasından , ne suyundan, ne trafiğinden, ne stresinden hiç bir şeyinden memnun değilim.

Misafir d5f

6 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 19:44

Hafta başında birkaç günlük süreçte suda kötü bir koku vardı.Resmen ellerimi yıkarken bile çamaşır suyu tarzı bir koku.Hatta akşam çayı bile yapıp içemedik dedik hadi tekrar deneyelim yine aynı şey ama şuan geçti.Yeni başkanın şebekelerle ilgili açıklamasını okuyunca buna bağladım ben de.Bursada yaşayıp suyu dışarıdan almak çok acı olur özellikle ben gibi suyu çeşmeden içenler için.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet