Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Kemeraltı'nı düzenleme projesi
« önceki   123 ... 161718

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 18
Mustafa Y
6 yıl önce - Cum 01 Hzr 2012, 16:18
yeşildirek hamamı


evet, yeşildirek hanı eski bir hamam, keşke hamam olarak tekrar restore edilip spa, merkezi ve tarihi bir hamam (cağaloğlu hamamı- galatasaray hamamı gibi) turizme ve izmir halkına kazandırılsa.....

Mustafa Y
6 yıl önce - Pts 04 Hzr 2012, 18:14
SN.ORHAN ALAC'A KATILIYORUM


Büyükşehir belediye başkanımız sn.Kocaoğlu aynen şöyle demişti, İzmirli işadamları, sivil toplum örgütleri, kemeraltının arkası, mezarlıkbaşı-basmane bölesindeki, bir çok sivil mimari örnekleri satın alıp restore ederek yatırım yapmalarını istemişti, bu alanların ilerde iyi prim yaparak yatırımlarının değerini arttıracağın söylemişti, örnek olarakta tarihi tevfikpaşa oteli, cihan palas, sadıkbey oteli, kadı(lüks hamam)hamamı, namazgah hamamı gibide isim vermişti, e.ü. buradan bir yer satın alıp kullanabileceğini beyan etmişti, diğer özel üniversiteler ile vakıf üniversiteleri ve iş adamlarımızda bu kervana katılmalıdırlar. buraları izmirin tarihi bölgeleridir, ayağa kaldırılması gerekir,izmirde korunmuş eski şehir bölgesi yaratmamız lazım..

Bornovaaa
5 yıl önce - Pts 05 Ksm 2012, 19:43

ya dün kemeraltına gittim aşırı berbattı çünkü tarihi eserlere cephe düzenlemesi diye bir sıva yapmışlar taştan rülmüş evler yeni yapılmış gibi baştan savma birçok tarihi eserin arasına çirki binalar restore edilmeyen binlerce eser inşallah düzelirmahmut11
2 yıl önce - Pzr 27 Arl 2015, 22:02

35CEM35 demiş ki:

Kemeraltı...
Koskoca Kemeraltı toplasan 100 kişiyi geçmeyecek istilacı yüzünden kan kaybediyor.
Hisarönünden girdiğiniz zaman,sizi karşılayan durumu hatırlayın...
Dönercilerin masaları yolu kaplamış,geçecek 2m alan kalmış.Bu alandada herbirinin önünde birsürü garson,illede buyur yemek ye...
Oturmadığınızı gören yan lokantanın garsonu başlıyor bu sefer,döner iskender adana köfte aile yerimiz var dürüm yapalım porsiyon koyalım takır takır sayıyor kulağınızın dibinden yürüyerek.
Bu sefer 3.lokantanın önündesiniz ve oranın garsonu başlıyor davete...
Karnı aç olan insan canı nerede isterse oturur,nedir bu sululuk?
Sizinle aynı adımlarla yürüyerek birkaç metre alanda sattıkları tüm ürünleri sayıyorlar yahu...
Birinin dilinden kurtuluyorsunuz diğeri başlıyor.
Defalarca buyüzden mühürlendiler.Ama ısrarla özelliklede turistlere illede gel baskısı yapıyorlar.
Ne kadarda çirkin hareket olduklarını bildikleri halde son vermiyorlar bu savaşa.Rekabet yaptıkları için geçen vatandaşı bunaltıyorlar.Sırf bunlar yüzünden başka taraftan geçiş yapıyorum o bölgeye.

Salepçioğlunun civarına gelelim.
İçwerdeki hanlarda kalan esnaf,maaşla eleman tutup ana geçişe (Aanafartalar caddesi) çığırtkan koyuyorlar.Ellerne ayakkabı yada pantoln verilen bu eleman,gelen geçen insanlara 10metre kadar yürüme arkadaşı olup illede gel kot al baskısı uyguluyorlar.Eğer ortadan geçen güzel bir bayan olursa,karşılıklı duran başka esnafın çığırtkanları ile lastikli Türkçe kullanarak pasif sarkıntılık etmeye bayılırlar.Zaten kalabalık zamanda zor geçilen bu kısımlarda,adım başı ellerindeki ürünlerle ortada sizin önünüze çıkarak yaya akışını durma noktasına getirirler.

Tüm ana damarlarda olsun,arka sokaklarda olsun yolun ortasında koydukları koli/kutu ile yılışık taktiklerle sattıklarını pazarlamaya çalışırlar.Başka illerden gelen misafirlerinizi gezdirirken,utanırsınız bunlardan.Helede yurt dışından gelmişlerse ve Kemeraltını duymuşlarsa...

Saat kulesi girişi ise Aziz Nesinlik.
Büyükşehirin olduğu meydanda seyyarlar c,irit atıyor.Yasal ruhsatlı gevrek büfeleri bile kapalı camekandan mallarını çıkarmışlar,yanlar koydukları tepsilerde satış yapıyorlar.Fal bakan çingeneler meydanı evleri gibi kullanıyorlar.Çoluk çocukları bebekleri beline bağlayıp dileniyor,anneleri fal için milleti rahatsız ediyor.Babalarıda banklarda oturup onları izliyor.Muhtamelen ellerine geçen parayı o anda almak içindir,akşama kadar toplanan paraların eksik teslim edilmesi işlerine gelmez.
Vapura binmek için geçtiğiniz yolda ise seyyarlar işi abrtmış,stand açanlara rastlamaya başlarsınız.Etraftaki insanlar için büyük tehlike olan tüfekle saçma attırıcılarıda deniz kenarında balonlarını şişiriyordur.Hem belediyenin olduğu,hemde emniyet genel müdürlüğünün olduğu meydanda,kanun tanımazlık diz boyu.
Siz binaları şahaser yapsanız ne olacakki?
Kemeraltı istila edilmiş,görmüyormusunuz?
Mal sahipleri bu binalardan milyarlarca lira kira alıyor her ay.Altı ay boyunca aldıkları kirayı kendi binalarını güzelleştirmaya ayırsalar,ortaya müthiş görüntüler çıkar.Belediye sadece projeyi yapsa,uygulamadaki masrafı mülk sahiplerinden tahsil etse şahane bir güzellik çıkacak ortaya.
Ceplerinden çıkacak masrafı,kendilerine geri göneceğini bilecek kadar aklı başındandırlar sanırım.Yapılacak her iyi düzenleme,çarşıya hareket getirecektir.
Ama önce şu milleti rahatsız edenlerden ve vergisini veren esnafı keriz yerine koyanlara birşeyler yapsınlar...


9 sene geçmiş, değişen bir şey yok


mehmet GZL
Misafir 13e

1 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2017, 14:09

Kemeraltı’nın aydınlatmasına, altyapısına çivi çakılmadı. Cephe yenilemesi yapılan çarşıda binalar dökülüyor.
Gelen turiste rezil ettiler. Meclisten Kemeraltına harcanmak üzere bir meblağ için onay alınmış,bu paralar boşa gitmiş.Bu beceriksizlik daha ne kadar devam edecek?alen Doğu Gencer
1 yıl önce - Pzr 17 Eyl 2017, 21:32

Kemeraltına biz gitmiyoruz turist niye gitsin? ha tavuk döner seviyorsa gider ayrı mesele

Ayhan
1 yıl önce - Pzr 17 Eyl 2017, 22:36

İşte cazibe merkezi olmadığı için gitmiyoruz.

Misafir f9e

1 yıl önce - Pts 18 Eyl 2017, 01:44

ben gidiyorum..yıne kalabalık oluyor.. kızlarağası hanı abacıoğlu hanı gezilcek kahve çay içilcek yerler..
koftecisi tatlıcısı balıkçısı ...
haa yapılacak çok şey var çok ihmal edildi o ayrı ..sadece belediye değil bakanlığın el atması gerek


Misafir 4de

1 yıl önce - Pts 18 Eyl 2017, 12:51

İzmir'de korkutan görüntü! Dükkanlar kepenk indirdi
Kaynak : Hurriyet gazetesi

http://www.hurriyet.com.tr/izmirde-korkutan-gorun ...i-40582328sayfa 18
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet