Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Giresun - Espiye
« önceki   1234567

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
Abdullah Egemen

1 yıl önce - Prş 24 Ağu 2017, 10:16

Alıntı:
Abdullah arkadaşım benim köyümde yalıda denize girmişsin, wow tühlerim diken diken oldu.Bilseydim köyüme geleceğini Annem babam şu an Türkiye'de memleketdeler,seni bizim köyde güzel misafir etdirirdim.

Allah razı olsun Fatih Bey misafir etmiş kadsar oldunuz çok sağolun. Yolum düştükçe Gülburnu'ndan özleminizi giderecek fotolar paylaşacağım inşallah.

Türkay Öksüz

1 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2017, 11:55

Andoz Kalesi'nden Espiye

berator

1 ay önce - Pts 27 Ağu 2018, 18:06

Bayramda biraz dolaşma şansı yakaladım espiye civarında.Gülburnu yerleşim yeri olarak en güzel yeri sanırım.Fakat bir kaç sene önce açılan avutmuş köyü karşısındaki (akkaya köyü sanırım ) yedi degirmenler : şelalesi gerçekten görülesi bir yer.Karadenize yolunuz düşerse espiyeden 28-30 km içerde kalıyor fırsat bulabilirsem telefondan resim atacagım.

fatih413
1 ay önce - Pts 10 Eyl 2018, 14:26
Yedi Değirmenler Tabiat Parkı

Alıntı:
Kültür ve Doğanın Buluştuğu Park

Giresun'un Espiye ilçesindeki adını aynı bölgede bulunan değirmenden alan 103 hektarlık alandaki Yedi Değirmenler Tabiat Parkı'nda köylülerin halen kullandığı, akarsular ve şelaleler üzerine kurulu 250-300 yıllık değirmenler ön plana çıkıyor.

Yedi Değirmenler Mağarası'ndan yer altı suyu olarak çıkan Patlaksu Deresi'nin değirmenlere doğru akarak 9 şelaleye dönüşüyor. Değirmenlerin bulunduğu bölgede ise 5 şelale bulunuyor, aynı bölgede 3 de kemer köprü yer alıyor.

"Orman ekosistemi, kaya-mağara-obruk ekosistemi ve akarsu-şelale-yeraltı suyu ekosistemi olarak üçe ayırabileceğimiz mevcut ekosistemler 45 farkı familyaya ait 97 bitki türüne ve toplamda da 154 omurgalı hayvan türüne ev sahipliği yapıyor. 700 ile bin 400 metre arasında yayılış gösteren orman ekosisteminde en sık rastlanan ağaç türü ise kızılağaç. Bununla birlikte yer yer akçaağaç, gürgen, ladin, mürver, şimşir ağaçları ve bunlara ek olarak fındık ve yaban fındığı da bölgede görülüyor."
Yedi Değirmenler Tabiat Parkı'nın, Türkiye kuş göçleri yolu üzerinde bulunduğunu dile getiren Kuduban, leylek başta olmak üzere balıkçıl, güvercin, baykuş, doğan, kırlangıç ve ördek dahil 36 familyaya ait 102 kuş türünün gözlemlendiğini sözlerine ekledi.
Anadolu Ajansı

fatih413
3 hafta önce - Prş 27 Eyl 2018, 14:08
Gülburnu, Espiye/Giresun

@visitTurkey_

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler