Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Halil
13 yıl önce - Cmt 10 Nis 2004, 13:29

Bu bizim eski 3 empires Tower projesi ama gerçekleşeceğini sanmıyorum.. bunun yerine Levente 2 tane 300 metrelik ikiz yapsalar güzel olur aslında ..
Bu arada ne iş yahu.. SSC de bize arap muamelesi yapmışlar..ulen ben dağıtırım orayı..
ASIIIIM.. Bu Diamonds of İstanbul projesini Monkey nin gözüne soksaydın... ..
Tabi geri kalan bilimum salak polonyalı,estonyalı,litvanyalı.zartyalı zurtyalılarında..
İtalyanları saymıyorum bile...

www.sercan.de
13 yıl önce - Pts 12 Nis 2004, 14:49

400mye kadar galiba kat didiyor....gerisi kulenin tepesi..antenni degil...tepe sayiliyor galiba..ama anten degil..onun icn sears tower Petronas towerdan daha kücük galiba..ama bunu Asim abi daha iyi bilir.
http://skyscraperpage.com/diagrams/?5923713

Galik

13 yıl önce - Pts 03 May 2004, 15:22
yinede anlamadım...

Arkadaşlar birisi bana lütfen söylesin bu THE THREE EMPIRES TOWER projesi gerçek mi olacak, yoksa ki sadece hikaye? Şimdiye kadar birisi özel açıklama getirdimi bu konuyla ilgili?

Emre
13 yıl önce - Prş 06 May 2004, 05:44

Bence gerçek dalga falan geçmiyolar cunku ben baya bi yerde duydum ama daha faaliyete gecirmediler, dusunuyolar. ayrica zeytinburnu da deniz kiyisina three empires kuleleri yapilacakmis.

http://www.emporis.com/en/il/im/?id=149443

Arkadaslar bu 600 metrelik kulenin yapimina ne zaman baslanacak bilen var mi??

Galik

13 yıl önce - Prş 06 May 2004, 15:24

Arkadaslar biz bu binayi tartisiyoruz ama unutmamaliyiki diger ulkeler yerinde durmuyor onlarda hizla buyuyuyor gelishiyor, yaa keshke bir an once bashlasalar yapmaya bu 600 m hoteli bence en guzel yer Levent olurdu bu otel icin!
Baksaniza ben surekli bu skyscrapers.com'da calistigim icin Azerbaycani orada temsil ederek diger ulkelerlede ilgileniyorum, mesel icin Rusyanin bashkenti Moskova son zamanlar buyuk projeler oldugunu anlatti, bazi gokdelenlerin yapimi artik bashlamish!
Ishte bu binada Moskovada 2010 yilda yapilacak olan 648 metrelik Russia tower:

(+)

Bence onlardan once yapmak lazim shu 600 metrelik binayi,her zaman en onde Turkiyemiz olsun!

p.s. "Diamond of Istanbul" bu gunluk icin dunyanin 100 gokdeleni arasina girmesi icin en az 245 metre olmasi gerekiyor. Dunyanin 100 en yuksek gokdeleni arasinda en ufak olan 245 metreli Tayvanin bashkenti Taipeydeki Shin-Kong Life Tower.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet