Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7159
adem baki
2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 13:24

hüseyin bey beni ekim ayı içersindeki sıcak atakları korkutuyor buna en doğru cevapları siz ve emin bey verecektir ben sizin yazılarınızı takip ediyorum ekim ayı içersindeki istanbul tahminimde sıcak ve serin atakların olduğu yağışı bol günler bekliyorum

hüseyin sezer1
2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 13:51

Suan indexleri ogrenmeye calisiyorum Serkan beyin linkler bu baglamda faydali, index ile uzun zamanli veriler daha iyi cikabiliyor

Diyagramlar zaman yanlasinca yada birlik olunca guzel veriler sunuyor ama bu kadar senoryo demek bu kadar olasilik demek yani bir nevi zaman uzadikca toto oynamaya basliyorlar gfs ayri ecmwf ayri caliyor

Onumuzdeki 20si sisteminde soguk artik kesin ama gel gelelim yagisin vuracagi bolge guney maramadan dogu karadenize kadar degisiyor, onceki yazimda da belirttim malesef 3 gun kalaya kadar yagis grafiklerine guven olmaz 3 gun kala ise sinirli alan modelleri is gorur

Ekim ayin icin ben 3-6 arasi guclu bir soguk ve yagis bekliyorum ancak sonrasi icin ancak ay sonu tahmin yabaliriz,

Takip edip degerli yorum ve dusunceleriniz icin tesekkur ederim Adem bey.

Uğur28 çotanak
2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 15:21

Maalesef son güncellemeler olumsuz yönde.ECM ve GFS etkili bir yağış vermekten uzak tablo çiziyorlar ve vade de oldukça yaklaştı.Bir kaç senaryo iyi yağış verse de senaryoların ezici çoğunluğu çok etkili bir yağış olmayacağında mutabık hale gelmekteler.Yukarı seviye alçağı Bulgaristan dolaylarına kadar gelip daha aşağıya yani Ege dolaylarına inemiyor.Bu da yağışın Bulgaristan ve Romanya'nın Karadeniz kıyılarına hapsolmasına yol açıyor.Güncel yağış senaryolarında bu durum açıkça görülüyor ne yazık ki.

kardanadam emin

2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 17:40

Arkadaşlar beklentisinde olduğumuz sert serinlik ve yağışlı sistemin girişi ECMWF'ye göre ayın 20 si yerine 22 sine ötelendi, buda demekki, yaşanılan mevsime göre aşırı sıcaklar yakamızı pek bırakmak istemiyor gibi, enaz bir hafta daha sıcaklara maruz kalmaya devam edeceğiz...( geç olsun, güç olmasın)

mehmeterden198

2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 18:22

Bu günlerde Marmara'da yakalanan istavritlerde havyar çıktığı söyleniyor. Sıcak deniz suyu nedeniyle balıkların üreme mevsiminin uzadığı ve av yasağın bir kaç hafta ileri çekilmesi gerektiğini söyleyenler var. Normalde istavritler eylülün ortasında yumurtlamaz. Bu sene niye böyle oldu bilimsel bir açıklaması vardır her halde.

kardanadam emin

2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 20:29

Arkadaşlar GEM Modeli ayın 22 si için cümbüş var diyor, grafiğe bakında akşam akşam çayınızın tadı artsın. Ha değişim olurmu? ...olur..

snowserkan
2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 21:23

GFS Ana çalıştırma 22 farklı senaryo içerisinden en sıcak senaryoyu sunmuş.
Gece güncellemesinde farklı görüntüler çıkar.

kardanadam emin

2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 21:48

ECMWF güncellemesi rölantide ilerliyor.

snowserkan
2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 22:05

Bulgaristan-Romanya sınırına afet verdi (250 mm).
şimdi diğer çalıştırmalara(50 Adet) bakıp ortalama bir şeyler söylenebilir.
ve takip edin bu yağış senaryosunu bize doğru güneye kaydıracaklar.gidişat o yönde.

kardanadam emin

2 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 23:15

22-23 Eylül kuvvetli yağışlar yolda...son güncellemeler, etkili ve şiddetli yağışlar gösteriyor..

sayfa 7159
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet