Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Uzun Menzilli Bölge Hava Savunma ve Füze Savunma Sistemi Projesi
« önceki   123 ... 282930 ... 717273   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 29
fatih413
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 16:57

Türk askerinin Afganistan'da Abd askerinin emrinde savaşmasına karşı çıkan, 1 mart teskeresinin geçmemesine sevinen birini Abd sevicilikle, Fetöcülükle suçluyorsunuz. Biraz yaratıcı olun, Rusya ile ittifakın bize ne faydası olur onu söyleyin. Rusya'nın faydası olsaydı Saddam'a, Kaddafi'ye faydası olurdu. S400'ler koruyabilseydi Esed'in uçak ve füzelerini korurdu.

mustafa batu
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 16:58

s-400 ler bizim Rusya'ya bağımlılığımızı tescillemez. Bir kere Rusya ve Abd karşılaştırılamaz iki güçtür. Amerika'yı Rusya'ya denk görürseniz zaten yanlışa düşersiniz. Abd açıkça pkkya hava ve kara savunma sistemleri vermiştir. Dibimizde pkk devleti kurmak için çabalamaktadır. Türkiye amerikadan kurtulup Rusya-iran-çin ile ilişkilerini yakınlaştırmalıdır. Abd artık inişe geçmiş bir ülkedir.Suriye'de kazanamamıştır.Irak'ı İran'a kaptırmıştır. Çin ile nasıl mücadele edeceğini bilememektedir. Rusya olduğu için ortadoğu'da istediği gibi at oynatamamaktadır.

Öyleyse bu korku nedir.? Abd Türkiye'yi 15 temmuzda işgal etmeyi denedi ve onuda başaramadı. Şimdi biz s-400 alıyoruz diye bize savaş mı açacak.? Bunlar artık Abd'nin cesaret edebileceği işler değildir. Ancak ekonomik ambargo uygulayabilir yada suikastler düzenleyebilir.

S-400'ler Türkiye'ye gelecek ve bu bizim Rusya'ya bağımlı olduğumuzu filan göstermeyecek hiç merak etmeyin. Biz bunu kendimiz üretene kadar bir ihtiyaç olarak alıyoruz. Telaş yok.


En son mustafa batu tarafından Çrş 13 Eyl 2017, 16:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


göktegin
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 16:59

rusyadan füze alıyoruz bu ittifak değil.
senin abd nin patriotları dururken hiç problem yok, s400 alınca var bak hele hele.
askeri anlamda abd sömürüsünden çıkınca birilerinin sancıları başlamış.
helal olsun reise bugün s400 leri alacağız dedi ve kapağı attı abd ye ve abd sevicilerine.
s300 ler bile patriottan daha iyiydiki s400 lerle mukayese edilebilecek bir füze yok şuan.
yüce Allah bizi bizden görünen münafıkların şerrinden korusun.mustafa batu
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:09

Rusya,Avrupa gaz tekeli olduğu için Kuzey Irak doğalgazının akdenize ulaşıp avrupaya satılmasını istemiyor. Doğal olarak Suriye'de oluşturulmak istenen pkk koridoruna ve akdenize ulaşmasına karşı.

Türkiye,Güneyinde bir pkk devleti oluşturulmasını istemiyor.Bununla birlikte petrolun sadece adana yumurtalık boru hattından akdenize ulaşmasını istiyor. Yani pkk koridoruna ve akdenize ulaşmasına karşı.

Yani Rusya ve Türkiye'nin ulusal çıkarları Suriye'de birbir örtüşürken Abd ile birebir çelişiyor.


fatih413
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:10

İsmini yazmaktan korkan kişi senin cibilliyetin varsa yaz da öğrenelim.
Ben sadec Allah'a kulluk ediyorum, sizin Rusa kulluk ettiğiniz gibi Abd'ye kulluk etmiyorum.

Benim adım belli, Ip adresim belli, birilerinden korkup ülkemin, milletimin menfaatlerini söylemekten mi korkacağım?
Eğer o dediğin kişilerin Rus sempatizanı olduğunu bilsem değil hapse, cehenneme bile gitmeyi göze alır, gereğini yaparım.
Türkiye'yi sizin gibi Rusçular değil, Rusla pazarlık yapıp elini güçlendirerek Abd ile masaya oturan siyasetçiler yönetiyor.


Hakan Yükselen
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:14

Alıntı:
s300 ler bile patriottan daha iyiydiki s400 lerle mukayese edilebilecek bir füze yok şuan.


Neye göre böyle bir tespit yaptınız. S-400 hatta S-300 bir savaş tecrübesi varmıki patriot daha iyi diyorsun.

Ne S-400 ne patriot bize hiç bir faydası olmayan geçici çözümlerden başka bir şey değiller. Asıl bağımsızlık Hisar-u ile gelecek.sadevatandas
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:18

@fatih413

'ABD askerinin emrinde orada burada savaşalım' diyen, Türk askerinin kanını satmak isteyen ahlak fukarası; biz senin gibi onun, bunun eteğinin altına saklanalım demiyoruz. Senin gibi bir korkağın bizi Rusçulukla itham etmesine gülüp geçeriz. Al Rusya hakkında, Rusya'yı büyük görüp, kendi ülkesini hor görenlere yazdığımız konuları oku da biraz ders al... Tamam anladık. Rus'tan çok korkup altına ediyorsun ama biraz cesur ol. Yoksa Allah vermesin yarın bir gün kapına dadanırlarsa annenin eteği altına girmen veya ABD'den yardım dilenmen de sana fayda vermez. Hadi şimdi oku da dersini çalışmış ol. Haddini bilmeden de fazla ötme.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=147598 ...p;u=685932
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=144251 ...p;u=685932


mustafa batu
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:19

Bazı arkadaşlar Sayın cumhurbaşkanının s-400'e kapora ödendi dediğini unuttu galiba. Onun ötesinde Rusya'ya nükleer santral yaptırıyoruz Mersinde... Atı alan üsküdarı geçti yani. 15 temmuz darbesi neden oldu sanıyorsunuz. Türkiye bağımsız hareket etmeye başladı çünkü.

Rusya ile dostluğumuz ve yakınlaşmamız bizi rus sömürgesi yapmaz.Eşit iki devlet ilişkisi kurarız ama Abd ile yakınlaşmamız bizi Abd sömürgesi yapıyor. Bunu Türk Milleti açık bir şekilde gördü.

Kaldı ki biz her ihtiyacımızı kendimiz üretmek istiyoruz. Bu süreç bir ara geçiş sürecidir.


En son mustafa batu tarafından Çrş 13 Eyl 2017, 17:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


naims1
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:22

fatih 413 cahili, bu antlaşma sadece alım değil teknoloji transferi ve ortak üretimi kapsamakta peki abdnin bize önerdiği ne, sadece parayı bastır al keriz gibi ne teknoloji transferine nede ortak üretime yanaşıyor şimdi biz hangisini seçersek ülkemiz menfaatine hareket etmiş oluruz.

geçti o devirler artık.


göktegin
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:25

abd den bugün s400 ler hakkında bir açıklama daha geldi.

"KAYGI VERİCİ"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye ve Rusya arasındaki S-400 füze savunma sistemi alımı görüşmelerine ilişkin, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli." dedi.

Sözcü Nauert, günlük basın toplantısında bir soru üzerine Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 savunma sistemi görüşmeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"KAYGI VERİCİ"

Nauert, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli. Rusya sistemi, eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa bu standartlara uymaz ve bu bizim için kaygı verici bir durum." diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri-teknik iş birliğinden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin, TASS haber ajansına verdiği röportajda, Rusya ile Türkiye arasında S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına yönelik sözleşmenin imzalandığını ve uygulanmaya hazırlandığını duyurmuştu.sayfa 29
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 282930 ... 717273   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET