Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3194
seckin_09
2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 10:29

Host olsun kaptan olsun açıyorlar wifiyi bagaj kısmında telefonla uğraşıyorlar benim evim Didim'de otogar yanında görüyorum.Firma zaten çoğunlukla dinlenme veriyorda dinlenen olmuyor

Oğuz Çolban

2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 11:45

Cide Tekiner yani şuanki adıyla Doğuş Cide Tekiner bu yaz takip ettiğim kadarıyla araçları pamukkaleden çıkma eski kasa prizli otobüsler ile çalışmaya baslamis

serdarzaydin
2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:04

Alıntı:
Kaptanlar uzun yolda çift çalışyor sefer bittimi kaptanın biri eve gidiyor başka kaptan sefere çıkıyor çoğu firmada ama muavin hiç uyumadan tekrar yeni sefere çıkıyor

host olan firmalarda muavin ne iş yapıyor? muavinlere hakaret etmek için sormuyorum. 2000-2005 yıllarında kent turizm ile ( o zamanlar süleyman abinindi) izmir-kayseri ve kayseri izmir onlarca yolculuk yaptım. muavinin (o da otogarda) bagaj indirip bindirmekten başka bir iş yaptığını görmedim. hostlar servis yapıyor, yolu kontrol edip inecekleri ve şöförü hazırlıyor ama muavin arkaya geçip uyuyor. hakkını yemeyeyim bir de molada şöförden önce gelip (niyeyse) arabayı çalıştırıyor ve şöför gelene kadar mal sahibiymiş gibi kasılarak oturuyor. muavin tekrar sefere çıkıyor diyorsunuz da bu konuda gerçekten bilginiz var mı? host olan otobüslerde muavin gerçekten ne yapar? kendi görüşüm; sefer sırasında hostların muavinlerden daha fazla yorulduğu yönündedir.

Koray C.

2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:24

Dün Pamukkale ile Bursa Çanakkale yaptım
Suan da yine Bursa Çanakkale yapıyorum.
Araç her zaman ki gibi man lions.
Dün 1 numaradaydım iyiydi bugün 13 numara tekli koltuktayım ve acayip rahatsız. Ayaklarımı yana çıkarıp oturdum arkam boş diye koltuğu yatırdım Allah'tan yoksa daha zor olacaktı. Bir de dikkatimi su cekiyor ne zaman 12.00Bursa Çanakkale otobüsüne bilet alsam araç hep yarım saat geç geliyor ve telefonuma mesaj geliyor 12.30 da Kalkacak diye o zaman sefer saatini 12.30 yapında insanlar da ona göre binsin. Şirket karşılamasa hayatta binmeyeceğim ama mecbur. Ne güzel kamil koça alışmıştım. Bugün personelin biri ile konuştum bankoda bilet satan personel gömleğini bir kat katladığı için kızcağıza para cezası kesmişler nasıl firma anlamadım? Ceza ceza nereye kadar?

engin.
2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:48

Alıntı:

host olan firmalarda muavin ne iş yapıyor? muavinlere hakaret etmek için sormuyorum. 2000-2005 yıllarında kent turizm ile ( o zamanlar süleyman abinindi) izmir-kayseri ve kayseri izmir onlarca yolculuk yaptım. muavinin (o da otogarda) bagaj indirip bindirmekten başka bir iş yaptığını görmedim. hostlar servis yapıyor, yolu kontrol edip inecekleri ve şöförü hazırlıyor ama muavin arkaya geçip uyuyor. hakkını yemeyeyim bir de molada şöförden önce gelip (niyeyse) arabayı çalıştırıyor ve şöför gelene kadar mal sahibiymiş gibi kasılarak oturuyor. muavin tekrar sefere çıkıyor diyorsunuz da bu konuda gerçekten bilginiz var mı? host olan otobüslerde muavin gerçekten ne yapar? kendi görüşüm; sefer sırasında hostların muavinlerden daha fazla yorulduğu yönündedir.

Sefer sırasında muavin bagaj indir bindir dışında birşey yapmıyor birde dedikleriniz var tabi. Onun haricinde yolcular inince başlıyor muavinin işi. Aracı temizlemek ,bakımıyla ilgilenmek kurumsal firma değilse ıvır-zıvır işleri yapmak. Kıyaslama yaparsanız Host arkadaşta araçtan inince birşey yapmıyor. Kurumsal firmalar artık muavin kullanmıyor zaten.

Ynstrn
2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:57

Diyarbakır adana seferi için 15:00 can Diyarbakır aracına bindim şimdi hareket edecek sanırım klima arızali

Mustafabey 01
2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 15:05

Alıntı:
host olan firmalarda muavin ne iş yapıyor? muavinlere hakaret etmek için sormuyorum.

serdarzaydin.
Çoğu firma diyorum pamukkale kamilkoç metro ve bazı firmalar host çalıştırıyor,peki host çalıştırmayan firmlaların otobüslerinde çalışan muavinler ne iş yapıyor,nasıl dinleniyorlar sence, senin bu konuda bilgin ne.?
Türkiyede otobüs sektörü eğe bölgesinden ibaret değil,diğer bölgeler olan Güney,Güney doğu,Doğu anadolu bölgesinde çoğu firmada host çalışmıyor
Adana,Mersin,Antep,Hatay,Maraş,Urfa,Mardin,Diyarbakır,Malatya,Erzurumdan istanbula giden otobüsler yaklaşık 13-20 saat arası yol yapıyor,
İstanbulda 2-3 saat kaldıktan sonra tekrar yola çıkıyorlar ve geldikleri şehire geri dönüyorlar
25-40 saat geçen bu sürede nerde ve nasıl dinleniyorlar bu insanlar,host çalışmazsa eğer.?

Koray C.

2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 15:11

Van dan gelen bir otobüs Bursa'da bir gün boyunca yatıyor örneğin söyle, Van 12.00 da çıkar Bursa'ya 12 de varır diğer gün 12.30a kadar dinlenirler. Bildiğim kadarı ile uluyol da bir otel ile anlaşmalılar orada istirahat ediyor şoför ve muavin temizlik işleri falan bittikten sonra. Geçen gün bana öyle söylemişlerdi Vandan gelirken. Ama Suan Pamukkale aracındayım araç istanbuldan geliyor muavin inecekti inemedi diğer muavin gelmedi diy çocuk mecbur yol gidiyor normalde istirahat etmesi gerekiyor. Ama bir de söyle bir durum var çoğu firma gideceği yere varır hemen geri döner Adıyaman Bursa seferi mesela 12 de Bursa'ya gelir araç temizlenir 14.30 geri dönüş o insanların vay haline.

serdarzaydin
2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 15:13

mustafa bey

ilk mesajımda da demiştim bilmiyorum diye öğrenmek için soruyorum. eğer bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. engin bey, ızır zıvır işler dedikleriniz nedir acaba? bakımı sanayi yada servis yapıyordur diye tahmin ediyorum. uzun yolda 18 saat arabada "yaşadıktan sonra" dönüşe kadar hasbel kader bir temizlik yapan birisi ne işe yarıyor? kinaye yapmıyorum, dalga geçmiyorum gerçekten soruyorum.

ilhami28
2 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 17:12

Büyük firmalar dışında çoğu firmada muavin aynı zamanda hostluk da yapıyor. Hem yolcunun yükü ile ilgileniyor, hem seyahat esnasında yolcu ile ilgileniyor hem de sefer sonunda araç temizliği ile ilgileniyor. Hem host hem muavin çalışan araç sayısı daha az.

sayfa 3194
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM