Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Misafir 233

1 yıl önce - Prş 08 Arl 2016, 17:21

Şanlı urfada bdp oyların yarıya yakınını aldı ,türkmenler sanırım azınlıkta.Şanlı urfanın bu bereketli toprakları niye bdp lilere bırakıldi, devletin umursamazlığımı var acaba .

Misafir de2

1 yıl önce - Prş 08 Arl 2016, 19:17

Hilvanda olan Turkmen asiretleri var bunlarda asimile olmus Turklerdir araplasmislardir

Misafir c03

1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 17:23

ben mustafa kemal üniversitesi coğrafya bölümü öğrencisiyim siverek tırkan aşireti ile ilgili bir çalışma yürütüp sayın nusret kaya ile bizzat görüşmek istiyorum

Misafir dec

9 ay önce - Cum 10 Mar 2017, 19:24

Yazıya bakarsak urfada Kürd yok bütün aşiretler türkmen peki nasıl olduda bu türkmenler asimile oldu ? Hemen hemen bütün Kürd asiretleri üzerinde carpıtma ve dezerfarmasyon yapılarak uyduruk bi tarih yazılmış.
Kürdce konuşan Kürddür kimse kendini egemen guce yamamaya çalışmasın

Salih M
9 ay önce - Çrş 15 Mar 2017, 13:06

sayın misafir ş.urfada karakeçili aşiretinin tamamı türkmendir
ayrıca ş.urfa çevresinde asimile olmuş çok sayıda türkmen vardır.

Misafir 808

9 ay önce - Çrş 15 Mar 2017, 13:11

Misafir dec samsunda bazı kürt köyleri var büyük savaşlar zamanı yerleşmişler .şimdi bunlar kürtçe değil türkçe konuşuyorlar şimdi senin mantığına göre bunlar türk mü?

Coşkun HC
9 ay önce - Prş 16 Mar 2017, 18:34

Şanlıurfa Türkmen Birliği kuruldu

Şanlıurfa’da Türkmen aşiretleri ve aileleri bir araya gelerek Şanlıurfa’da Türkmen Birliği’nin kurulmasına karar verdi.

Toplantı sonrası açıklamada bulunan işadamı Hasan Çay; Türkmenler zor dönemlerde hep devletin yanında yer almışlardır. Şanlıurfa’da yaklaşık 25 aşiret ve aile temsilcileri ile bir araya geldik. İştiraklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’da Türkmen Birliğini kurulmasına karar verdik. Bu bir ilk adımdır. Türkmen aşiretlerine ve ailelerine mensup olup, Şanlıurfa Merkezinde, ilçelerde ve köylerde yaşayanlarla iletişime geçeceğiz. Onlarda bize ulaşabilirler. Niyetimiz Türkmenlerin birlik ve beraberliğinin sağlanması ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birliğinin daha da güçlenmesidir. Bunun için bir araya geldik. Çay; Şanlıurfa il merkezinde faaliyetine başlayacak olan Şanlıurfa Türkmen Birliği’nin yönetiminin resmi olarak kısa sürede oluşturulacağını ve faaliyetlerine başlayacağını belirtti.

https://www.google.com.tr/amp/www.sanliurfa63.com ...ruldu-7895

Misafir ca6

8 ay önce - Prş 23 Mar 2017, 16:42

Çok asimile olan bir topluluk mesela diyelim 40 bin civarı nüfusları var bunların %95'i asimile olmuş durumda tamamen Kürt gibi davranıyorlar ondan sonra Karacadağ dışında Harran'daki Türklerde çok feci şekilde asimile olup Araplaşmıştır yani:Harran tarafındaki Türkler Araplaşmış,Siverek-Karacadağ tarafındaki Türkler Kürtleşmiştir bu doğru bir tespit olacaktır şimdi mesela bakıyorum Karacadağ'ın köylerine Günebakar,Karacadağ Mahallesi gibi yerlerde hep HDP tutulmuş AKP geride kalmıştır buda asimile olunduğunun görüntüsüdür ordakiler hep Kürtçe konuşur Kürt adetlerini görürler keşke Adıyamandakiler gibi asimile olmasalardı.

Misafir ab1

3 ay önce - Pzr 27 Ağu 2017, 20:03

selamın aleyküm üstadlar ben Erzincanın Refahiye ilçesinin mendeme köy çukuru köyündenim bugün kafama takıldı ve ailemizin yaşlılarından birine sordum ve şuan halen köylüm olan bir kısım alrabalarımıza bağımlılar dendiğini öğrendim kendi soy ağacımı araştırıp öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 0538 690 02 74 bu numaraya msj atabilirsiniz

Misafir dc2

3 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:23

Masallah urfada Kürd yok ama hepsi türklesmis, urfa merkezde Kürd köylerinin arasinda kalan kısas köyu Kürdlesmemis bi gariplik yok mu?
Turkiyedeki turkmenler hep Kürd olmus ama özturklermis, irakdaki suriydeki turkmenler neden arap yada Kurdlesmemis

Bu devletin turklestirme politikasinin urunu aynisi Dersim uzerindede yapiliyor carpitma dezerfarmasyon uzeri yazilmis tarihle asiretler turk olarak gosteriliyor

Misali bilinen bi ornek ; kilicdaroglu bi kac defa asiretimiz aksehirden geldi dedi tamamen yalan ve yanlis. Kilicdaroglu bunu ya bilerek ya bilmeyerek soyluyor bu iddaanin sahibi halacoglu gibi turk irkcisi tarihci , güya kureysan asireti aksehirde yasamis liderleride mahmut hayrani imiş! Burdaki carptma ve yalani size aciklalayim kureysanlarin piri mahmut hayrani degil mahmud kebirdir. Bu iki insan birbirinden farkli ama halacoglu bi iki ayri insan sanki tek bir kisiymis gibi gosterek mahmut kebiri mahmut hayrani olarak gosteriyor ve mahmut hayrani osmanli belgelerinde turkmen obasina bagli diyerek kureysani turkmen yapiyor.

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET