Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1294
Ahmet alan1
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:54

Şehitlik değil şehitliğin yanındaki piknik alani. Tüketilen içki dediğiniz şey de bira. Ben meşrubat olarak tüketiyorum. 1986ya kadar Türkiyede bira alkollü içki bile sayilmiyordu. Benim gözümde biranın ayrandan farkı yok. Ki Çanakkale Savaşı'nda cephede tüketilen Bomonti biralardan haberiniz yok sanırım. Askerlerimiz de bira içerek savaştı. Bira ile alem yapılmaz. Oturup konuşulur. Daha önce bira içmeyenler yorum yapmasın.

Koray C.

9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:55

Tendürekte 5 terörist daha öldürüldü az önce.Ellerinde silah var mıydı yok muydu göremedik olay hızlı cerayan etti.
Başta Sezgin tanrıkulu ve cok değersiz genel başkanının bası sağolsun.


MeteHan!
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:58

O biraları müttefik alman ve avusturya askerleri tüketti. Şehitlere iftira atma
Mezarda, mezar yakınında alkol almayı bırak, müzik bile dinlenmez bizim öz kültürümüzdeismail cemre
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:59

Alıntı:

Bırakın Selo'yu veya başka maddeleri şimdi. Çarpıtmadan ve başka yere çekmeden cevap verin. Soru çok basit. AKP, CHP'ye "Madde 24'ü iptal edelim" dedi de CHP buna karşı mı çıktı ?

arkadaşım sen hangi kafadasın Allah aşkına bırak anayasayı 24. maddeyi.bu ülkede muhafazakar kesimi bir nebze rahatlatacak ne kadar kanun çıksa anayasa mahkemesine giden ben miyim?her türlü yürütmeyi durdurmak için danıştay da nöbet tutan ben miyim? referandumdaki değişikliğe canhıraş karşı çıkıp sonra yapılan değişiklikle anayasa mahkemesine bireysel başvuruyu en çok yapan hangi parti.bu neye benziyor biliyor musunuz?bu boğaz köprüsüne karşı çıkıp sonrasında onu kullananlara benziyor.marmaraya karşı çıkıp mermarayda elinde sözcü okuyanlara benziyor.isterseniz örnek daha çok var.


Cemal Özen
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:59

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Din ve ahlâk eğitim ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Din kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır. Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır.


Buna göre, "Din kültürü ve ahlâk öğretimi" ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında zorunlu olması gerekirken, bizdeki malum kesim açık açık okula bir dilekçe vererek çocuğunu bu eğitimden muaf tutabiliyor üstelik...


Ben bu güne kadar din dersinden muaf birini duymadım da göremedim de . Ayrıca sen yazmışsın bak. " Din kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır. Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır."

"İlk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır." ibaresi bile ülkenin laik olmadığının göstergesidir. AKP bunu değiştirelim dedi de CHP hayır mı dedi.

"Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır." cümlesi kuran kursu vb ders dışı faaliyetler içindir.

Alıntı:
arkadaşım sen hangi kafadasın Allah aşkına bırak anayasayı 24. maddeyi.bu ülkede muhafazakar kesimi bir nebze rahatlatacak ne kadar kanun çıksa anayasa mahkemesine giden ben miyim?her türlü yürütmeyi durdurmak için danıştay da nöbet tutan ben miyim


Bu soruma cevap değil . Soru şu. Partiniz 24. madde zulmünü kaldırmak için ne yaptı. Yaptıysa da muhalefet karşı çıktı mı ? Çok basit değil mi ?

Alıntı:
Ki Çanakkale Savaşı'nda cephede tüketilen Bomonti biralardan haberiniz yok sanırım. Askerlerimiz de bira içerek savaştı. Bira ile alem yapılmaz. Oturup konuşulur. Daha önce bira içmeyenler yorum yapmasın.


Evet o lezzeti tatmamış, burada yorum yapıyorlar.


En son Cemal Özen tarafından Çrş 13 Eyl 2017, 14:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Mustafa Taşlı

9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:03

Alıntı:
Şehitlik değil şehitliğin yanındaki piknik alani. Tüketilen içki dediğiniz şey de bira. Ben meşrubat olarak tüketiyorum. 1986ya kadar Türkiyede bira alkollü içki bile sayilmiyordu. Benim gözümde biranın ayrandan farkı yok. Ki Çanakkale Savaşı'nda cephede tüketilen Bomonti biralardan haberiniz yok sanırım. Askerlerimiz de bira içerek savaştı. Bira ile alem yapılmaz. Oturup konuşulur. Daha önce bira içmeyenler yorum yapmasın.


Müslüman Türk askerlerinden bahsediyoruz. Sen hangi ırktansın? Malum Çanakkale'de yamyamlar bile vardı, savaştan sonra ortada kalan çok oldu, atan deden falan onlardan biri olabilir.Cemal Özen
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:05

Alıntı:
1986ya kadar Türkiyede bira alkollü içki bile sayilmiyordu.


TV'de reklamları vardı. Merhum Mete Sezer'in repliği vardı "bira bu kapağın altındadır"


Cemoli D18
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:06

Alıntı:
Bira ile alem yapılmaz.


Vala o kadar çok gördüm ki bira içince kendinden geçeni.
Sonuçta 2 biradan fazla için alkol metreyi üflediğinde görürsün alkolü.

Alıntı:
Benim gözümde biranın ayrandan farkı yok.


Biz biraya senin gözünle bakmıyoruz.

Sayın Vekil Erdoğdu, “İçki içmek günah değil. İçki içmek benim gözümde sosyal bir aktivitedir”

Bu söz tarihe geçti.
İçki dediği şeyde alkol yoksa bu sözünde sakınca yok.
Bunu kastettiği şey alkol ise; İslam dinini yok saymakta. Allah'ın kanunu yok saymakta.
NOKTA


Rüştü BAKMAZ
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:09

Alıntı:
Soru şu. Partiniz 24. madde zulmünü kaldırmak için ne yaptı. Yaptıysa da muhalefet karşı çıktı mı ? Çok basit değil mi ?


Anlaman kıt galiba. Zeka özürlüysen söyle de boşuna kendimizi yormayalım.
kaç defa anayasa değişiklik komisyonu kuruldu diye izah edip duruyoruz ya. O komisyonlar ne için kuruldu? Sabote edip masayı devireceklerine "zulüm"e engel olmak için beş dakika olsun memlkete bir hizmette bulunsalardı ya..

Ayrıca, 24. madde zulüm mü? Nasıl bir zulümmüş? Şapka takmadı diye adam asmak gibi mi mesela? Belki de okuldan işten atıyorlardır insanları da haberimiz yok. "İkna odası"na falan mı sokuyorlar insanları? Balki okulu birinci bitirdiği halde mezuniyet törenine sokmuyorlardır kim bilir...


Ahmet alan1
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:11

Ben de Müslüman Türk askerlerinden bahsediyorum. Hayal dunyanizda yaşamaya devam edin. En basidinden Abdülhamit'in açtığı bira fabrikalarına bakmakla başlayın belki bir gün kendinize gelirsinizsayfa 1294
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET