Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1294
Ahmet alan1
6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:39

Çanakkale'de iki tane bira içen insanı savunamayan ve buna ahlak dışı davranış diyen ve daha da ileri gidip yetkililere isimlerini vereceğiz bile diyen CHP ve kk benden oy beklemesin.

MeteHan!
6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:43

Şehitlikte alkol almak normal yani

göktegin
6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:47

chp nin siha ile ne alıp veremediği var

Rüştü BAKMAZ
6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:50

Alıntı:
Rüştü çok boş ve gereksiz konuşuyorsun. Ben 24. maddeden bahsediyorum, sen yardırmış gidiyorsun..

Reisiniz "24. maddeyi iptal edelim "dedi de, CHP mi taş koydu.

Hala 24. madde yürürükte. Siz işinize gelen maddeleri değiştirdiniz.

Pişkinliğe son gaz devam öyle mi.

Malum darbe artığı vesayet anayasasını toptan değiştirelim diye defalarca ve CHP hakkı olmadığı halde iltimas gösterilerek eşit statüde komisyonlar kurulduğunda yan çizmiş diyoruz. Sabote etmiş diyoruz. Yalansa buyurun kanıtıyla bunları önce bir yalanlayın bakalım.

Devlet işlemez ve işletilemez hale gelmiş, milletin en temel haklarına bürokrasi ve CHP zihniyeti zincir vurmuş, ülke ve milletin nefes alacak hali kalmamışken neredeyse hayat memat meselesi zorbalık maddelerinin bile hangi şartlarda değiştirilebildiği ortadayken, üstelik de bu vesayet anayasası tümden değiştirilsin diye defalarca komisyonlar kurulup CHP ve diğer yavru muhalefet partileri halk karşısındaki ederlerinden çok daha fazla olmak üzere %10 küsurluk oranlarına bile bakılmadan, oyların yarısının sahibi iktidar partisi ile eşit yetkiyle bu komisyonlara dahil edilmişken tüm süreçleri sabote edenler masadan kalkanlar cici vesayet sistematikleri bozulmasın diye her madrabazlığa imza atanlar ortadayken ve biz bunları hatırlatıyorken "çok boş ve gereksiz" şeyler yazmış oluyormuşuz. Gerekli ve dolu dolu yazanın derdi ise bunca geçmiş tecrübeye rağmen 24. madde...

Jüristokrasiye sebep olan, vesayet sistematiğine hizmet eden, kişisel hak ve özgürlükleri kısıtlayan insan hayatına doğrudan müdahil olan çok daha kritik maddeler dururken beyimizin derdi ve tek hesabı "zorunlu dini eğitim" maddesi oluyor.

Koskoca vesayet anayasında onca zorbalık,
onca çelişkili ve kasten muğlak bırıkılıp yüksek yargı ve bürokrasideki vesayet odaklarının iki dudağına bırakılmış alanlar,
onca devleti işlemez hale getiren saçmalık,
onca bürokratik vesayete kapı açan "emme basma tulumba modeli",
onca kişisel hak ve özgürlük karşıtı despot madde dururken
ve bunları değiştirebilmek için üçte iki çoğunluk gibi matematiksel olarak neredeyse imkansız oranlara ihtiyaç duyuluyorken yapılan onca çarpıtma, şeytanlaştırma, yalan dolan ve bildik CHP pisliklerine rağmen ne şartlarda yapılabilmişken beyimiz hala "suyundan da koy, ben yoğrutlu severim" kıvamında "çok gerekli, çok önemli ve çok dolu dolu" martavallar anlatıyor...

Kaldı ki, anayasadaki ifade aynen şu:

1982 anayasası madde 24 ilgili kısım:
Alıntı:
Din ve ahlâk eğitim ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Din kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır. Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır.

Buna göre, "Din kültürü ve ahlâk öğretimi" ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında zorunlu olması gerekirken, bizdeki malum kesim açık açık okula bir dilekçe vererek çocuğunu bu eğitimden muaf tutabiliyor üstelik...

Ulan şu ülkede 2015 seçimlerinde bu anayasa yüzünden aylarca hükümet kurulamamışken, bu kepazeliğe yol açan durumu değiştirmek için ne badireler atlatılmışken bazılarının pratikte hiç bir etkisine isteseler maruz bile kalmayacakları kıldan tüyden detayları bahane ederek martaval okuyuşları; bu insanların gerçekten bu ülkede yaşayıp yaşamadıklarını bile sorgulatır, o derece.

Bu zihniyetin mümtaz örneklerinden biri de şöyle demiş, ibret nazarı ile buyurun bakın:

Alıntı:
Çanakkale'de iki tane bira içen insanı savunamayan ve buna ahlak dışı davranış diyen ve daha da ileri gidip yetkililere isimlerini vereceğiz bile diyen CHP ve kk benden oy beklemesin.

Gören duyan da kendi halinde bira içen adamlara bir şey yapılmış da bu demokrasi abidesi(!) CHP savunamamış... Ulan adamlar şehitlikte yedi bu haltı be! Gerçi içene de yakışır savunana da. Hatta ve hatta CHP yönetimine de bunları savunmak yakışırdı aslında ama ne olduysa artık...

Ahmet alan1
6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:54

Şehitlik değil şehitliğin yanındaki piknik alani. Tüketilen içki dediğiniz şey de bira. Ben meşrubat olarak tüketiyorum. 1986ya kadar Türkiyede bira alkollü içki bile sayilmiyordu. Benim gözümde biranın ayrandan farkı yok. Ki Çanakkale Savaşı'nda cephede tüketilen Bomonti biralardan haberiniz yok sanırım. Askerlerimiz de bira içerek savaştı. Bira ile alem yapılmaz. Oturup konuşulur. Daha önce bira içmeyenler yorum yapmasın.

Koray C.

6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:55

Tendürekte 5 terörist daha öldürüldü az önce.Ellerinde silah var mıydı yok muydu göremedik olay hızlı cerayan etti.
Başta Sezgin tanrıkulu ve cok değersiz genel başkanının bası sağolsun.

MeteHan!
6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:58

O biraları müttefik alman ve avusturya askerleri tüketti. Şehitlere iftira atma
Mezarda, mezar yakınında alkol almayı bırak, müzik bile dinlenmez bizim öz kültürümüzde

ismail cemre
6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:59

Alıntı:

Bırakın Selo'yu veya başka maddeleri şimdi. Çarpıtmadan ve başka yere çekmeden cevap verin. Soru çok basit. AKP, CHP'ye "Madde 24'ü iptal edelim" dedi de CHP buna karşı mı çıktı ?

arkadaşım sen hangi kafadasın Allah aşkına bırak anayasayı 24. maddeyi.bu ülkede muhafazakar kesimi bir nebze rahatlatacak ne kadar kanun çıksa anayasa mahkemesine giden ben miyim?her türlü yürütmeyi durdurmak için danıştay da nöbet tutan ben miyim? referandumdaki değişikliğe canhıraş karşı çıkıp sonra yapılan değişiklikle anayasa mahkemesine bireysel başvuruyu en çok yapan hangi parti.bu neye benziyor biliyor musunuz?bu boğaz köprüsüne karşı çıkıp sonrasında onu kullananlara benziyor.marmaraya karşı çıkıp mermarayda elinde sözcü okuyanlara benziyor.isterseniz örnek daha çok var.

Cemal Özen
6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 13:59

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Din ve ahlâk eğitim ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Din kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır. Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır.

Buna göre, "Din kültürü ve ahlâk öğretimi" ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında zorunlu olması gerekirken, bizdeki malum kesim açık açık okula bir dilekçe vererek çocuğunu bu eğitimden muaf tutabiliyor üstelik...

Ben bu güne kadar din dersinden muaf birini duymadım da göremedim de . Ayrıca sen yazmışsın bak. " Din kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır. Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır."

"İlk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır." ibaresi bile ülkenin laik olmadığının göstergesidir. AKP bunu değiştirelim dedi de CHP hayır mı dedi.

"Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır." cümlesi kuran kursu vb ders dışı faaliyetler içindir.

Alıntı:
arkadaşım sen hangi kafadasın Allah aşkına bırak anayasayı 24. maddeyi.bu ülkede muhafazakar kesimi bir nebze rahatlatacak ne kadar kanun çıksa anayasa mahkemesine giden ben miyim?her türlü yürütmeyi durdurmak için danıştay da nöbet tutan ben miyim

Bu soruma cevap değil . Soru şu. Partiniz 24. madde zulmünü kaldırmak için ne yaptı. Yaptıysa da muhalefet karşı çıktı mı ? Çok basit değil mi ?

Alıntı:
Ki Çanakkale Savaşı'nda cephede tüketilen Bomonti biralardan haberiniz yok sanırım. Askerlerimiz de bira içerek savaştı. Bira ile alem yapılmaz. Oturup konuşulur. Daha önce bira içmeyenler yorum yapmasın.

Evet o lezzeti tatmamış, burada yorum yapıyorlar.

En son Cemal Özen tarafından Çrş 13 Eyl 2017, 14:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Taşlı
site denetçisi

6 gün önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:03

Alıntı:
Şehitlik değil şehitliğin yanındaki piknik alani. Tüketilen içki dediğiniz şey de bira. Ben meşrubat olarak tüketiyorum. 1986ya kadar Türkiyede bira alkollü içki bile sayilmiyordu. Benim gözümde biranın ayrandan farkı yok. Ki Çanakkale Savaşı'nda cephede tüketilen Bomonti biralardan haberiniz yok sanırım. Askerlerimiz de bira içerek savaştı. Bira ile alem yapılmaz. Oturup konuşulur. Daha önce bira içmeyenler yorum yapmasın.

Müslüman Türk askerlerinden bahsediyoruz. Sen hangi ırktansın? Malum Çanakkale'de yamyamlar bile vardı, savaştan sonra ortada kalan çok oldu, atan deden falan onlardan biri olabilir.

sayfa 1294
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET