Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Şanlıurfa Trambüs Ve Tramvay Projesi
« önceki   123 ... 101112

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
Fatih Ağa
3 ay önce - Pzr 10 Eyl 2017, 17:45

1.Etap Trambüs.

2.3.4. Etaplar Tramvay Olacakmış.

İlk Etap Eski Şehri Kapsadığı İçin; Çok Dar Yollar, Tarihi Bölgelere Kablo Çekilmek İstenmemesi Gibi Nedenlerden Dolayı Tramvay Uymuyormuş.

Misafir 20c

3 ay önce - Pzr 10 Eyl 2017, 17:58

Tramvay her yere uyar. Hatta asıl dar yerlere daha iyi tramvay uyar .Dar yerlerde otobüs, trambüs falan daha başarısızdır. Ray kılavuz olduğu için en dar yerlerden rahatlıkla manevra yapmadan geçer tramvay.

Ayrıca tramvaylarda artık akülü. Belli bir mesafeyi kablosuz gidebiliyor. Konyada mevlana bölgesini kablosuz yaptılar. Tramvay orayı aküyle geçiyor.Şanlıurfadada tarihi dar yerleri kablosuz yapıp oraları aküyle geçebilirdi tramvay.Şanlıurfa trambüs kararıyla ulaşımda intihar etmiş diyebiliriz.

Semih Yaşar

3 ay önce - Pzr 10 Eyl 2017, 18:08

Tramvay tercih edilirse , inşaat süresi 4-5 yıl , maliyet ise trambüsün yaklaşık 3-4 katı olacak. Tercih sizin. Raylardan oluşan titreşimin tarihi binalara zarar vermesi de cabası.

Fatih Ağa
3 ay önce - Pts 11 Eyl 2017, 12:45

Şahsen Bende Trambüs İstemiyorum. İlk Etapta Tramvay Olmalıydı, Diger Etaplar Gibi.

Önceki Sayfalarda Çok Yazdım, Başkana Twitterda Yazdım Ettim Ama Hiç Cevap Vermedi.

Gazeteciler, Kent Konseyi vb. Örgütlerde Neden Tramvay Olmuyor, Tramvay Olmalı vs. Çok Yazdı, Çizdi, Konuştu Ama Vazgeçilmedi.

Avdius
3 ay önce - Pts 11 Eyl 2017, 17:42

Bence tarihi yerlere nostaljik taramvay düşünülebilirdi trambüs tarihi mekanlarda çok sırıtır.

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler