Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
mahmut11
6 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 03:41
İzmir'de imar ve gecekondu affı [SKANDAL]


Konak Belediye meclisince alınan karar doğrultusunda 1987 yılından önce mülkiyeti belediyeye ait olan arsalar üzerine gecekondu inşa etmiş ancak bugüne kadar tapu işlemlerini sonuçlandıramamış vatandaşlar 30 Nisan 2018’e kadar başvuru yapmaları halinde arsalarını en uygun bedelle satın alabilecekler. Söz konusu haktan 1987 yılından önce gecekondu ve imar affı müracaatında bulunmuş kişiler yararlanacak.

EN UYGUN BEDELLE ALACAKLAR

Konu hakkında bilgi vermek üzere ilgili bölgelerin muhtarlarıyla makamında bir araya gelen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, haktan faydalanacak vatandaşların bu fırsatı kaçırmamasını söyledi. Pekdaş, 2981 sayılı yasa kapsamında ipotekli olarak tapu almış, ancak ipotek bedelini ödememiş olanların da bu haktan faydalanabileceğini dile getirdi. Başvuruların 1987 yılından önce imar affı müracaatı yapanları kapsadığını belirten Pekdaş, “Belediye Meclisimiz yasa kapsamında yapılacak inceleme sonucu hak sahibi olduğu tespit edilenlerin tapu tahsis işlemlerinin tamamlanması ve yasanın izin verdiği en uygun bedelle arsaların satışlarının yapılması hususunda karar aldı. Gültepe’de 900 parsel var. Bu parsellerin sahipleri ellerinde var olan tapu tahsis belgesiyle belediyemize başvuru yapsın. Vatandaşımız bu yasadan faydalansın istiyoruz” diye konuştu.

30 NİSAN SON GÜN
Emlak ve İstimlak Müdürlüğü personelinin de hazır bulunduğu toplantıda haktan faydalanacak vatandaşların bilgilendirilmesi adına muhtarlardan destek de istendi. Konunun daha iyi anlaşılması ve kimlerin bu haktan faydalanacağının belirtilmesi adına mahallelerde çalışmalar yapacak olan Konak Belediyesi bilgilendirici el broşürleri de hazırladı. Vatandaşlara dağıtılacak broşürlerde kimlerin tanınan haktan yararlanacağı ayrıntılı bir şekilde belirtiliyor. Buna göre 1987 yılından önce gecekondu ve imar affı müracaatında bulunmuş olan, 2981 sayılı Yasa kapsamında ipotekli olarak tapu almış, ancak ipotek bedelini ödeyememiş olanlar ile yine 2981 sayılı yasaya göre taksitli satış yapılmış olup taksitlerini ödeyemeyen vatandaşların ellerindeki her türlü belge ile birlikte en geç 30 Nisan 2018 tarihine kadar Konak Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri gerektiği vurgulanıyor.

Egehaber


En son mahmut11 tarafından Cmt 09 Eyl 2017, 00:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


alen Doğu Gencer
6 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 17:56

sema pektaş ne işe yarar allah aşkına. gece kondu affı niye gelir?

Şunu sormak istiyorum. gece kondu affı gelirse tapu alıyorlar değilmi? ve kentsel dönüşüm olursa da bunun karşılıgında kat veya para alıyor? ama gece kondu affı olmazsa tapu yok zaten . yani devlet hadi çıkın derse çıkmak zorundalar dimi?


Ömer_KSK
6 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 19:28

Konak, Karşıyaka, Bornova gibi ilçelerde odunu aday yapsalar seçtirirler. Niye? Çünkü Atatürk'ün partisiler, cumhuriyetin ve laikliğin savunucusular. Başka partiler ise bu değerlere düşmandır (!). O yüzden torpilini konuşturan birileri değil de belediyecilik yapmayı hak edecek liyakate sahip olan birileri aday olsun ki doğru düzgün hizmet görelim. Partisi hiç ama hiç önemli değil...mahmut11
6 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 00:03

Ne güzel, yap yap gecekonduları, sonra tapusunu al, zorluk çıkart. Hahayt!

Misafir b6e

6 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 00:08

Konakta boş arazi var mı? Bu hafta gidelim Mahmut senle bi yer parselleyelim . Bedavadan dairemiz olur.
Senin evin vardır belki ama benim yok. Nede olsa af gelecek Hurda murda bi kaç dikeriz karşılığında daire alırız ilerleyen yıllarda.


alen Doğu Gencer
6 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 00:45

AKP nin yerinde olsam bu olayın üstüne çok fena giderim. ne demek ya gecekondu affı? kimsin kardeşim sen? kıçı kırık bir belediye başkanı nasıl gece kondu affı çıkarır??Mehmet Baykara
6 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 01:21
Yazık


İzmir'e geldik gördük, daha gördüklerimiz ne olacak, nasıl düzelecek buralar, yazık olmuş derken bu haberi gördüğüme çok ama çok üzüldüm.
Lütfen güzel izmir'in güzel halkı, bir dahaki seçimde hangi parti olursa olsun adam gibi bir adaya oy verin.
Yazık güzel İzmir'e.
Son kale, köy olmaktan, kalmaktan memnunuz şu bu deyip daha fazla kıymalarına izin vermeyin.
AKP ye oy verin demiyorum, İzmir ' e oy verin, İzmir için en iyisine oy verin. Buna bir dur deyin lütfen.


Misafir a9a

6 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 01:50

Oy verenler de şaşkın hiç bu kadar kötüye gideceğini tahmin etmiyorlardı.CHP'nin işi bitmiş durumda.Son duyumlara göre izmiri kaybetmemek adına hdp ile koalisyon olabilir deniliyor.

Misafir a83

6 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 12:52

yetti artık ya aciz* başkan mahvetti şehri ne demek af ya oy için bu mu yapılır. Aciz Başkan ISTIFA!cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet