Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Nilüfer'deki projeler, inşaatlar ve haberler
« önceki   123 ... 141516

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 16
ivenrec
2 yıl önce - Sal 23 Ağu 2016, 10:58

Bozbey: İhsaniye'de Kentsel Yenileme Yapılacak.

Alıntı:
‘Başkan Burada’ karavanıyla makamını bu hafta Nilüfer’in nüfusu en fazla mahallesi olan İhsaniye’ye taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bölgedeki kentsel yenileme talebine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bozbey, “Gerekli çalışmaları yaptıktan sonra zaman içinde kentsel yenilemeler gerçekleşecek” dedi.


Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sorunları yerinde incelemek, vatandaşlarla birebir görüşmek için ‘Başkan Burada’ karavanıyla makamını Nilüfer’in mahallelerine taşımaya devam ediyor. Başkan Bozbey’in bu haftaki durağı, nüfusu 29 bini aşan İhsaniye Mahallesi oldu. İhsaniye Mahalle Muhtarlığı yanındaki alanda ‘Başkan Burada’ karavanında vatandaşlarla görüşen Bozbey, talep ve önerileri dinledi. Başkan Mustafa Bozbey, İhsaniye Mahalle Muhtarı Selami Cengiz ile de makamında görüştü.
Nilüfer’in, İhsaniye ve Beşevler merkezli 13 köyün birleşmesiyle oluşturulduğunu hatırlatan
Başkan Bozbey, “İnsanlar konuşurken zaman zaman Nilüfer yerine İhsaniye diyorlar” dedi.
İhsaniye Mahallesi’ndeki vatandaşlardan kentsel yenileme talepleri geldiğini belirten Başkan Bozbey, “Kentsel yenileme için çalışma yapılacak. Zaman içinde bu yenilemeler gerçekleşecek. İhsaniye, ticari açıdan da öne çıkmaya başlayan bölge haline geldi. Mahallemizin batısında bulunan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (FSM) ile İhsaniye merkezinin arasında kalan bölgede büyük bir ticari hareketlilik var. Amacımız, çevresel, yol ve otopark düzenlemeleriyle birlikte bölgenin, merkezi bir iş alanı haline gelmesi” şeklinde konuştu.
İhsaniye’de halkın her türlü ihtiyacını karşılayabileceği mekanların bulunması gerektiğine dikkat çeken Başkan Bozbey, “Bunun için önemli projeler yürütüyoruz. FSM Bulvarı’nda yapılan yapıların alt katları ticari alan oldu ve bulvar bu sayede hareketlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi de daha önce sunduğumuz proje konusunda duyarlı davranıyor. Sunduğumuz proje orada gerçekleşirse hem Bursa hem de Nilüfer, çok önemli iki bulvarı kazanmış olacak. FSM Bulvarı, yeni yüzüyle daha da öne çıkacak. Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı da Özlüce bölgesinde çok önemli bir bulvar” ifadelerini kullandı.
Kentsel yenilemede hem vatandaşın hem kamunun hem de müteahhidin kazanacağı bir sistem kurulması gerektiğine dikkat çeken Başkan Bozbey, “Kentsel yenileme ancak bu şekilde mümkün olur. Tek taraflı kazanç olmaz. Planlamayı da nüfusu artırmadan, parsel bazlı değil, bütüncül yapmalıyız. Bu konuda Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne önerilerde bulunduk” dedi.
İhsaniye Mahallesi’nde muhtar Selami Cengiz’in büyük emekleri olduğunu vurgulayan Bozbey, “Hem Nilüfer Belediye Başkanı hem de bu yörenin insanı olarak emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Muhtar Selami Cengiz de, hizmet ve yatırımlardan memnun olduklarını belirterek Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkür etti. Cengiz, vatandaşlardan gelen talepleri de Başkan Bozbey’e aktardı.
İhsaniye Mahallesi’nde yoğun bir program gerçekleştiren Başkan Bozbey’i CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil Başkan Burada karavanında ziyaret etti. İhsaniye Spor Kulübü’nün genç sporcuları ile de bir araya gelerek onlarla sohbet eden Başkan Bozbey gün boyunca İhsaniye Mahallesi’nde hem randevularını gerçekleştirdi, hem de çalışmalarını sürdürdü.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Sal 20 Eyl 2016, 20:48

SANAYİ CAMİSİNE MODERN DÜZENLEME
Alıntı:
- BURSA’NIN HER YÖNÜYLE YAŞANABİLİR BİR KENT OLMASI İÇİN EKSİKLİK GÖRÜLEN HER ALANDA GELEN TALEPLERE YETİŞMEYE ÇALIŞAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BEŞEVLER KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ CAMİİ ORTA AVLUSUNUN ÇATISINI TAMAMEN KAPATARAK CEMAATİN YAZ VE KIŞ ‘HAVA ŞARTLARINDAN ETKİLENMEDEN’ İBADET EDEBİLMESİNİN ÖNÜNÜ AÇTI.
- CAMİLERİN İNSANLARIN TOPLANMA YERİ OLDUĞUNU VE BÖLGELER NEZDİNDE KIYMETİNİN BÜYÜK OLDUĞUNU VURGULAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KENTE DOKUNAN ÇALIŞMALARI NEZDİNDE ÇATISI TAMAMEN KAPATILAN BEŞEVLER KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ CAMİİ’NDE DE BUNDAN BÖYLE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA İBADET EDİLEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.


Bursa’nın her yönüyle yaşanabilir bir kent olması için eksiklik görülen her alanda gelen taleplere yetişmeye çalışan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Beşevler Küçük Sanayi Sitesi Camii orta avlusunun çatısını tamamen kapatarak cemaatin yaz ve kış ‘hava şartlarından etkilenmeden’ ibadet edebilmesinin önünü açtı. Camilerin insanların toplanma yeri olduğunu ve bölgeler nezdinde kıymetinin büyük olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin kente dokunan çalışmaları nezdinde çatısı tamamen kapatılan Beşevler Küçük Sanayi Sitesi Camii’nde de bundan böyle gönül rahatlığıyla ibadet edilebileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, esnafın talepleri doğrultusunda tüm eksiklikleri giderilen ve daha önce açık olan orta avlusunun üzeri tamamen kapatılan Beşevler Küçük Sanayi Sitesi Camii’nde incelemelerde bulundu. Bursa’nın daha yaşanabilir olması yönündeki çalışmaları hızla sürdürdüklerini, bu yönde başta camiler ve anıtsal yapılar üzere tüm eserlere bir bir dokunduklarını, ihtiyaçlar doğrultusunda yenileme yaptıklarını kaydeden Başkan Altepe, sanayi camisinin de bu çalışmalar dahilinde düzenlendiğini ifade etti. Camilerin insanların günde 5 vakit toplanma yeri olduğunu ve mahalleler-bölgeler nezdinde büyük kıymetinin bulunduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Sanayi camisinin de bir takım eksiklikleri vardı. Esnafımızın bize bildirmesi sonucunda çalışmalarımızı hızla gerçekleştirdik. İhtiyaç maddeler temin edilerek çevresi düzenlendi. Orta avlusunun üzeri kapatıldı ve burası da iç alana dahil edilmiş oldu” dedi. Yapılan düzenlemeler sayesinde insanların yaz kış demeden gönül rahatlığıyla sanayi camisini kullanabileceğini belirten Başkan Altepe, “Esnafımız başta olmak üzere Bursamız, halkımız için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.Video:Beşevler Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Koçoğlu ise, yapılan düzenlemenin bölge esnafı açısından çok büyük değerinin bulunduğunu ifade etti. Cami avlusunun açık olması nedeniyle hava şartlarından olumsuz etkilendiğini kaydeden Koçoğlu, “Yapılan düzenlemeyle birlikte estetik bir muhafaza sistemi kuruldu. Sanayi sitemiz ve cemaatimiz adına çok teşekkür ediyorum. Sayın başkanım, sağ olun var olun” açıklamasında bulundu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/sanayi-camisine-modern-du ...ber/22406/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 12 Oca 2017, 14:40

İBADETHANELER YAŞAM ALANINA DÖNÜŞÜYOR
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN AVLU ZEMİNİ YENİLENEN, ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILAN BEŞEVLER HAFİZE HATUN CAMİİ, SOSYAL DONATI ALANLARIYLA TAM BİR YAŞAM ALANINA DÖNÜŞTÜ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, CAMİLERİN DAHA KULLANIŞLI HALE GETİRİLMESİ VE HALKIN TOPLANMA MERKEZLERİNDEN BİRİ OLMASI İÇİN YOĞUN ÇABA SARF ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.


Büyükşehir Belediyesi tarafından avlu zemini yenilenen, çevre düzenlemesi yapılan Beşevler Hafize Hatun Camii, yeni bir yaşam alanına dönüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, camilerin daha kullanışlı hale getirilmesi ve halkın toplanma merkezlerinden biri olması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, vatandaşlardan gelen talepleri de imkanlar ölçüsünde yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, en yoğun taleplerden biri olan camilerdeki çevre düzenleme çalışmalarına hız verdi. Tarihi ve kültürel miras çalışmaları kapsamında ecdat yadigarı tarihi camileri restorasyonlarla ilk günkü orijinal haline getiren Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde yoğun yapılaşma arasında sıkışmış camileri de çevre düzenlemeleriyle yeni yaşam alanlarına dönüştürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Beşevler Mahallesi’ndeki Hafize Hatun Camii de zeminden bahçe düzenlemesine, şadırvanından oturma guruplarına kadar yenilendi.

Video:Camideki yapılan düzenleme çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların huzur içerisinde toplanmaları ve ibadetlerini yapmaları için tüm güçleriyle camileri yenilediklerini söyledi. Bunlardan birinin de Hafize Hatun Camii olduğunu kaydeden Başkan Altepe, tuvaletleri, çevre duvarları, oturma grupları ve müştemilatı yenilenen caminin başta cemaat olmak üzere Bursalılar için hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mahalle-camileri-buyukseh ...ber/23109/

Hayırlı uğurlu olsun.Misafir aa8

1 yıl önce - Sal 14 Şub 2017, 00:37

Nilüfer Belediyesi'nde çalışan bir arkadaşım, Ataevler'e yeni bir meydan tarzında proje yapılacağını ve bunun onaylandığını söyledi. Proje hakkında bilgisi olan var mıdır?

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 08 Eyl 2017, 16:10

MİNARELİÇAVUŞ BÜYÜKŞEHİR İLE NEFES ALIYOR
Alıntı:
- Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya değer katan yatırımları tüm ilçelerde sürerken, Nilüfer İlçesi’ne kazandırılan Minareliçavuş Parkı ve Cami çevre düzenlemesi, törenle hizmete açıldı.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Minareliçavuş’ta uzun yıllardır beklenen meydanın hizmete açıldığını, Minareliçavuş Camii’ni de içine alan yaklaşık 17 bin metrekare alanın bölgeye nefes aldıracağını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya değer katan yatırımları tüm ilçelerde sürerken, Nilüfer İlçesi’ne kazandırılan Minareliçavuş Parkı ve cami çevre düzenlemesi, törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Minareliçavuş’ta uzun yıllardır beklenen meydanın hizmete açıldığını, Minareliçavuş Camii’ni de içine alan yaklaşık 17 bin metrekare alanın bölgeye nefes aldıracağını söyledi.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla tüm semtleri sosyal donatı alanları ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi, daha önce meydanı olmayan ve yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş Mahallesi’ne modern bir meydan kazandırdı.
Bursa Organize Sanayi ve Nilüfer Organize Sanayi bölgelerinin kesişme noktasında bulunması nedeniyle yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş’ta uzun yıllardır beklenen meydan vatandaşların hizmetine açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Minareliçavuş Camii’ni de içine alan yaklaşık 17 bin metrekare alanda yapılan kentsel tasarım uygulaması, bölgeye nefes aldıracak.“Uzun yılların beklentisiydi”
Bursa’yı ‘yeşil’ kimliğiyle yeniden buluşturan ve kentin her köşesine parklar, meydanlar ve sosyal donatı alanları kazandırılmasına önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer’de uzun yıllardır beklenen bir uygulamanın gerçekleştirildiğini söyledi. Bölgenin yapılan çalışmalarla trafik yoğunluğundan kurtulduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa, ezber bozuyor. Doğal güzellikleri ve yaşam kalitesiyle günden güne daha da dikkati çeken Bursa’da her alanda örnek çalışmalara imza atıyoruz. Nilüfer ilçemizin kalbinde, Minareliçavuş Mahallesi’nde camiyle bütünleşerek yapılan bu meydan, uzun yılların beklentisiydi. Tam 17 bin metrekare alana sahip olan meydan, bölgemize, mahallemize, ilçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Türkiye’nin ve Bursa’nın hedefleri olduğunu ifade eden Başkan Altepe, mahalledeki diğer ihtiyaçların da değerlendirilip ele alınacağını kaydetti.

Bölgenin çehresi değişti
Başkan Altepe, Minareliçavuş’a kazandırılan kentsel tasarım projesi hakkında bilgiler vererek, “Burası, Nilüfer’in en gözde merkezlerinden olmalı, örnek olmalı… Arkanızda Büyükşehir Belediyesi var. Semtlerimiz gelişiyor. Birlik ve beraberlikle attığımız adımlarla Türkiye, büyümeye devam edecek. Bursa’da her alanda çalışıyoruz. Minareliçavuş Mahallesi’nde böyle bir meydan projesi yıllardır bekleniyordu. Caminin önünden geçen yolu batıya deplase etmiştik. Camiyi de içine alacak şekilde yaptığımız meydan ile parktaki altyapı, tretuvar ve yeşil alan düzenleme çalışmaları tamamlandı” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Minareliçavuş Meydanı ile bölgenin çehresi değiştiğini ifade etti. Çalışmalar kapsamında parkta yürüyüş yolları, araç yolu ve otopark alanı oluşturulduğunu, kamelyalar, şadırvan, çocuk oyun alanları ve aydınlatmaların yapıldığını da söyleyen Başkan Altepe, yeşil alan ve peyzaj düzenlemeleri ile birlikte otomatik sulama sisteminin de yer aldığı alanda, bölgeye değer katan çalışmaların toplam 1 milyon 400 bin TL’ye mal olduğunu kaydetti. Altepe, parktaki kafeteryanın da cami derneği tarafından işletileceğini sözlerine ekledi.Video:“Büyükşehir her yerde…”
Törene katılan AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan da Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını ilgiyle izlediğini ifade ederek, “Bursa’nın her yerinde muazzam bir gelişme var. Büyükşehir Belediyesi, her yerde. Maşallah… Bu bölge kötü bir haldeydi, bugün görüyoruz ki bir huzur parkı olmuş. Allah razı olsun” diyerek Başkan Altepe’yi çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Minareliçavuş Mahallesi Muhtarı Mehmet Kamil Yıldız ise mahalleye modern bir park kazandırdığından ve hizmetlerinden ötürü Başkan Altepe’ye teşekkür etti, mahallenin ihtiyaçları hakkında taleplerini dile getirdi. Başkan Altepe, konuşmaların ardından protokol üyeleriyle birlikte, dualarla kurdele keserek, meydanın açılışını gerçekleştirdi. Altepe, Cuma namazını da Minareliçavuş Camii’nde kılarak ardından vatandaşlarla sohbet etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/minarelicavus-buyuksehir- ...ber/24525/

Hayırlı uğurlu olsun.sayfa 16
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141516
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet