Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 07 Eyl 2017, 22:50

YILDIRIM’A MODERN SPOR TESİSİ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YILDIRIM BÖLGESİ İÇİN YAPTIRILAN ARTVİN KAFKASSPOR SPOR TESİSLERİ VE YÖNETİM BİNASI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI.

- FUTBOL SAHASI, RESTORAN, YÖNETİM BİNASI, KAFETERYA, SOYUNMA ODALARI VE GENİŞ BİR OTOPARKIN YER ALDIĞI MODERN TESİSLERİN AÇILIŞINA BAŞKAN ALTEPE’NİN YANI SIRA YILDIRIM KAYMAKAMI MEHMET AYDIN, YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ VE ARTVİN KAFKASSPOR BAŞKANI SUAT ÖZKAN’IN YANI SIRA DAVETLİLER KATILDI.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım bölgesi için yaptırılan Artvin Kafkasspor Spor Tesisleri ve yönetim binası, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete açıldı.

Futbol sahası, restoran, yönetim binası, kafeterya, soyunma odaları ve geniş bir otoparkın yer aldığı modern tesislerin açılışına Başkan Altepe’nin yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Artvin Kafkasspor Başkanı Suat Özkan’ın yanı sıra davetliler katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Artvin Kafkasspor oyuncuları ile çevre mahallelerinin gençleri tarafından da kullanılabilecek tesislerin açılışında yaptığı konuşmada, binlerce yıllık değerleriyle geleceğe yürüyen Bursa’nın ‘Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden inşa ve ihya projeleri kapsamında’ değişerek gelişimini sürdürdüğünü söyledi. Bursa’ya hizmette sürekli yükselttikleri kalite anlayışının şehrin daha yaşanılabilir olmasını sağladığını, örnekliğini güçlendirdiğini belirten Başkan Altepe, “Bursa’mızın tüm özellikleriyle birlikte markalaşabilmesi için yatırımlarımızı Büyükşehir sınırlarındaki bütün ilçelerimize yayarak, şehrimizi her köşesiyle birlikte kalkındırma çabası içindeyiz. Hedefimiz her vatandaşımızın hizmetlerden eşit şekilde yararlanabilmesini sağlamaktır” dedi.

Video:Bursa’nın markalaşmasına, sağlıklı bir toplum adına dünyada örnek olmasına yönelik adımlardan birinin de Kazım Karabekir Mahallesi’ne kazandırılan spor tesisleri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “1000 metrekarelik halı saha, 560 metrekarelik hizmet binası, 85 metrekarelik açık kafeterya alanı ve 2100 metrekarelik otoparkımız, hemşerilerimizin kullanımına sunulmuştur. Tesislerin 250 metrekaresi soyunma odaları, duş ve depodan oluşmaktadır. 200 metrekarede mutfak, restoran ve kafeterya yer almaktadır. 110 metrekarede idari kısım ve ofisler bulunmaktadır. Tesislerin bize maliyeti, 1 milyon TL’dir. Biz inanıyoruz ki bu tesis, Bursamızın geleceğine, gençlerimizin yetişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bu projenin oluşmasından emeği geçen ve katkısı bulunanlara teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Tesislerin açılış törenine katılan Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise toplumsal bir varlık olan insanın kişiliğini geliştirmek için spora ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, insan karakterinin oturmasında hayati önemi bulunan bu yatırım nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de yerel yönetimler için birçok yatırım kaleminin bulunduğunu fakat spor tesislerinin hizmetler arasında ayrı bir önem taşıdığını vurguladı. Başkan Altepe’ye Yıldırım’a kazandırılan tesis için teşekkür eden Edebali, “Gençlerin sanal ortamdan gerçek alana geçmesini, spor alanları sağlamaktadır. Bugün açılışı yapılan tesis de şehrimiz için iyi bir adımdır. İnşallah, kazasız belasız centilmence maçlar burada gerçekleşir” diye konuştu.

Tesislerin açılış töreninde, Artvin Kafkasspor Başkanı Suat Özkan da söz aldı. Bursa’nın Başkan Altepe döneminde değişim ve gelişim sürecini hızla sürdürdüğünü ifade eden Özkan, ulaşım ve kentsel dönüşüm, çevre yatırımları ve sosyal projeler, tarihi ve kültürel mirasın korunması anlamında dünyaya örnek çalışmaların yine bu dönemde hayata geçirildiğini kaydetti. Başkan Altepe’ye yapılan yatırım nedeniyle teşekkür eden Özkan, Bursa’nın en yaşanabilir kent anlamında geleceğin kutup yıldızı olacağına olan inancını dile getirdi.

Konuşmaların ardından spor tesislerinin kurdelesi, Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından kesildi. Daha sonra spor sahasına geçen Başkan Altepe, penaltı açılışları gerçekleştirerek miniklerden oluşan futbol takımıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/yildirim-a-modern-spor-te ...ber/24520/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

8 saat önce - 23:23 (dün)

BÜYÜKŞEHİR’DEN SPORA BİR İMZA DAHA
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından Gürsu’ya kazandırılan ‘Yenidoğan Spor Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Aktaş, yapılan yatırımlarla ‘Spor Kenti Bursa’ hedefine adım adım ilerleyen Büyükşehir Belediyesi’nin, tüm vatandaşları sporla buluşturmayı hedeflediğini belirtti.Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı bir şehir hedefine taşıyan Büyükşehir Belediyesi’nin spor yatırımlarına da her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gürsu İlçesi Yenidoğan Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ‘Yenidoğan Spor Tesisi’nin açılışı, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gürsu Yenidoğan Spor Tesisi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bursa’da her vatandaşın spor yapmasını istediklerini söyledi.Büyükşehir sporun ve sporcunun yanında
Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve sporcuya verdiği değere işaret ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin sağlıklı ve sporcu bir nesil olarak yetişmesini çok önemsiyoruz. Bizler sporun tabana yayılmasını hedefliyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin, ya bir spor dalıyla ya da bir sanat dalıyla uğraşmalarını mutlaka öneriyorum” dedi.

Bursa’nın genç nüfusu yoğun bir şehir olduğunu anlatan Başkan Aktaş, “Bursa’da sporu yaygınlaştırmak ve herkesin spor aktiviteleriyle ilgilenmesini sağlamak için yoğun emek sarf ediyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde yapılan çalışmalar, spor tesislerinin artırılması ve sporun tüm branşlarının gelişimine katkı sağlayacak faaliyetler gibi spora yönelik pek çok yatırım gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin sporu bir yaşam biçimi haline getirmek amacıyla çocukların erken yaşta sporla buluşmalarını sağladığına da değinerek, Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesindeki 20 branşta faaliyetlerin sürdüğünü anlattı. Spor alanında gençleri nitelikli mekanlarda spor yapmaya teşvik ettiklerini ifade eden Başkan Aktaş, amatör kulüplere de destek verildiğini söyleyerek, “Bursa’da spora ve sporcuya verdiğimiz destekle sporda da güçlü bir şehir haline gelmeyi amaçlıyoruz. Gençlerimizin geleceğine katkı sağlayacak projelerimizden biri olan Yenidoğan Spor Tesisi çalışmaları kapsamında, 46 x 25 metre ölçülerindeki sentetik çim saha, 250 metrekare çevre düzenlemesi, otopark ve yürüyüş yolları, 120 metrekare kullanım alanlı idari birimler binası yapıldı” diye konuştu.

Video:Gürsu’ya kapalı pazar yeri ve otopark müjdesi
Bursa için heyecan duyduklarını anlatan Başkan Aktaş, “Göreve geldiğimizden bu yana gece gündüz demeden heyecanla çalışıyoruz. Bugüne kadar gelinen bir nokta var. Biz bu çıtayı daha da yukarılara çıkarmayı hedefliyoruz. Kadim bir medeniyetin evlatlarıyız. Şehrimizi daha iyi standartlarda kavuşturmanın heyecanındayız. Değerlerimizden aldığımız güçle ülkemizi daha ileriyle taşıyacağız. Bursa’da da Gürsu’nun beklediği kapalı semt pazarı ve katlı otopark için Ocak ayı içinde ihale yapılacak ve en kısa zamanda da çalışmalara başlıyoruz” diyerek ilçelilere müjde verdi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık da Gürsu’daki çalışmalarını anlattı, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye verdiği desteklerden ötürü Başkan Aktaş’a teşekkür etti. Aktaş, tesisin açılışını penaltı atışı ile yaptı. Yenidoğan Spor Kulübü temsilcileri ve sporcuları da Başkan Aktaş’a tesisin ilçeye kazandırılmasından dolayı teşekkür etti. Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti Gürsu İlçe Başkanı Zekeriya Hacıoğlu’nun da katıldığı açılışa Gürsulu vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/buyuksehirden-spora-bir- ...aber/26889

Hayırlı uğurlu olsun.


MustafaGüler

7 saat önce - 00:30 (bugün)

Büyükşehirin vizyonunu gösteren bir haber, halı saha açılışı.sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet