Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adıyaman - Kahta - Menzil
« önceki   1234567

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
wedatben28

8 ay önce - Cmt 25 Mar 2017, 11:15

Mezarlıklara, büyük alimlerin kabirlerine, gidildiği zaman EY ALLAHIM, EY ALLAHI RESULU diye eller açılır ve dualar edilir.. Dualar sırasında bu mezarda, kabir de yatanlara da dua edilir.. Ama el açıp .... isime dua edilmez ve dua beklenmez.. Günah çıkarma nedir Allah aşkına burası Kilise mi? günah çıkarmaya gidiyorsunuz..

Üzerinde günahlı elbise mi? varda oraya gidip üstünüzü çıkartıp temiz günahsız elbise giyorsunuz...

Sevap işleyeceğim diye misli misli günaha giriyorsunuz haberiniz yok.. Yok el öpmeler v.s. v.s. duydukça sinirleniyorum..

Her sakallı müslüman dinine bağlı biri olsaydı ortalık sakallıdan geçilmezdi.. Bazen sakallıya yoldan geçerken selam veriyorum selam alamıyorum..

Ben buraya hiç gitmedim, orada yatan ve yaşayan kişiler elbette temiz kalpli namazlı niyazlı insanlardır ama sadece Allah'ın kulu ve elçisidir.. Bundan başkası yok..

Ben İstanbul'dayım H.Z. YUŞA tepesinde millet ya yuşa beni affet dediklerine şahit oldum.. YOK BÖYLE DELİLİKLER..

Buraya gittiğinde de EY ALLAHIM beni affet v.s. v.s bu kabirde yatanlar için de bir FATİHA okursun ve dönersin...

İŞTE EN BÜYÜK ÖRNEK
http://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/hangi-turbey ...idiliyor/5

Misafir f79

3 ay önce - Prş 07 Eyl 2017, 15:07

Ben yıllarca Menzil tarikatine mensuptum. 18 yaşında falan girdim. Bulunduğun ortam öyle bi itiyo ki seni b işeylere,illa bi cemaate girmeliyim,yoksa imanım kamil olmaz düşüncesine geliyosun. Adıyaman'a gittiğimde epey kalabalıktık. Ben Balat ahalisiyle gittim. Gidenlerin harbiden çoğu uyuşturucu madde bağımlısı,alkol vs kullanan ama özünde temiz,bi çıkış arayan garibanlardı. Ben orada tarlada da çalıştım,lokantada da,çay da dağıttım. Yani her işi yaptım. Ben gibi bi ton gönüllü ırgat,baya çalışıyorduk. Şeyhi gördüm el etek öptük. Hayatım boyunca öyle terlememişimdir.

İtikad olarak tarikatte sıkıntı olduğunu Peygamberimizin hayatını okuyunca farkettim. Peygambere bakıyorum el etek öptürmekten hoşlanmıyor, kendi de halkın arasında en çok o çalışıyor, hiçbir ayrıcalık istemiyor, tevazunun nirvanası, (zaten O'nun muazzam ahlakını anlatmaya gerek yok) bizim şıh efendiye bakıyorsun yediği önünde yemediği ardında,son model araçlar,süper lüks evler,çoluğu çocuğu saltanat içinde. Yahu böyle bir fark olamaz. Biraz aklını,izanını kullanan bunu net görür. Ama Peygamberimizin hayatını okumak gibi derdi yok ki kimsenin.
İşin o tarafını geçtim,kainatta tasarruf sahibi olma,kabirde yardım etme gibi bir sürü şirk kokan eyleminde yanlışlığını fark edince tamamen uzaklaştım. Tövbeyle anıyorum o günleri. Allah affetsin inşallah oradaki o büyük cemaati de uyandırsın ne diyim. O zamanlar çocuk aklımla düşünürdüm bu kadar insan yanılıyor olamaz ya derdim. Basbaya yanılıyormuş.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler